טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ אנדורו אופנועים - סבב 3 - ספיישל לפנים


   14-12-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כמדי שנה יורדים חולי האנדורו למירוץ ספיישל ביער דורות. 119 רוכבים ניווטו דרכם מבעד לענני האבק עם מצערת פתוחה. סיקור הסבב השלישי לעונת 2009.

יער דורות הוא אחד המקומות היותר אהובים על חובבי האנדורו בדרום. מעבר לחורשות העצים, תוואי השטח מבותר ורצוף עליות ומורדות ובנוסף סוג הקרקע נע בין אדמה רכה עד פודרה מתוחחת היטב.
תוסיפו למתכון הזה את דידי אברהמי, אדריכל ספיישלים בזמנו הפנוי, כמות משתתפים מכובדת בהחלט, המונה כ- 119 רוכבים, ואת הארגון מבית "באחה ישראל", והרי לכם מנה משובחת כבסיס לסבב השלישי של עונת 2009.

אוהלי קבוצות הרוכבים, ימאהה, הוסקוורנה, סוזוקי וק.ט.מ. בשילוב השלטים והדגלים של הספונסרים השונים, משרים אווירה של הפנינג באוויר. לא פלא שרוכבים וצופים רבים מגיעים עם משפחותיהם על נשותיהם וילדיהם, ויש גם את מי שמביא את הכלב או החתול. בהקשר זה נזכיר כי עדיין מדובר במירוץ אופנועים ונבקש מהקהל שישתדל לשמור את יקירי ליבו קרוב אליו ולא על המסלול.

המירוץ נערך בסגנון ספיישל טסט, זמן ההקפה הממוצע בקטע המדידה עמד על קצת מעבר לארבע וחצי דקות למהירים בקטגוריות המקצועיות ועד שש דקות לרוכבי הקטגוריות העממיות. מסלול ההתשה נמדד בממוצע כ- 23 דקות להקפה. בעקבות תקלה במערכת מדידת הזמנים, בה לחלק מהרוכבים לא נספרה ההקפה הראשונה, הוחלט לבטל הקפה לכלל הרוכבים בכלל הקטגוריות.

"אוריה כרמלי, הבחור בכושר לא מבוטל והוא טס על המסלול בקצב מסחרר."

מקצועית E1
אוריה כרמלי הוא הראשון לצאת להקפת ההתשה וגם הראשון להיכנס לקטע מדידת הזמנים. הבחור בכושר לא מבוטל והוא טס על המסלול בקצב מסחרר. תומר שמש מתחבר להוסקוורנה שלו וגם הוא לא מרפה מהמצערת. תובל דובדבני, הכישרון העולה של הליגה, מנסה להדביק את השניים אך ללא הצלחה.
בסיום כרמלי בראש עם 23:31 דקות, אחריו שמש עם 23:33 דקות ודובדבני 23:38.

מקצועית E2
בהעדרו של יוני לוי, הרוכב הבלתי מעורער של הליגה הסובל מפציעה ברגלו ולצערנו ייעדר במהלך העונה כולה, הקרב על הבכורה בקטגוריה הבינוניתE2 , פתוח מתמיד וצועדים בראש לא מעט פיגורות ראויות בהחלט. החל משלישיית "המיועדים לירושה" מבית סוזוקי, זיו כרמי, נמרוד חמו ונתנאל זיו, דן מיה מבית מטרו ועופרי שטראוס מ – KTM. כרמי מגיע דרוך ומוכן יותר מתמיד ונותן תצוגת רכיבה מהפנטת, שטראוס מתרגל לכוח של הכלי החדש וזורם איתו על המסלול כאילו היו יחד מאז ומתמיד.
הקרב בין השניים צמוד בהחלט, בהקפה אחת כרמי מוביל ובשנייה שטראוס נוגס לו ומצמצם זמנים. שלוש שניות בודדות מפרידות בין השניים בסיום כשידו של כרמי על העליונה. מיה נהנה על המסלול ומסיים במקום השלישי, 14 שניות אחרי שטראוס ושלוש שניות לפני נמרוד חמו.

