טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמול 1: ניקו שוב פורח


   11-10-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-17 של האליפות, שהתקיים ביפן, נתן לנו הצצה נוספת לכמות הכישרון שיש על המסלול, ועוד רגע אחד למחשבה

מסלול סוזוקה בארץ השמש העולה מביא עימו ניצחון סוחף לניקו רוזברג שמראה שוב פעם כי העונה הזו שונה עבורו בזמן שלואיס המליטון לא מוצא תשובה ליריבו הגרמני מבית.

אל המרוץ מזנק רוזברג מעמדת הפול פוזישן בצורה מושלמת, נכנס ראשון לפניה הראשונה ושומר על ההובלה לאורך המרוץ. לואיס המילטון, לעומתו של רוזברג, מזנק גרוע כהרגלו ומתדרדר אל מחוץ לחמישייה הראשונה. סבסטיאן פטל, קימי רייקונן ומקס ורשטאפן גם הם בתמונה ומשחקים משחק חשוב מאוד במלחמה על אליפות העולם, והפעם היה זה תורו של מקס ורשטאפן להשפיע.

ורשטאפן ידוע כנהג שקשה ומסוכן לעקוף מצד אחד, וכנהג סופר מהיר וסתגלתן. לאורך כל המרוץ היה ורשטאפן בעמדת פודיום וברובו של המרוף אף היה במקום השני. המילטון, שמנסה לצמצם פערים אל כיוון השלישיה הראשונה נותן בראש ועושה הקפות מהירות וגם מצליח לעבור את סבסטיאן פטל בחציו השני של המרוץ, כאשר הוא שם פעמיו אל כיוונו של ורשטאפן.

המילטון הולך וסוגר על ההולנדי בקצב מסחרר, וגם מגיע אל נהג קבוצת רד-בול. אך מכאן ועד לעקיפה המרחק רחוק. ורשטאפן נותן להמילטון להגיע אליו ומתחיל להגביר את הקצב, לא נותן לאנגלי לעבור אותו ומצליח להוציא מרכבו זמנים מעולים. המילטון מבחינתו לא נראה מספיק אגרסיבי ואולי הפחד ממה שעלול לקרות אם יצא לעקיפה עוצר אותו אך לא משנה מה המליטון צריך לכעוס על עצמו.

ורשטאפן עובד על המילטון, וסוג של פותח לו דלת קטנטונת, מזגזג , חוסם בקטנה ושולח את המילטון, שלא עמד בפיתוי אל יציאת המילוט של המסלול ועובד על האנגלי כמו שצריך, נהיגה חכמה ואגרסיבית של ורשטאפן שראוי לצל"ש על המהלך שעשה, לא הרבה נהגים יכולים להשלים תרגיל כזה על המילטון.

סבסטיאן פטל עצמו עבר מרוץ רגוע יחסית, זינק טוב והתמקם במקום הרביעי בשלבי הסיום של המרוץ, למרות שגם זכה להוביל כמה הקפות בתוך הבאלגן של החלפות הצמיגים, מרוץ טוב עבורו מכיוון שהיה חייב לסיים את המרוץ הפעם ולא משנה באיזה מקום. למרות שפרארי מסיימת 4 ו-5 בהתאמה עדיין מצבם לא טוב בעליל ומעניין מתי תגיע נקודת השבירה במערכת היחסים בין פטל לפרארי ומשם הם או ימשיכו ביחד או שיפרדו, נחכה ונראה מה יהיה.
הקרב בין רוזברג להמילטון עוד רחוק מהכרעה אך אין ספק שהמאזנים נוטות לכיוונו של רוזברג , מצד שני אי אפשר להספיד 3 פעמים אלוף אולם אשר גבר על ניקו בשנתיים האחרונות בכל פעם כאשר היה חייב.

תוצאות:
1. ניקו רוזברג
2. מקס ורשטאפן
3. לואיס המילטון
4. סבסטיאן פטל
5. קימי רייקונן

אליפות לאחר 17 סבבים:
1. ניקו רוזברג- (מרצדס) 313 נק'
2. לואיס המליטון- (מרצדס) 280 נק'
3. דניאל ריכארדו-( רד-בול) 212 נק'
4. קימי רייקונן- (פרארי) 170 נק'
5. מקס ורשטאפן- (רד-בול) 165 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:30-24.