טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ה-MOTOGP הבטיח וקיים עם פתיחה מצוינת


   28-03-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כבר עשר שנים שאליפות ה-MOTOGP נפתחת בקטאר, ומדובר באחד המירוצים הטובים של השנה. גם הגשם לא עצר את השואו המטורף. טל דשא נהנה

כמו בכל שנה, כבר עשר שנים שאליפות ה-MOTOGP נפתחת בקטאר וכמו בכל שנה מדובר במירוץ מהטובים של העונה.

לאחר גשם שפקד את המסלול באמצע המדבר בוטלו מקצי הדרוג מכיוון שאין ניקוז - במסלול במדבר, מה שאומר שהסדר של הרוכבים נקבע לפי איך שסיימו את מקצה האימונים השלישי, כאשר גם ממש לפני המרוץ ירדו כמה דקות של גשם, ומפאת חוסר הניקוז גם המירוץ נדחה בכמעט שעה. מה שאומר שתנאי המסלול שונים לחלוטין ממה שציפו לו ושהוסיף לשואו המטורף ממילא.

עוד נקודות מעניינות הן שכמו במבחני טרום העונה גם הפעם ולנטינו רוסי התקשה לפני המרוץ, מאבריק ויניאלס הבריק כמו בכל המבחנים, לורנזו התקשה גם הוא לפני המרוץ כאשר מארק מארקז הסתדר לא רע יחסית למסלול שהוא לא מתחבר אליו ואנדראה יאנונה הפציץ עם הקפה אחת משוגעת שהקפיצה אותו למקום השני על הגריד בזכות ביטול מקצה הדרוג.

המרוץ נפתח בסערה עם הובלה מפתיעה ומרשימה ביותר של הרוקי הצעיר יואן זרקו, במרוץ הראשון שלו, מרשימה ביותר גם העובדה שהוא החזיק מעמד לא מעט הקפות בהובלה עם אנדראה יאנונה, אנדראה דוביציוזו ומארקז מאחוריו, חברה שכולם ניצחו מרוצים בעונה הקודמת ומארקז גם לקח את האליפות מן הסתם. מרשים מאוד עד שמגיעה ההתרסקות, אך את השואו שלו הוא נתן והראה לכל הגדולים שיש שם פוטנציאל אמיתי.

ולנטינו רוסי וויניאלס לא פתחו טוב והם מאחורי דובי מארקז ויאנונה עד להתרסקות הבלתי נמנעת של יאנונה שדווקא היה נראה מאוד נינוח. גם כאל קראצ'לו מתרסק, פעמיים, יש דברים שלא משתנים משנה לשנה. מאבריק ויניאלס מתגבר על הפתיחה הצולעת משהו שלו וביחד עם רוסי מצמצם על מארקז לאט לאט וברור שמארקז סובל מבעיה כלשהיא, כנראה צמיגים ושני רוכבי ימאהה עוברים את מארקז. לאחר כל ההתרסקויות הקרב על הניצחון נשאר בין ויניאלס לבין דובי. דובי רוכב מעולה , אחד מהטובים בעולם אך חסר לו את האקסטרה עוד קצת בשביל לנצח מכיוון שהיה נראה שהוא כן יכול על ויניאלס ושני הרוכבים מחליפים מקומות עד להקפה האחרונה בה ויניאלס פותח פער קטן אך משמעותי שנותן לו את הניצחון.

צילום: www.motorsport.com

דובי מסיים שני בקטאר בפעם השלישית ברציפות. שיעשה כבר את קפיצת המדרגה הקטנה הזו ויהפוך לרוכב מנצח כדרך קבע. רגע, יש לו 2 ניצחונות בקריירה, אחד משנה שעברה וזה אומר שיש לו את היכולת, שלא לדבר על כמות הפודיומים שצבר במהלך השנים, חבל. המקום השלישי הולך לולנטינו רוסי שבראיון לאחר המרוץ אומר שאם הוא היה מהמר על רוכב שינצח את המרוץ הוא לא היה בוחר בעצמו. וזו הגדולה של רוסי, גם כשהולך קשה הוא תמיד, אבל תמיד, מוצא עוד משהו אקסטרה במהלך המרוץ. כמה יכולת כישרון וכמובן ביצים גדולות יש לאיטלקי הזה, מדהים מדהים מדהים.

מארקז מסיים רביעי, אך אל תדאגו ככה הוא נראה ביום שקשה לו אז אין מה לדאוג לגביו בהמשך העונה, ובמקום החמישי מסיים דני פדרוסה במרוץ לא טוב, בו בקושי ראינו אותו. רק כשנאבק על המקום החמישי עם אליש אספארגארו שלקח את האפריליה למחוזות חדשים עם סיום מכובד ומרשים ביותר.

תוצאות:


1. מאבריק ויניאלס
2. אנדראה דוביציוזו
3. ולנטינו רוסי
4. מארק מאקרז
5. דני פדרוסה

אליפות:


1. מאבריק ויניאלס- (ימאהה) 25נק'
2. אנדראה דוביציוזו-(דוקאטי) 20 נק'
3. ולנטינו רוסי-( ימאהה) 16נק'
4. מארק מארקז- (הונדה) 13נק'
5. דני פדרוסה-( הונדה) 11נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:21-24.