מקצועית E3
החיסרון הגדול של מירוץ ספיישל טסט הוא שישנם לא מעט קרבות שנעלמים לנו מהעיניים, כל רוכב מתחרה למעשה נגד השעון, וכל שלב של מפגש בין שני אופנועים על המסלול מסתכם בהפרש זמנים קיצוני. אחד הקרבות היותר צמודים שהיו אי פעם בליגה הזו, התנהל בין נדב לוגסי הוותיק לשחר סולימני. בשלוש הקפות הראשונות לוגסי סיים בפער על סולמיני, אך זה פתח מצערת ובשתי ההקפות האחרונות צימצם את הפער. בסיום, מערכת מדידת הזמנים שלפה מהמדפסת את רשימת הזמנים: לוגסי 24:15:81, סולימני 24:15:91. עשירית השנייה הפרידה בין השניים וחתמה את התוצאה.
אייל עמר מסיים במקום השלישי בהפרש של דקה משני הלוחמים.

" שלוש שניות בודדות מפרידות בין השניים בסיום כשידו של זיו כרמי על העליונה."

עממית E1
הקטגוריה העמוסה מכולם, לא פחות מ – 30 רוכבים, רובם ככולם מתמידים ומגיעים לכל מירוץ ומתייחסים לכך ברצינות הראויה. אורי כרמל נותן הופעה מרשימה ומסיים במקום הראשון בפער של 20 שניות לפני הבאים אחריו, עומרי סגל, שכבר מתחיל להתרגל לעלייה על מדרגות הפודיום ואורן חסון שזהו ביקורו הראשון במעמד חלוקת הגביעים.

עממית E2
בקטגוריה הזו המשחק פתוח, מתוך 16 רוכבים, 13 מסיימים בפער של שתי שניות בודדות זה מזה. רמת הרכיבה כמעט מקבילה בין כולם והדבר כאמור, תמיד משאיר מקום למתח.
הפעם היה תורו של תום קול לקחת את הבכורה, הבחור רוכב חזק ובטוח ומסיים כ - 15 שניות לפני יוסי גוטמן, שניצח בשבוע לפני כן בראלי באחה צאלים. ליאור אלדן חם על פיסת מדרגה בפודיום, אך הוא מגיע שניה אחרי המסיים במקום השלישי, זאב שלב.

עממית E3
"מקומות קבועים" היו צועקים החבר'ה כשעולים לאוטובוס בטיול השנתי בתקופת בית הספר היסודי.
זה המירוץ השני ברציפות שהחבר'ה בקטגוריה שומרים על מיקום קבוע, כשרפי סתיו על המדרגה הגבוהה, אחריו גלעד קדשאי וליאור יוסף חותם את השלישיה. נשאלת השאלה היכן ליאור אברהמי שפתח את העונה בסערה ומאז נעלמו עקבותיו?

"אחד הקרבות היותר צמודים שהיו אי פעם בליגה הזו, התנהל בין נדב לוגסי הוותיק לשחר סולימני. בשלוש הקפות הראשונות לוגסי סיים בפער על סולמיני..."

סניורים
תשעה רוכבים בקטגוריה שמספקת לא מעט עניין. במסלול שכזה, רז הימן חמוש ב – BMW450 לא משאיר מקום לספק וכובש את המקום הראשון. ארז צור, שניצח במירוץ הקודם מסיים במקום השני, ובמקום השלישי, אורח חדש/ישן – דן טל הוותיק.

