טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רק האליפות השלישית


   18-10-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מארקז סגר את הסיפור של העונה במוטג'יפי יפן, ומתחיל להתפתח בתור אגדה, אולי הגדולה מכולן. טל דשא מוריד את הכובע

הקרב בין רוסי למארקז על אליפות העולם מגיע לשיא השיאים כאשר רוסי מתרסק ומגיש למארקז את האליפות השלישי שלו על מגש של כסף.

רוסי בעמדת הפול פוזישן, מארקז שני ולורנזו שלישי. רוסי ומארקז מזנקים מעולה, כאשר לורנזו צמוד אליהם, מגיע לפניה הראשונה וחיש מהר עובר להוביל את המרוץ. למארקז ורוסי נמאס לשחק משחקים, ובסופו של דבר שניהם עוברים את לורנזו שמתחיל לאבד גובה אל מול אנדראה דוביציוזו במקום הרביעי ואליש אספרגארו על הסוזוקי שבמקום החמישי לפני מאבריק ויניאלס.

מארקז מוביל, רוסי שני ורוסי מאבד את הקידמי ומתרסק. במרוץ שהיה צריך ואולי גם יכול לנצח, איזו אכזבה לרוסי, אך מראש זו היתה משימה ענקית. לורנזו ומארקז מבסוטים ונראים נינוחים עד ש... חורחה לורנזו מתרסק גם הוא, ולמעשה נותן למארקז את אליפות העולם במתנה, יום הרסני במיוחד בימאהה עם שני רוכבי המפעל שלא מסיימים את המרוץ ושניהם בעקבות הפרונט שלא עמד בעומס.

הונדה חוגגת, דוקאטי חוגגת פודיום מעולה ביפן וסוזוקי חוגגת פודיום, אך לא עם אליש אלא עם ויניאלס שעבר את בן קבוצתו ומסיים במקום השלישי. המקום הרביעי שייך לאליש והחמישי לקאל קראצ'לו מבית LCR הונדה שממשיך להתחזק ולהיות עיקבי.

אמנם לרוסי היה סיכוי תאורטי לקחת את האליפות, אך מארקז היה עם פער של יותר מ-50 נקודות וגם חד ומפוקס, כך הסיכוי היה למעשה קלוש עד מאוד. רוסי צריך להתנחם בכך שהוא לפני חורחה לורנזו ומפאת גילו שקרוב יותר לגיל 40 מאשר ל-30, הוא צריך לברך על עוד עונה עם ניצחונות, פול פוזישנים ופודיומים מטורפים.

ומה לגבי מארקז? מארקז לוקח את אליפות העולם החמישית שלו באליפות ה-MOTOGP והשלישית בקטגוריה הבכירה , שלישית מתוך ארבעת העונות האחרונות, בלתי נתפס והבחור רק בן 23. אם הוא ירצה יש לו עוד לפחות 3-4 אליפויות בקנה, אם רק ירצה ולא ימאס לו. אם חושבים על זה, אז מה שצריך להפליא את כל העולם זו העובדה שבעונת 2015 הוא לא לקח אליפות אלא לורנזו לקח.

מארקז הוא עילוי, רוכב ברמה אחת מעל כולם למעט רוסי ולכן אין זו הפתעה שדווקא רוסי נאבק עם מארקז על אליפות העולם השנה ועם לורנזו בעונה הקודמת.

מכאן ממשיכים למלזיה למרוץ השלישי לפני סוף העונה. יהיה חם ולח ואולי אף גשום, כמו שהרבה פעמים קורה שם. אלוף כבר יש לנו ועכשיו נותר לראות מי יסיים במקום השני - רוסי או לורנזו. איטליה מול ספרד וכאב ראש אחד ענק בימאהה, נתראה בשבוע הבא.

תוצאות:

1. מארק מארקז
2. אנדראה דוביציוזו
3. מאבריק ויניאלס
4. אליש אספארגארו
5. קאל כראצ'לו

אליפות לאחר 15 סבבים:

1. מארק מארקז-(הונדה) 273 נק'
2. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 196 נק'
3. חורחה לורנזו – (ימאהה) 182 נק'
4. מאבריק ויניאלס- (סוזוקי) 165 נק'
5. דני פדרוסה- (הונדה) 155 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:16-24.