טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורזה דוקאטי!


   01-11-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב מס' 17 באליפות ה-MOTOGP התקיים בספאנג, מלזיה, וניפק לנו יופי של מירוץ בחסות דובי, רוסי ולורנזו

סוף השבוע הגשום הביא עימו מקצי דרוג משוגעים ומרוץ עוד יותר משוגע שמציב את אנדראה דוביציוזו כמנצח הגדול של סוף השבוע והרוכב התשיעי בעונה זו אשר לוקח ניצחון.

המרוץ נפתח כמו סערה כאשר דובי, מארקז, רוסי ולורנזו מזנקים מעולה ביחד עם אנדראה יאנונה שחוזר מהפציעה למרוץ השני לפני האחרון של העונה. קראצ'לו מזנק לא טוב ומתדרדר למקום השמיני. לורנזו לוקח את ההובלה עם מארקז מאחוריו, דובי שלישי ורוסי רביעי כאשר מארקז תוקף את לורנזו שנעקף גם על ידי דובי שעובר בפנייה הבאה את מארקז ולורנזו מאבד עוד 2 מקומו עם עקיפה של רוסי ויאנונה, הגשם כאן והטרוף חוגג.

רוסי יושב על דובי והם עוברים את מארקז. רוסי עובר את דובי ויאנונה, עולה למקום השלישי ומתחיל לטפס למעלה על חשבונו של דובי ומיד מאותת על כוונותיו כאשר הוא מתיישב על רוסי וגם מוצא את הדרך לעבור להובלת המרוץ. קראצ'לו מתאפס ומגיע ללורנזו שנמצא שישי, ולא מצליח לעצור את הרוכב הבריטי שעושה את כל הדרך רק בשביל להתרסק, כאשר נותרו עוד 8 הקפות וזאת לאחר שכבר עבר את לורנזו וגם את מארקז בשלב מסויים.


רוסי חכם, בודק את יאנונה, עובר אותו ופותח את הדלת וחוזר חלילה בתהליך הבדיקות היסודי של הדוקטור על קווי הרכיבה של יאנונה, אך האחרון לא מוותר. ואיפה דובי אתם שואלים? דובי במקום השלישי, משקיף ושומר על עצמו, האופנוע והצמיגים בתנאי הגשם הנוראיים. גם מארקז מתרסק באותה ההקפה של קראצ'לו אך חוזר למרוץ ומסיים אותו במקום ה-13, כלומר בתוך הנקודות, רוח לחימה של אלוף אמיתי.

אנדראה דוביציוזו עובר את יאנונה שנעקף גם על ידי רוסי לפני כן וגם יאנונה מתרסק, המסלול מוצף והמנצח יהיה זה אשר יוכל לשמור על האופנוע על הגלגלים בתנאים הלחים, רטובים וחמים הללו. רוסי לוחץ חזק, טועה ומפספס כניסה לפניה ומבין שעליו להוריד את הקצב כאשר מי שלא מוריד את הקצב הוא אנדראה דוביציוזו שמראה מהירות מדהימה וגם עשה מוקדים יותר את ההקפה המהירה של המרוץ.

רוסי לא מצליח לסגור על דובי ואנדראה דוביציוזו לוקח את הניצחון השני בקריירה מלאת הפודיומים שלו וגם מביא לדוקאטי ניצחון שני העונה והוא כאמור המנצח התשיעי השונה העונה, עונה מטורפת ומרוץ מטורף.

רוסי מסיים שני, לורנזו שלישי ובמקום הרביעי מסיים הקטור ברברה וחמישי בן קבוצתו לוריס באז הצרפתי אשר פשוט זורח בתנאי מזג האוויר הללו. באופן אישי דובי הוא אחד הרוכבים האהובים עלי, אם לא האהוב ביותר בסבב, לכן מדובר בניצחון לא פחות ממדהים עבורי.

תוצאות:
1. אנדראה דוביציוזו
2. ולנטינו רוסי
3. חורחה לורנזו
4. הקטור ברברה
5. לוריז באז

אליפות לאחר 17 סבבים:
1. מארק מארקז- (הונדה) 278 נק'
2. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 236 נק'
3. חורחה לורנזו-( ימאהה) 208 נק'
4. מאבריק ויניאלס- (סוזוקי) 191 נק'
5. אנדראה דוביציוזו- (דוקאטי) 162 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:25-24.