סופר סניורים
אי אפשר שלא להרים את העיניים במבט מלא הערכה כלפי הלוחמים למודי הקרבות שגם בעשור השישי לחייהם מוצאים את עצמם נותנים בגז כאילו אין מחר. הדבר האחרון שמרגש את דובי כהן, זה הנסיעה הממושכת מאילת, אבל טעמו של המקום הראשון מתוק מדבש ודובי שמח להניף את הגביע.
חנן לבני מסיים במקום השני ועופר פוביצר במקום השלישי. סוגר את רשימת המתחרים בקטגוריה זו, הוא הלל סגל, שלא מפסיק להשתעשע בליגות מוטוריות שונות.

"אורי כרמל נותן הופעה מרשימה ומסיים במקום הראשון בפער של 20 שניות לפני הבאים אחריו. "

מתחילים
סתיו חג'ג' שומע על מירוץ אנדורו בשטח המחיה הטבעי שלו, הדרומי לא מהסס ונכנס למירוץ הראשון שלו והראה למשתתפי הקטגוריה מי בעל הבית. שגיב נגאוקר מסיים שני ולירון פאדל במקום השלישי.
רביד פרץ הדרומי, מקבל ליווי צמוד מאת המורה הפרטי מתן ניר, שנכנס בכדי ללוות את הילד מקרוב, כל כך קרוב עד כדי שקוביות הצמיגים נשקו זה לזה. מאחר ומתן הוזנק אחרי רביד, וסיים איתו ביחד, נרשם כי הוא סיים במקום הרביעי ורביד בחמישי. קצת מצחיק לראות את שמו של מתן ניר ברשימת המתחילים, הלא כך? אני סמוך ובטוח שהחבר'ה בעמותה יעשו סדר בדברים ורביד יוכר רשמית במקום הרביעי.

נשים
יעל קדשאי נכנסת תחת המטרייה של קבוצת המירוצים של הוסקוורנה ונראה שהיא מסתדרת יופי עם הכלי החדש. אומנם בפועל אין לה מתחרות על המסלול, אבל הקטגוריה פתוחה לכולן ואנחנו מפרגנים ומחכים לראות רוכבות נוספות שיכנסו ויתמידו כמוה.

"הפעם היה תורו של תום קול לקחת את הבכורה, הבחור רוכב חזק ובטוח ומסיים כ - 15 שניות לפני יוסי גוטמן,"

בין ההקפה השלישית לרביעית אני מקבל שיחת טלפון קצרה, מעבר לקו - חאלד זניד, מהבולטים בבוהמה הדרומית של רוכבי האנדורו, "ערן, אנחנו למעלה, המנגל כבר דולק... תגיע". השיקולים כעיתונאי האמור לסקר את המירוץ הביאו להחלטה, יש לחקור לעומק את תרבות הבילוי על שולי המסלול! אחרי הכל זה גם חלק מהתפאורה. בשנה הקודמת זניד קטף את הגביע הראשון במירוץ דורות ובמירוצים נוספים במהלך העונה, אך הפעם הוא לא משתתף בעקבות פציעה קלה שנגרמה לו בהתרסקות במהלך טיול רכיבה בטורקיה. זניד וחבריו מהסביבה התמקמו על פסגת גבעה הצופה אל חלק ממסלול הקפת ההתשה. בזמן שג'אלל עובד על הקבב וגולן אחראי על צלעות הכבש. את המתכון למטבוחה-בין-רגע, נשאיר במערכת. אבל נשתף ונגיד כי בהחלט מעניין וטעים להיות תחת תפקיד הצופה במירוצים שכאלו.

"סתיו חג'ג' שומע על מירוץ אנדורו בשטח המחיה הטבעי שלו, הדרומי לא מהסס ונכנס למירוץ הראשון שלו והראה למשתתפי הקטגוריה מי בעל הבית."
העמותה הישראלית למירוצי אנדורו רושמת לעצמה עוד אירוע מוצלח ויפה במיוחד, אלמלא האבק השורר זה היה יכול להיות "מירוץ השנה". טקס הענקת הגביעים התעכב במעט, דבר שגרם למספר לא מועט של רוכבים/צופים לנטוש את הזירה בטרם עת. כשעתיים תמימות מרגע סיום המירוץ נזכרו לבקר במקום כמה ענני ברכה שהמטירו מרכלותם על המסלול המפודר. מישהו רוצה להצטרף לסינגל?

