טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מהדרום באהבה


   03-01-2017, שלמה סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

למעלה מ-3000 איש פקדו את מירוץ הדראג שנערך בעיר וגרמו לאירוע להפוך לעוד יותר מרשים. שלמה סטובצקי ישב ונהנה

מטוסים בלי כנפיים

ענף הספורט המוטורי מורכב למעשה מקטגוריות רבות מקרטינג ועד למפלצות הטרופי טראק. אין לי מושג לאיזה צד שייכת הקטגוריה מוזרה הזו "דראג" אבל, לאחר אתמול, אני מאמין שאפשר לצרף אותה לקטגוריה "מושכי הקהל". על פניו, זה נראה משעמם לחלוטין: 2 רכבים שנבנו ע"י "נרקומני דלק אוקטן גבוה", עומדים בקו אחד על גבי אספלט ואמורים לסיים 400 מטר בקו ישר הכי מהר.

מילא אספלט, עם זה אני יכול עוד להסתדר. אבל קו ישר? 400 מטר? בשביל מה בכלל צריך הגה? בשביל מה להגיע עד דימונה כדי להראות שני נהגים "נותנים אחד לשני בראש"? אפשר פשוט לקחת כוס פלסטיק ולעמוד בצומת כלשהי. אבל גם אני הגעתי לדימונה מוקדם בבוקר יום שישי במטרה להבין איזה הגיון מוחבא מאחרי הקטגוריה הזו, דבר שכמעט נמנע ממני בעזרתו הנדיבה של קצין האג"מ של דימונה שקיבל מינוי זמני כ:"קצין אירוע" והחליט על דעת עצמו (זה עדיין בבדיקה איתו , הוא טוען שבתחקיר נאמר בפירוש שלא יוכנסו כלי נשק), כי אין כניסה למי שמציג רשיון נשק (בכוונה בחרתי במשפט מסוג זה), וכך עוכבתי כשעה בחוץ עד שמשום מה נחה עליו דעתו והורשתי להיכנס.

הפיטס כמרקחה:

רכבים בשלבים אחרונים של כיולי מנוע, ספונסרים מוכרים את מרכולתם, אנשי אבטחה, שוטרים,חובשים לוחמי אש וכל מי שרק מצליח לעבור את הגדרות, גודשים את רחבת הפיטס "הסטרילית". האירוע תוכנן במקור ל-1000 צופים, עם 50 מתחרים. כל מתחרה הגיע עם המשפחה המורחבת וכמובן כל הבעלים הקודמים של הרכב, שלפעמים יכול להיות משנת 1972 (אלפא של יוסי דגן), כך שאת המקום גדשו מעל 3000 איש. 3000 איש שבסופו של דבר התנהגו כמו גרגרי חול בסופה ונכנסו לכל מקום אפשרי , עד כדי עצירת האירוע והחזרת הסדר לכנו.

למרות שלא מערבים קודש בחול, זה די הזכיר את אירועי "דרך השטח ספורט מוטורי עממי" שיצאו לפעמים מגדר הטעם הטוב , כאשר הגיע קהל שמנה אלפי צופים. המירוץ חולק לשלש קטגוריות: הנעה קידמית, הנעה אחורית, והנעה כפולה.

הנעה קידמית:
גיא יהודה על איביזה 20VT.
טירן פרו, פולו
מוחמד גבאלי , גולף MK4
איציק אגיב , גולף MK3
יותם קריסטל , גולף MK3
אלעד בלילא ,פיזו 205
אביב מצלאוי , ליאון FR
עבדאללה עטיה , גולף MK3
חן בן אבא ,סיוויק
דני פיסטינר ,גולף
שאדי מזאריב ,לאון קופרה
אלי זולברג, לאון
גאי דוידסקו , שירוקו
קסום אדמוב , איביזה
בני אוזינסקי, ליאון
שלום חכים , אאודי A3
רן ולדמן , לאון
כארם חסון , לאון
ניאהד אלעזה אאודי

הנעה אחורית:
יוסי דגן ,אלפא
טל בן אברהם ,קורבט
חיים מזרחי , קורבט
שחר אלגזי ,טרנס אם
מיכה אלוני ,טרנס אם
אבי מורדי ,פורשה 911
דותן וולפר ,GTO

הנעה כפולה:
תומר בראשטיין גולף
נתנאל אטיאס S3
אלכסיי שבצנקו RS3
עלא עתאמנה , אימפרזה
אייל אסטנגלוב, s3
עוז עבודי , גולף
דורון שמשי , גולף
לירן סיסו, איוו 8
נתנאל דהן ,ניסן
יחזקאל אלבג , RS7
מיכאל רייכלין , קולט איוו
יעקב רוקח, אימפרזה
רונן בריל , אימפרזה
אליהן אלקריף , איוו
לוטן פלג , אימפרזה
הייתם פחמאוי , פיאט אונו 4X4 טורבו
דניאל אלשיך
מיכל קוגן , אאוטלנדר
אמיר שמואלי , אימפרזה

וכמו שכבר ציינתי , כל מי שרק היה לו חלק בנושא, כמובן הסדנאות שהיוו חלק בלתי נפרד מהאירוע התייצבו כמו חיילים קרבים, פתחו גזיבו והתחרו ברעש המנועים: Pit-stop, איציק VR, ארגונטיקס,CH, E&A Autosport,MV-Racing,MaxTuning,MechaniX,Perfomance, ואני מאמין ששכחתי לציין עוד כמה שמגיע להם.

צד המארגנים חוזק בשמות מפתח רבים שתרמו להתאפשרות האירוע וכללו בין השאר את אילן מיודעינו מתחום הראלי, שתמיד ברוגע פותר את המשימות הלוגיסטיות , אבישי כהן אחראי בטיחות שדאג לאישורי הבטיחות , משפחת מלמד שנתנה מעצמה את הכל ועוד קצת למען אירוע מושקע שכזה ולא אסיים את רשימת השמות ללא ציון כי אפילו יוסי ניסן יו"ר הרשות הספורט המוטורי , לא התאפק והגיע לראות על מה כל הרעש.

כל המרוצים נמצאים ביוטיוב , פייסבוק וכל הרשתות החברתיות , כך שתרגישו חופשי לצפות ולחפש את המרוצים שמעניניים אתכם , מול וידאו רועש ומלא עשן צמיגים , קשה לי להאמין שתעדיפו את המילה הכתובה. נקודה חשובה שנתגלתה באירוע הזה היא שלא ניתן להשתמש ברחפנים לסקר את האירוע, כיוון שהרחפנים משתמשים בתקשורת wi-fi וגם מערכת מדידת הזמנים, אבל הרחפנים ניצחו וכך עד שגילו זאת, התייבש לו הקהל ביציע. מזל שההפקה הביאה את בועז קורפל שליהטט בקהל והצליח לשמור על רמת "חיות" גבוהה גם בזמנים ה"מתים". האירוע מסיים את תקופת 2016 בספורט המוטורי ולפי הבטחות ששמעתי בשטח שנת 2017 הולכת להיות חמה ביותר, אז תשמרו על מיכלי דלק מלאים כדי להגיע.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:38-24.