טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
נפרדנו כך: נאסר אל עטיה כבר לא יזכה בראלי דקאר


   05-01-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אחד המועמדים המרתקים ביותר שיש בגזרת המכוניות היה אמור להיות אחד הפייבוריטים הגדולים, אבל טעות אחת, ושבירה רצינית, הביאה למרחק בלתי אפשרי

ראלי דקאר מתחיל להיכנס לשלב הרציני שלו, ולאחר הסטייג'ים האחרונים, אנחנו מגלים תופעה שבה שום דבר לא בטוח, כם אם זכית בעבר בתואר הזה.
בארדה , פטרהאנסל הציגו יכולת גבוהה מאוד בדרך הלא פשוטה שמובילה מסן סלבדור וזכו בסטייג' הראשון שלהם השנה, ביתרון עצום על היריבים שלהם, אולי צעד ראשון בדרך לחגיגה בדקאר. באשר לסטפן פטרהאנסל, הוא מכוון לזכיה בפעם ה-13, למרות שסבל מבעיות, הצליח ליצור יתרון מול יריביו.

היום ראינו שינוי קטן בנוף אליו התרגלנו. יחד עם זאת, לרוכבים ולנהגים היה לא פשוט להחזיק את עצמם בגובה של 5000 מטרים, במה שעשוי להמיט הרס על נהגים לא מנוסים כל כך. מדובר על מעברים בין ערוצי נחל, בתוספת לכך שחלק מהדרכים חייבים לעשות אותם מהר על מנת לסיים את הרגעים האלה ללא התרסקות מיותרת.

מי שעוד הגיע מוכן הוא חואן בארדה, אשר מכה את יריביו ללא רחמים, ופתח את הסטייג' השלישי בצורה נפלאה, עם פער מרשים מאוד, שבשלב מסוים עמד על יותר מ-20 דקות מטובי פרייס. אין ספק שהרכיבה המצוינת הזאת גם נתנה לו את ההובלה ואת הזמנים המצוינים. קרלוס סיינז וסבסטיאן לואב השלימו עבודה גדולה גם כן, מה שאי אפשר להגיד על נאסר אל עטיה, שבגלל טעות אחת גמר לעצמו את המירוץ.

הטעות הקריטית היתה לקיחת שביל לא נכון לרכב עליו, מה שהביא אותו למצב מפחיד, לאחר שהגלגל שלו פשוט התנתק מהרכב וכמעט גרם להתהפכות לא פשוטה. גם הניסיון שלו לחזור נתקל בקושי עד אשר קיבל את רוע הגזירה, והחל לנסוע לאט יותר, מה שהביא לסיטואציה בה גם הוא מבין, שראלי דקאר מחוץ לתחום הזכיה שלו השנה.

"זה היה אחד הימים שציפיתי להתעלות בהם, ואני שמח שכך יצא. תכננו את ההתקפה הזאת, וזה היה צמוד מאוד. אני שמחק שנשארתי בפוקוס במהלך כל הסטייג'", הוסיף בסיפוק בארדה, שזכה בסטייג' ה-15 שלו, ובכך הישווה את שיאו של ריצ'רד סאיינקט


Stage 3 Summary - Car/Bike - (San Miguel de... by Dakarתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:28-24.