לרשימת התוצאות המלאה

"זה המירוץ השני ברציפות שהחבר'ה בקטגוריה שומרים על מיקום קבוע, כשרפי סתיו על המדרגה הגבוהה"

תוצאות

מקצועית קטנה:
1. אוריה כרמלי (מטרו, אבנוע)
2. תומר שמש (קמור, אופנועית, דנלופ)
3. תובל דובדבני (מטרו, מישלין)

מקצועית בינונית:
1. זיו כרמי (עופר אבניר, אביזריון)
2. עפרי שטראוס (ד.ל.ב, מישלין)
3. דן מיה (מטרו, 4TREK)

מקצועית פתוחה:
1. נדב לוגסי (ד.ל.ב, אופרוד, דנלופ)
2. שחר סולימני (הוסקוורנה, אקסטרים, אבנוע)
3. אייל עמר

יעל קדשאי נכנסת תחת המטרייה של קבוצת המירוצים של הוסקוורנה ונראה שהיא מסתדרת יופי עם הכלי החדש.

עממית קטנה:
1. אורי כרמל
2. עמרי סגל
3. אורן חסון (ג'אנט, פוקס, DC)

עממית בינונית:
1. תום קול (מוריס ובניו)
2. יוסי גוטמן
3. זאב שליו (4TREK)

עממית פתוחה:
1. רפי סתיו (אקסטרים אופנועים, קמור)
2. גלעד קדשאי
3. ליאור יוסף (אופרוד)

"במסלול שכזה, רז הימן חמוש ב – BMW450 לא משאיר מקום לספק וכובש את המקום הראשון."

סניורים:
1. רז הימן (קמור, תנועה מערכות מחשוב, ניווט פוינטר)
2. ארז צור
3. דן טל

סופר סניורים:
1. דובי כהן
2. לבני חנן
3. פוביצר עופר

"הדבר האחרון שמרגש את דובי כהן, זה הנסיעה הממושכת מאילת, אבל טעמו של המקום הראשון מתוק מדבש ודובי שמח להניף את הגביע."
מתחילים:
1. סתיו חג'ג'
2. שגיב נגרקר
3. לירון פאדל

נשים:
1. יעל קדשאי (אביב סוכנויות, קמור)

"השיקולים כעיתונאי האמור לסקר את המירוץ הביאו להחלטה, יש לחקור לעומק את תרבות הבילוי על שולי המסלול! אחרי הכל זה גם חלק מהתפאורה."
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אוראל בוסקילה 14-12-08
אחלה כתבה
איפה אני שמשפחת זניד מגיעים מצויידים ?

והחלמה מהירה ליוני לוי תחזור אלינו כמה שיותר מהר......
2.יקיר זוהר 14-12-08
אח שלי שון זוהר ודולב לוי היו שם
הם מצולמים בכתבה בתמונה הסופית וגם בגלריה
חבל שאין לנו את הכוח לקחת אותם לכול תחרות אופנועים
אני מהמר על זה שתחרות ראשונה כבר ניראה אותה על הפודיום :)
3.אחד מהקהל 14-12-08
אהבתי את מתן ניר ורביד הילד
תענוג לראות איך שמתן מטפח את הדור הצעיר, עוד יותר תענוג היה לראות את הילד הזה רוכב
עוד יצמח דור שלם של תלמידיו של הרב מתן ניר

4.עומר 14-12-08
אחלה סיקור ואחלה תמונות!!

