טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
בונים את האומה


   29-09-2016, רז הימן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רז הימן נסע ללוות את נבחרת ישראל במוטוקרוס האומות, חזר לספר ובעיקר נוטף באופטימיות לקראת המשך הדרך, למרות התוצאה המאכזבת

ללא כל ספק מוטוקרוס האומות הוא מרוץ המוטוקרוס השווה ביותר במשך השנה. בזכות ערוץ MOTORS TV (ערוץ 59 בממיר למי שישן על האף יותר מידי לאחרונה), ראינו ב-2016 את כל סבבי עונת ה-MXGP בשידור חי. אלה היו מרוצים מרתקים, רוויי אקשן ומהפכים ובסופם הוכתרו 2 אלופים – ג'פרי הרלינגס ההולנדי ב-MX2 וטים גייסר הסלובקי ב-MXGP, כבר בעונת הבכורה שלו בקטגוריה הבכירה.

שבועיים לאחר הסבב האחרון של הליגה, שהתקיים בגלן הלן שבקליפורניה, התייצבו כל אותם רוכבים במאג'ורה שבאיטליה. אליהם הצטרפו אלופים ממדינות כמו ארה"ב, פורטו ריקו, ברזיל, לוקסמבורג ואפילו מישראל למרוץ של נבחרות לאומיות - שלושה רוכבים שמייצגים את מדינתם בשלוש קטגוריות שונות -
MX2, MXGP, ו-OPEN.

זו הפעם הרביעית בה נבחרת ישראל משתתפת במוטוקרוס האומות. ליוויתי כמנהל הנבחרת שלנו למרוץ באיטליה את זיו כרמי, אלוף ישראל בקטגוריית MX1, סגנו אורן חסון ודן מיה סגן אלוף קטגוריית MX2. הרוכבים סימנו כמטרה להעפיל ל- FINAL B, שכולל את הנבחרות שידורגו במקומות ה 20-32 לאחר מקצי המוקדמות וה-FINAL C. לאור ההרכב האיכותי של הנבחרת השנה, הייתה הרגשה שהפעם יש לזה סיכוי ובטוח לא נסיים שוב אחרונים.

הזמנים שלנו, שהיו איטיים בכ-20 עד 30 שניות מרוב הרוכבים, הראו שה-B-FINAL היא לא מטרה ריאלית ושיש עוד הרבה נקודות לטפל בהן כדי שנבחרת ישראלית תקפוץ מדרגה מעלה.

בתום מקצי החימום התייצבו הרוכבים למרוצי הדרוג – 20 דקות פלוס 2 הקפות, שבסיומם מחושב דרוג הנבחרות והן ישובצו לגמרים – A,B והשנה לראשונה גם גמר C בו יתמודדו 7 הנבחרות האחרונות בדרוג על מקום אחד ב B FINAL. תוצאות מקצי הדרוג הובילו אותנו להשתתפות בגמר C, אך עם יד אחת קשורה מאחורי הגב. אורן, שספג נפילה חזקה במקצה הדרוג, פרק את מפרק ה-AC בכתף, מושבת בתקופה הקרובה, ולא יכול לרכב בגמר.

בגמר C זינוק טוב של דן, יצר תקווה לתוצאה אחרת השנה, אך נפילה בהקפה השנייה הביאה בסופו של דבר למקום 18 שלו בגמר. זיו ברכיבה חלקה סיים במקום ה-15 ובסיכום התוצאות של שני הרוכבים הטובים מכל נבחרת סיימנו במקום ה-38 והאחרון.

אז נכון שהתוצאה זהה לזו שהשגנו בשנים עברו, אבל זו עוד אבן בסיס בפירמידה שבשנים הקרובות נתקדם לעבר מרכזה. יש קבוצה גדולה של רוכבים ישראליים שחוו את ה-MXON ויודעים איך להתכונן מקצועית טוב יותר לאירוע מהסוג הזה. אנחנו בממסי, נציגת ה-FIM בישראל, יודעים איך צריך להיערך נכון ובעיקר מתי להתחיל בהכנות ל-MXON 2017.

לשמחתי היה איתנו גיא אלמגור, נציג ועד עמותת המוטוקרוס, שמבין גם הוא איך צריך להתארגן לקראת שנה הבאה. אין מקום ליללות על היעדר תמיכה של המדינה ועל למה אנחנו בכלל יוצאים לאירוע שאין לנו סיכוי להצליח בו. צריך ליישם את הלקחים, לתת גב ועזרה לרוכבים הכי טובים שלנו ולהמשיך לדחוף קדימה.

תודה גדולה לאלה שכבר עזרו ודחפו – ליבואני המותגים הונדה, קאוואסקי וק.ט.מ, לאנשי המדיה – גולדי ותמר נתנוב, לנותני החסות האחרים של הרוכבים – אולניק, גדי – גלבוע אופנועים, בטחון הצפון, XACT, מישלין, אופנועית, סדנת האלופים, אור פיננסים, DEFENDER SECURITY, אופני KONA, פוקס ישראל, SPY, קומסקו JCB וכמובן ליצחק ואורלי מממסי נציגת ה FIM שבלעדיה כל זה לא יכול היה לקרות.

אה, היו גם מנצחים באירוע. נבחרת צרפת זכתה זו השנה השלישית ברציפות, הפעם לא מעט בזכות קופר ווב האמריקאי שנפל שתי הקפות לסיום, אבל על שאר הנבחרות תוכלו לקרוא בכתבה אחרת באתר.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:20-24.