טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
האמפריה (הבריטית) מכה שנית


   25-10-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-16 באליפות ה-MOTOGP התקיים בפיליפ איילנד אוסטרליה, ואנחנו קיבלנו סוף סוף מישהו שהסתכל למארקז בעיניים

סוף השבוע נפתח עם מזג אוויר קר וקודר, עננים, גשם, רוחות והצפות רציניות במסלול המהיר באוסטרליה. מארקז לוקח את עמדת הפול פוזישן, רוסי נדחק אחורה לסוף הגריד לאחר שהקפות מהירות שלו נפסלו בעקבות שימוש חורג בצמיג הגשם הרך, וכך מצא עצמו עם סט אפ לא טוב במקצה הדרוג ומעמדת הנחיתות הזו הוא לא משתלט על העניינים.

גם חורחה לורנזו לא מצליח להתמקם טוב והוא בראשו בכלל כבר חושב על עונת 2017. מי שכן מצליח להתמקם שני הוא קאל קראצ'לו ואליש ופול אספארגארו על הימאהה טק 3 שלו.

יום המרוץ מגיע והמסלול יבש כמו שצריך, עכשיו כולם צריכים להמר על הצמיגים והסט אפ הנכון לאופנוע. מארקז מזנק מעולה, אליש אספארגארו , פול אספארגארו , דובי וקראצ'לו מזנקים היטב גם הם. פול מוביל את המרוץ כאשר גם דנילו פטרצ'י מזנק מעולה והוא שלישי.

מארקז לא מוותר ומיד עובר את פול אספארגארו ומתחיל לרוץ קדימה, מארקז הבטיח רכיבה משוחררת ואגרסיבית ואכן את זה אנו מקבלים, למרות שקר קר קר וצריך לשמור על חום בצמיגים. רוסי מזנק מעולה ונמצא במקום ה-13 ודוחף קדימה.

לורנזו עצמו ממוקם 8 אך לא נראה ברוח קרב כאשר על הזנב שלו יושב לא אחר מאשר ניקי היידן אשר מחליף את פדרוסה והוא תשיעי. מארקז עף קדימה, קראצ'לו מתחיל לפתוח מבערים ועולה למקום השלישי מאחורי פול אספארגארו בזמן שרוסי כבר במיקום ה-11 ועל הזנב של היידן שנעקף על ידי מילר.

קראצ'לו עף קדימה ועולה למקום השני ועם זמנים מהירים ממארקז הוא מתחיל לצמצם עליו פערים. ומה עושה הדוקטור? הוא כבר במקום השישי לאחר שעבר את לורנזו. מרוץ מעולה של הדוקטור, שכרגיל במרוץ עצמו שולף שפן מהכובע.

מארקז טועה ומתרסק , וגם מודה שזו טעות שלו כאשר רוסי כבר עבר את כולם ונמצא במקום השני מאחורי קראצ'לו הקשוח שמצליח עם אופנוע נחות מעט מאופנועי המפעל להוביל את המרוץ. דובי ואליש מתעוררים ומתחילים לצמצם על רוסי כאשר אליהם נצמד גם מאבריק ויניאלס.

אליש ומאבריק טובים מדובי בסיבובים אך דובי מחזיר להם מלחמה בכל פעם מחדש בישורת הארוכה כאשר הוא מנצל את כוח המנוע העדיף של הדוקאטי. מלחמת העולם בין יפן לאיטליה נמשכת וויניאלס נכנס לעקיפה מתחת לאליש שמצידו מתרסק לאחר מרוץ מדהים עד כה שהיה יכול להסתיים על הפודיום.

קראצ'לו מנצח את המרוץ בפעם השניה העונה ובקריירה, רוסי מסיים שני לאחר שפתח מהמקום ה-15 , ויניאלס שלישי , דובי רביעי ופול אספארגארו עם מרוץ לא רע בכלל במקום החמישי.


תוצאות:
1. קאל קראצ'לו
2. ולנטינו רוסי
3. מאבריק ויניאלס
4. אנדראה דוביציוזו
5. פול אספארגארו

אליפות לאחר 15 סבבים:
1. מארק מארקז-( הונדה) 273 נק'
2. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 2016 נק'
3. חורחה לורנזו-( ימאהה) 192 נק'
4. מאבריק ויניאלס- (סוזוקי) 181 נק'
5. דני פדרוסה – (הונדה) 155 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:01-24.