אני רואה שדדיה חזר לאינדורו

אבל עם הסקוורנה?!הוא עבר מהיאמה א?
5.למה לא... 14-12-08
איז ארוחה דפקתם... חבל שחאלד לא השתתף במרוץ, שתהיה החלמה מהירה
תמונות קטלניות
נזימה עזבו אתכם מטרקטורונים... אין כמו שני גלגלים!
6.MaTaN_DvX 14-12-08
סתו חג'ג' הוא אחד הרוכבים בדוק מנסיעה איתו וגם הוא אח של חבר שלי..
7.עמי לבוסקילה 14-12-08
תפסיק לדחוף את עצמך למקומות שיש בהם רק אוכל
תתעסק בכתבות אחי אתה בחור טוב תהיה יותר עסקי
8.=] 14-12-08
חזקק ->תמונות יפות
9.הייתי ולא הצלחתי לעקוב 14-12-08
יותר מדי רוכבים ויותר מדי קטגוריות וכל אלה מעורבבים האחד עם השני בלי שום סדר
על הנייר/המחשב הכל מסודר אבל מי שנמצא שם בשטח לא מבין מה הולך בכלל
תחשבו על חלוקה לשני מקצים בשעות שונות (כמו ב GNCC)

10.צופה מהקהל 15-12-08
ראיתי את הילד עים ה yz 85 בלווי מתן ניר המורה. היה ממש כיף להיתבונן איך רכב הקטנטן והזעטוט הזה שהצליח להבי מקום רבעי 12 שניות מימקום שלישי .תצליח ילד חמוד ושמור על עצמך אתה רוכב מוכשר .אני מאמין שמתן יגיע להסגים מרשמים עים החמוד שלא הפסיק לתת בגז והצליח ליגמור את כל ההקפות
11.חבל... 15-12-08
חבל שכבר שלום אוחיון לא משתתף ומתן ניר לא משתתף ואליקו אוחנה גם לא ויוני לוי סיים את העונה...
איפה כל התותחים איפה???
12.ל-11 15-12-08
התותחים נמצאים שם. בתור להרשמה, בקו הזינוק, בפיטס. על הגבעות מסביב עם המשפחה, עם הסבא כמכונאי או הילד כרוכב.
התותחים האמיתיים מגיעים כבר שנים בעקביות, מדביקים את המספר הירוק ונותנים בגז. פה ושם אולי תראה אותם על הפודיום, אבל תמיד תוכל לזהות את החיוך מקילומטר.

מה שבטוח, תמיד תראה אותם במירוץ הבא, משאירים את הכל מאחורה ובאים לממש את החלום שעבור כל שאר העולם הוא עובדה קיימת: יש מירוצי אופנועים, אפשר לפתוח גז ועוד לקבל על זה ניקוד.

13.נמו 15-12-08
סוף הדרך של תמונות
14.אבשלום קור 15-12-08
ל - 12
מעולם לא הגדירו את זה טוב יותר מהמילים שכתבת כאן!!!
15.ל 12 15-12-08
כל מילה מלמיליאן
16.כל מילה מלמיליאן??? 15-12-08
בזמנו בלי מלמיליאן לא הייתה בית"ר ירושלים
עם כל ההערכה למשתתפים, הכוכבים עושים את ההבדל ובלעדיהם זה לא אותו הדבר
עם קצת פירגון גם הם יחזרו לזירה
17.בוריס.א 16-12-08
כל מילה בסלע "12" .
ערן ונדב,תמונות מדהימות...
18.odeser 16-12-08
אני טל פתח שם קיר
19.אחד מהקהל*2 17-12-08
בטשון! אתה תותך!!!
20.הגר 17-12-08
איזה כיף לקרוא בכל פעם מחדש את הסיקורים שלך, ערן, ולהתבונן בתמונות.

למגיב מס' 12 - צודק בהחלט, אך אני חושבת שאם נמשיך לפרגן לרוכבים ה"חדשים", גם הם יגיעו לפסגה וגם אותם נעריץ ביום מן הימים.

בהצלחה לכולם במרוץ הבא.

הגר.
21.גונן 20-12-08
מה קשורים השלוש טרקטורונים שבתמונות?
או שסתם היתבלבלו התמונות
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:00-24.