טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MOTOGP: הלך הקיזוז


   27-09-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רוסי כבר ראה את עצמו שוב מתמודד על התואר, אבל מארקז נתן את התשובה בעצמו

לאחר כמה סבבים בהם מצליח ולנטינו רוסי לצמצם נקודות על מארק מארקז, מגיע הסבב ה-14 ומוחק את כל קיזוזי הנקודות עליהם עבד רוסי במרוצים האחרונים.

לאורך כל סוף השבוע מארק מארקז נראה מעולה. הוא היה חד ומהיר ובמקצה הדרוג לקח את עמדת הפול פוזישן הנכסף. לעומת מארקז, ולנטינו רוסי לא כל כך נהנה מסוף השבוע ולמרות הזמנים המהירים, רוסי בעצמו אמר שזה יהיה נטו משחק של צמיגים, ובמקרה של רוסי הוא התריע עוד לפני הזינוק בראשון כי לאחר כמה וכמה הקפות ורמת הביצועים של הצמיגים יורדת בהרבה וזה יקשה עליו, אמר וגם קיים.

מאבריק ויניאלס מזנק מעולה וחיש מהר עולה להוביל את המרוץ אך גם מהר מאוד הוא מאבד כל סיכוי לניצחון. גם ויניאלס יודע שלא משנה מה גודל הכישרון והיכולת גם צריך אופנוע וצמיגים באותה הרמה.

לאחר מאבקים קצרים וזינוק לא משהו, גם לרוסי וגם למארקז אשר עוד מגדיל וטועה בהקפות הראשונות ומוצא עצמו מאחורי הדוקטור. ולנטינו רוסי מצליח להגיע לעמדת ההובלה לאחר שעבר את בן קבוצתו חורחה לורנזו . אך העונה, ובניגוד מוחלט למה שראינו מאז תחילת ימי ה-800 סמ"ק ועד היום, לא מספיק להוביל את המרוץ ולברוח קדימה.

www.motorsport

אם עד לפני שנה שנתיים רוכב שברח קדימה גרם למרוץ משעמם ואף אחד לא יכל לתפוס אותו, אז העונה, כאשר אתה בורח קדימה, בהתחלה לרוב יגיע מי שיתפוס אותך. אז רוסי תפס את לורנזו ומתחיל לפתוח פער, אך מארקז מתחיל להתעורר ולצמצם על לורנזו עד לרגע העקיפה על ולנטינו רוסי אשר צמיגיו התחילו להתדרדר והוא לבסוף גם נעקף על ידי חורחה לורנזו.

למרות שנעקף על ידי לורנזו, רוסי מנסה להשיב מלחמה, אך לורנזו היה נראה מעולה בחלקו האחרון של המרוץ והמאמץ של רוסי לתפוס את לורנזו הביא אותו לביצוע טעות בהקפה האחרונה, איבוד הסיכוי לסיום במקום השני ולהגדלת הפער של מארקז בהובלת אליפות העולם.

גם קאל כראצ'לו ודני פדרוסה היו במרוץ הזה והם נאבקו האחד בשני ומול אליש אספארגארו מקבוצת סוזוקי על המקום החמישי, כאשר כראצ'לו מביא עוד תוצאה יפה לעונה מדהימה עבורו כאשר הוא מביס את דני פדרוסה שחווה מרוץ לא משהו בכלל וכמעט וסיים מאחורי אליש והסוזוקי הנחותה שלו.

עוד מרוץ נגמר, והעונה הולכת ונגמרת כאשר ישנם עוד ארבעה מרוצים לעונה זו, ולמי שעדיין לא היה ברור - האליפות הזו תלך למארקז ורפסול הונדה, אשר התחילו את העונה לא טוב באופן יחסי. מה שמדהים אצל מארקז זו העובדה שהוא היחידי אשר מצליח להוציא מההונדה ביצועים מדהימים בצורה עיקבית ונחושה בזמן ששאר הרוכבים מתנדנדים להם על אופנוע שקשה לרכוב עליו ביחס לימאהות, ועדיין מארקז מביא את התוצאות הראויות, בניגוד לשאר הרוכבים אשר לעיתים קרובות נאבקים באופנוע ובצמיגים, וכך בונים אליפות.

המרוץ הבא יערך במסלול מוטגי ביפן, אחד המסלולים האהובים עלי לצפייה ולמעשה תמיד מסמל את המרוצים האחרונים של העונה ועם קצת מזל, מארקז גם יוכל לסגור את האליפות שם בביתה של הונדה היפנית, שגם מחזיקה בבעלות על המסלול הנ"ל.

תוצאות:
1. מארק מארקז
2. חורחה לורנזו
3. ולנטינו רוסי
4. מאבריק ויניאלס
5. קאל כראצ'לו

אליפות לאחר 14 סבבים:
1. מארק מארקז (הונדה) 248 נק'
2. ולנטינו רוסי (ימאהה) 196 נק'
3. חורחה לורנזו-(ימאהה) 182 נק'
4. דני פדרוסה- (הונדה) 155 נק'
5. מאבריק ויניאלס-(סוזוקי) 149 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:26-24.