טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
צ'יינה ביי: הניצחון הסיני של דקאר 2017


   28-12-2016, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

במירוץ הדקאר הקרוב יתחרו 5 רוכבים עם ה"ציקלון" של החברה הסינית זונגשן. "עוצמתו היא במשקל הנמוך וביכולת התמרון, בזמן שסוחב 30 ליטר בנזין"

דקאר 2017 יהיה הראלי הרשמי הראשון שיציג את האופנועים של החברה הסינית זונגשן. 5 רוכבים על הציקלון יעמדו על נקודת הזינוק במירוץ הפתיחה, כשהם מלווים בשני רוכבים צרפתים מנוסים, שישמשו כמודל לחיקוי לשלושה רוקים סינים.

כל מי שמכיר את תרבות הפופ האסייתית כבר מדבר על הבשורה. השחקן והזמר ג'ן ריצ'י יתחרה בבפתיחה של הראלי דאקר. העובדה הזאת מציתה כבר את הדמיון של גולשי הרשתות החברתיות בסין.

כמעריץ של אופנועים, ריצ'י מחלק את הזמן שלו בין סטים של סרטי קולנוע למסלולים הבוציים, אבל הוא עדיין לא התחרה מחוץ למולדתו סין.

כמו שני בני ארצו זאנג מין וזהאו הונגאייי, ריצ'י התחרה בשני הראלים הגדולים בסין, הטאקלימאקן והגרנד ראלי הסיני. כשיגיע להתחרות במירוץ הגדול, תהיה לו הזכות להיות מודרך על ידי שני רוכבים ידועים, שהתפקיד שלהם היה מרכזי בבנייה של הפרויקט הזה.

זה היה רוכב הדאקר הוותיק ווילי ג'ובארד, שב-20111, אז השתתף במירוץ לראשונה, הביא את הרעיון לשלב במירוץ את זונגשן, אחת מהיצרניות המובילות בתעשיית האופנועים הסינית.

עם יותר משני מיליון אופנועים וחמש מיליון מנועים שנמכרים מידי שנה בזמן שיא, אפשר להבין למה. התוכנית הייתה לבנות אופנוע בשם ציקלון, שעוצב בשיתוף פעולה עם ווילי.

כדי לבחון את הכלי החדש הוזעק הרוכב הצרפתי הספרדי המצוין, תיירי בטיאס (Thierry Béthys) שאף נבחר לקחת אותו לקו הסיום בינואר. כשהוא בחן את האופנוע, הוא לקח אותו לשני ימי רכיבה קלים יחסית, ולאחר מכן נסע בכל הכח. הוא הכריז כי הוא מוקסם מהציקלון. "עוצמתו היא במשקל הנמוך שלו, וביכולת התמרון שלו, בזמן שהוא סוחב 30 ליטרים של בנזין",אמר.

כשהוא מודע לגודל האחריות שמגיעה עם העתיד של ההרפתקה הצרפתית - סינית הזו, בטאס, שחוזר להתחרות בדקאר לאחר היעדרות של 4 שנים, מתמקד במטרה אחת:"לסיים את הדקאר השישי שלי מבלי לדאוג לדירוג הכללי שלי".תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:12-24.