טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
עד השמיים: תחרות המוטור אקסטרים התקיימה בישראל


   25-10-2016, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

"היל קליקר", "סופרמן", "לייזי בוי" ואינספור ביצועי "בק פליפ" בשלל תוספות במופע המוטור אקסטרים שהתקיים בחוה"מ סוכות

אחת לתקופה אנחנו זוכים לצפות במופע אקסטרים אמיתי, כדת וכדין על אדמת הקודש. אחד כזה שמרכז בתוכו את כל האקשן שאנחנו מכירים מערוצי הטלוויזיה או בסרטוני היו-טיוב למיניהם. רוכבים אמיתיים שעצם היותם מזנקים מרמפה בגובה של מעל לשלוש מטר, ומרחפים לגבהים של מעל ל-5-6 מטרים באוויר, זה אפילו לא נחשב לחימום. במופע המוטור אקסטרים שהתקיים בחול המועד סוכות בעיר היין ראשון לציון, היה אקשן גדול ומסעיר רווי בתרגילים מעוררי השראה והשאירו את הצופים פעורי פה.

שישה רוכבים, בהם רוכב אחד על טרקטורון, נתנו "שואו" לקהל, עם מנחה הערב, שניסה להרים את הקהל. כפי שמקובל באירועים מסוג זה. המופע החל בהצגת הרוכבים, כשכל אחד מהם עולה על הרמפה מפגין מעיין קפיצת חימום. לאחר מכן, הרוכבים מתחלקים לזוגות ונכנסים לתחרות של ראש בראש כשלכל רוכב יש חמש ניסיונות לתת ביצוע גרנדיוזי באויר, הקהל מצביע והרוכב הזוכה עולה לשלב הבא.

טוד פוטר, אולי הרוכב הכי מעוטר בחבורה, בעל שתי מדליות זהב במשחקי ה-X GAMES דווקא לא הצליח להעפיל לגמר במשחק הנוכחי על המדשאה הצמודה לחי כיף בראשון. מי שכן עשה את זה בגדול היו קודי אלקיינס, הרוכב היחיד על ארבע, המצוייד בטרקטורון ימאהה "YFZ 450" שהפסיד בגמר לג'יימס קרטר הרוכב על CRF של הונדה.

כמעט כל התרגילים הטובים והמוכרים לנו היו שם, ביצועי ה-360 בתוספות מגוונות של סופרמן, היל קליקר, וויפס ועוד תרגילים רבים, כמובן שגם אלקיינס עם הטרקטורון לא אכזב ובכל קפיצה ראינו עת הימאהה עושה היפוך שלם באויר כאילו מדובר בצעצוע של ילד בן שלוש. ניק דאן, הרוכב על קי איקס התלהב מכך שאף אחד לא עצר אותו והמשיך ברצף קפיצות הרבה מעבר לחמש "המותרות" ובכך העלה את התלהבות הקהל.

בהפסקת הביניים היה מבחר לא מבוטל של אוהלי תצוגה ומכירה מהענף, בהם שרקו והונדה והמרכזי והעמוס מכולם היה האוהל של סטומפ, שהציגו למכירה אופנועים המיועדים בעיקר לילדים החל מגיל 8. בהתחשב בכך שהם גם העמידו אופנוע בהגרלה לצופים, אין פלא שזה הפך להיות האזור העמוס מכולם.
החלק השני של המופע כבר היה בהילוך גבוה יותר. לא עוד משחקים ומחיאות כפיים מקהל, אלא רצף בלתי פוסק של אקשן טהור כשכל הרוכבים עלו בזה אחר זה ובהמשך כולם גם יחד לרצף קפיצות משלב. יש לציין שכמות הקהל הייתה קטנה באופן בולט ולהבא לא יזיק שהמנחה יכיר גם את שמות התרגילים.

מי שכן הצליח להגיע נהנה ממופע אמיתי שפשוט כיף לראות במציאות בלי קשר לעד כמה אתם רואים מדי יום את התרגילים האלו מבעד למסך...תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:31-24.