טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הגג בוער


   24-11-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

roof of africa החל בעיקר בזכות עובד כביש עם רעיון גדול, והמשיך לטירוף שמושך 400 רוכבים בכל שנה מחדש

roof of africa יצא לדרך בשנת 1967, כשבוב פיליפס, מהנדס כבישים שעבד בעיר לסוטו, יצר קשר עם מועדון הרכב ביוהנסבורג, ועניין אותם באפשרות לנהוג על המסלול הגרוע ביותר שיש בעולם. למרבה הפלא, הם הסכימו, וכך נולד המירוץ.

האירוע צבר פופולריות מדהימה בחסות העיתונות, שהחלה לדחוף את הטורניר קדימה, ובשנת 1969, החלו גם אופנועים להתחרות מול המכוניות במירוץ. ההיענות היתה מדהימה, עד למצב שבו היו צריכים לפצל את התחרות לשתי קטגוריות.

האירוע המשיך לגדול גם בשנות ה-70 ושני העשורים שלאחר מכן, והתפתח גם לעצירות לילה, שהפכו להיות חלק מהשגרה. "הגג של אפריקה" גרם להתעניינות בחו"ל, והשתתפות קבועה למתחרים ממדינות אחרות. עד שנת 2000 הפך המירוץ ל-OFFROAD, עם מעורבויות של היצרניות הגדולות, שזיהו את הפוטנציאל שלו והחלו להשקיע, מה שגרם בעצם לנהגים הפרטיים להידחק הצידה.

האירוע המשיך להיות כל כך פופולרי, שבסופו של דבר הוחלט כי תהיה קטגוריה גם להארד אנדורו והאקסטרים אנדורו, ובסופו של דבר, גם הצעד הצליח.
אגב, האירוע עצמו אף פעם לא נקשר לשלטון, מה שגרם לו בעצם להיות חביב על כולם, בעיקר במדינות בהן היו משטרים צבאיים וממשלים כוחניים. כמעט 400 איש מתכוונים להגיע לאירוע הקרוב, שהוא יכלול מתחרים מרשימים.

כזכןר, המירוץ המשוגע הזה "roof of africa" גורם לספורט המוטורי בישראל לנפח את החזה בגאווה. קטגוריית הברונז (השלישית בטיבה) עם מעל 70 מתחרים, הסתיימה בקול תרועה רמה. שני הישראלים, נמרו חמו ויוני לוי סיימו את המירוץ במקום הראשון והשני בהתאמה אחרי תחרות מצוינת וכמעט נטולת טעויות של השניים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:47-24.