טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
רות, סוף: סוגרים עונה עם ה-MOTOGP


   15-11-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

נכון, האליפות הוכרעה כבר, אבל הפרידה (הזמנית) ממארקז, רוסי, יאנונה והחברים, היתה פשוט נהדרת. טל דשא מסכם

לאחר עונה מרובת מנצחים, קרבות והתרסקויות, העונה נגמרת עם ניצחון ענק של חורחה לורנזו וקרב מטורף בין מארקז, רוסי ואנדראה יאנונה. לאורך כל השנה מארקז, לורנזו ורוסי נאבקו זה בזה על תואר האליפות, מאבק אשר החזיר למארקז את התואר הנכסף לאחר שבעונת 2015 לורנזו זכה מן ההפקר בעקבות המאבק המתוקשר בין רוסי לבין מארקז.

המרוץ בוולנסיה כבר הרבה שנים סוגר את העונה וזהו מסלול אהוב מאוד על לורנזו ומאוד לא אהוב על ולנטינו רוסי. כפי שכבר ידוע, זוהי הפעם האחרונה בה לורנזו רוכב עבור ימאהה לאחר שהגיע אל הקבוצה בשנת 2008, כמעט תשע שנים בהן לורנזו התמודד בכל שנה על תואר האליפות וכמעט בכל שנה גם היה בפוזיציה לקחת את האליפות ולמעשה הוא אכן לקח 3 אליפויות עולם עם ימאהה, הצלחה אדירת מימדים בכל קנה מידה.

אז לורנזו ניצח את המרוץ האחרון שלו עבור ימאהה, אך עם כל הכבוד ללורנזו, הוא לא הסיבה שבגללה נשארנו דבוקים למסך. הסיבה הזו היא הקרב על המקום השלישי בין רוסי לבין אנדראה יאנונה. רוסי ויאנונה נאבקו לאורך כל הדרך בכל הכוח, עוקפים, דוחפים ונדחפים האחד לפני השני, רוסי עוקף, נעקף, לוחץ ונלחץ וגם יאנונה. הדבר המדהים הוא העקשנות של שני הרוכבים האיטלקים, שלא ויתרו על מילימטר אחד לשני ומרוב שהיו עסוקים בקרב ביניהם הם נתנו למארקז לברוח להם. כעת האליפות הוכרעה, ונותר ליהנות מהמרוץ האחרון של העונה. עוד נתון מדהים אחד הוא שיאנונה עוד פצוע וכואב, ולכן עצם העובדה שניצח את רוסי מראה עד כמה יאנונה הוא רוכב מעולה ואולי בשנה הבאה יוכל להביא את הסוזוקי החדש שלו לניצחונות.

לורנזו ורוסי, חיבוק נדיר לרגל עזיבתו של לורנזו, אל דאגה חברים הם לא

הצד השני של המשוואה הוא ולנטינו רוסי וכאן ראינו עד כמה האופנוע של רוסי חלש מבחינת הספק המנוע לעומת הדוקאטי של יאנונה ובכל פעם שרוסי עבר את יאנונה יאנונה עבר אותו בחזרה בישורת הראשית, קרב אדיר בין שני רוכבים אדירים. בניגוד למה שהתרגלנו לראות מיאנונה הפעם הוא שיחק יפה ורכב בצורה אגרסיבית אך בטוחה ולא סיכן את רוסי ואת שאר הרוכבים יותר ממה שהם סיכנו אותו ואם ימשיך כך הוא יעשה לרוסי, לורנזו, מארקז, דובי ויניאלס וקראצ'לו חיים מאוד קשים בעונת 2017.

העונה נגמרה, ומאחורי הרביעייה הראשונה מסיים לו מאבריק ויניאלס שמחציו השני של המרוץ לא יכל לעמוד עם המובילים, או יותר נכון, עם חבורת הפודיום מכיוון שהמוביל היה אחד ויחיד וזה לורנזו. מארקז עצמו גם נתן ביצועים מדהימים ולאחר פתיחה לא משהו בכלל הצליח לצמצם פער של יותר מ-5 שניות מלורנזו לשניה אחת פחות או יותר והראה לכולם, שוב, איך גורמים לאופנוע MOTOGP להתפתל ולהתעוות, האגרסיביות של מארקז מדהימה וזו חוויה לראותו לוחץ את האופנוע.

תוצאות:
1. חורחה לורנזו
2. מארק מארקז
3. אנדראה יאנונה
4. ולנטינו רוסי
5. מאבריק ויניאלס

אליפות סופית:
1. מארק מארקז- (הונדה) 298 נק'
2. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 249 נק'
3. חורחה לורנזו- (ימאהה) 233 נק'
4. מאבריק וינאלס –(סוזוקי) 202 נק'
5. אנדראה דוביציוזו- ( דוקאטי) 171 נק'
6. דני פדרוסה- (הונדה) 155 נק'
7. כאל קראצ'לו- (הונדה) 141 נק'
8. פול אספארגרו- (ימאהה) 134 נק'
9. אנדראה יאנונה- (דוקאטי) 112 נק'
10. הקטור ברברה- (דוקאטי) 102 נק'

ברנאאוט נחמד לחגוג את סיום העונה

הקרב על הכבוד האיטלקיתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:35-24.