טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MXGP: להתראות 2016, תביאו כבר את 2017


   21-12-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עונת 2016 היתה פשוט פנומנלית בכל הקשור לרכיבה והפתעות, הן בגזרת המנצחים והן בנפילת הגדולים. אם זאת ההקדמה לקראת 2017, אנחנו מסודרים.

כמו כל ספורט, סוף השנה נותנת הזדמנות לחזור קצת אל הרגעים הגדולים ביותר והתחרותיים ביותר שקרו במהלך העונה. זה יכול להיות בכדורגל, כדורסל, וכמובן, גם בתחומי הספורט המוטורי, ולשמחתנו, הבלוג המצוין של ontrackoffroad.com עשה זאת גם עבור האוהדים בישראל של ה-MXGP.

כשהתחלנו את העונה הזאת זה היה נראה כאילו עומד להיות קרב בין קאירולי לווילופוטו, שני השמות הגדולים האלה במוטוקרוס העולמי. זה היה נראה כאילו אנחנו בדרך לאחד מהקרבות הקלאסיים ביותר של התחרות, אבל אז החליט להגיח לו טירון צרפתי בן 23, , שעקב מגבלת גיל עבר מה-MX2 ופתאום עקף את כולם מתחת לרדאר.

האם ה-MXGP פתוחה יותר מתמיד כעת? האם יהיו השנה הרבה יותר רוכבים שיתחרו על האליפות? אין ספק שכך. על הנייר נראה כי 17 מועמדים שיכולים לפרוח בשנה ולקחת את התואר או לפחות לעלות על הפודיום, כשחלקם הגדול כבר עשה את זה. בעונה האחרונה היו 9 אנשים ממדינות שונות שהצליחו לתפוס את מקומם בין שלושת הראשונים בתחרות.

אך יחד עם זאת, הבלוג מותח ביקורת על הדרך בה קובעים ב-FIMA את התחרויות שלהם ואת לוחות הזמנים. המרחק הגאוגרפי בין התחרויות הוא עצום, כשרוב התחרויות מתקיימות באירופה, אך היציאות מאירופה גורמות להוצאות כלכליות כבדות, וגם גורמות לצופים לקבל לעיתים את התחרויות בשעות שבהן הם לא יכולים לראות את התחרות.

אין ספק שאחת מהנקודות החזקות לשיווק ה-MXGP השנה תהיה שני הזוכים, שניפצו את כל ההגמוניה שהיתה לפניהם. טים גאג'סר וג'פרי הרלינגס, כל אחד בתחומו, סללו את הדרך למנצחים חדשים, וגם הקרבות ביניהם לבין יריביהם, שחלקם נפצעו, ולא היוו תחרות אמיתית, עשויים להיות אדירים.

קחו לדוגמה את רומיין פבוורה, שעוד נתן פייט לגאג'סר, אבל צריך לזכור כי הוא החמיץ מספרסיבובים בעקבות פציעה, כשגם קלמנט דה סאל שבר את היד לפני קטאר, וגוטייה פאולין "נחנק" ולא הצליח להביא את היכולת האמיתית שלו. מקס נאגל יהיה יותר יציב, וטוני קאיירולי שעבר את אחת העונות הגרועות בקריירה שלו, אם לא הגרועה מכולן.

אז עם כל הנתונים האלה, וכשנשארו לנו עוד מספר ימים עד לשנת 2017, אנחנו בטוחים שהשנה הזאת אנחנו הולכים לקבל תחרות לפנתאון, עם סיקור שוטף כאן במגזין NAZZIMA.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:40-24.