טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: שטפו את ברזיל


   15-11-2016, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-20 באליפות הפורמולה 1 המשיך את הדרמה שמחכה לנו, וגם נפרדה מפיליפה מאסה

ברזיל 2016 היה יכול להיות הרגע הגדול של ניקו רוזברג, בו הוא יזכה באליפות העולם הראשונה שלו, אך להמילטון ולענני הגשם היו תכניות אחרות.
לאורך כל הסוף שבוע לא ירדה אף טיפה של גשם, חוץ ממתי שזה חשוב, ביום ראשון. הגשם העז היה כה חזק עד שהמרוץ התחיל מאחורי מכונית הבטיחות, הופסק די מהר בעקבות התחזקות של הגשמים והתרסקויות מרובות, חזר שוב , הופסק שוב וחוזר חלילה.

לא היה נהג אחד חוץ מהמילטון שלא הושפע וכמעט שאיבד את הרכב בעקבות כמות המים העצומה על המסלול כאשר המילטון התחיל את המרוץ ראשון וגם סיים אותו ראשון בלי שמכוניות מעיפות עליו מים ועם שדה ראיה פתוח, בניגוד לניקו רוזברג ושאר הנהגים על המסלול.

רמת המים היתה כה גדולה, כך שגם סבסטיאן פטל, גם רוזברג, מקס ורשטאפן, קימי רייקונן ועוד מלא נהגים אחרים איבדו את האחיזה וכמעט והתנגשו במעקה הבטיחות כאשר רייקונן עצמו פורש בעקבות התרסקות, סבסטיאן פטל מסתחרר וכמעט פורש אך חוזר למרוץ ומסיים במקום החמישי מאחורי סרחיו פרז שמביא מקום רביעי וחשוב מאוד עבור סהרה פורס אינדיה ועבור עצמו.

הגיבור של המרוץ היה ללא צל של ספק מקס ורשטאפן, שפעל ביחד עם רד-בול בצורה חכמה ונהג בצורה שקולה אך אגרסיבית ושוב, חכמה מאוד ברמה כזו שהוא הבין עד כמה שאר הנהגים לא רואים אותו במראות בעקפות זנב המים האדיר שיוצרות המכוניות והוא מסיים במקום השלישי, גם כן אחרי הצלה מרהיבה של המכונית.

אין ספק שמדובר בנהג מדהים וכבר קשה לחכות ולראות עד לאן הוא יגיע בקריירה הקצרה והצעירה שלו (בן 18 בסך הכל..). רוזברג מסיים שני, ויש לו כרגע פער של 12 נקודות על לואיס המילטון באליפות העולם, מה שאומר שהוא מגיע לסבב האחרון עם פער קטן, אך שברירי עד מאוד והוא צריך לקוות שפטל, המליטון ורשטאפן , רייקונן ודניאל ריקארדו יפשלו בצורה כזו או אחרת.

המליטון מצידו עשה את מה שהיה חייב לעשות וממשיך לנצח ולדחוק ברוזברג אך זה לא מספיק וגם ניצחון במרוץ האחרון של העונה לא יביא לו את האליפות אם רזברג יסיים שני, תרחיש הגיוני שקורה כבר 3 עונות ברציפות.

אם נאמר את האמת, תנאי המסלול היו מסוכנים מדי וכל הנהגים ללא יוצא מן הכלל לקחו סיכון מאוד גדול כאשר אחד הדברים היותר נפוצים במרוץ היה ציפת גלגלים - מצב בו יש כל כך הרבה מים, שהם מרימים את המכונית מהקרקע ולמעשה המכונית צפה על המים.

אמנם קשה לראות זאת, אך בכל זאת סיימו את המרוץ רק 16 נהגים מתוך 22 נהגים, בכל קנה מידה מדובר בהרבה מאוד נהגים שהתרסקו, פרשו ורובם ככולם בעקבות כמויות המים על המסלול, למעשה המרוץ הגיע ללא פחות משלוש שעות וקצת של זמן מרוץ.

ברור שהמרוץ היה חשוב ושבאליפות הזו במיוחד הם יודעים להגיד די ולא לסכן יותר מדי את הנהגים אך בתור צופה בטלוויזיה היה נראה שהפעם הם הלכו רחוק מדי, כמו ששמענו מכמה וכמה נהגים , מצד שני קיבלנו אקשן מטורף בחסות הגשם ואדון מקס ורשטאפן.

המרוץ הבא והאחרון לעונת 2016י יערך במסלול "יס מרינה" באבו דאבי בעוד כשבועיים ושם נדע בסופו של המרוץ מי הולך לזכות באליפות, הנהג האנגלי אשר לזכותו עומדות 3 אליפויות או הנהג הגרמני שכבר הרבה שנים מנסה לזכות באליפות עולם והשנה סוף סוף מראה את יכולתו האמיתית מה שבטוח הוא שהמילטון לא הולך לוותר לורזברג כלכך מהר והוא יאבק עד טיפת הדם האחרונה.

תוצאות:
1. לואיס המליטון
2. ניקו רוזברג
3. מקס ורשטאפן
4. סרחיו פרז
5. סבסטיאן פטל

אליפות לאחר 20 סבבים:
1. ניקו רוזברג- (מרצדס) 367 נק'
2. לואסי המילטון-(מרצדס) 355 נק'
3. דניאל ריקארדו-( רד-בול) 246 נק'
4. סבסטיאן פטל- (פרארי) 197 נק'
5. מקס ורשטאפן- (רד-בול) 192 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:29-24.