טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: טומאק מנצח וסוגר את הפער


   03-03-2007, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-13 בסיינט לואיס הבטיח וקיים, כאשר טומאק מנצח בפעם החמישית ברציפות וסוגר את הפער ל-4 נקודות בלבד. האם דאנג'י ישלוף עוד שפן מהכובע?

המתח היה באוויר כבר משבוע שעבר כאשר אילי טומאק ניצח את המרוץ הרביעי שלו ברציפות ודאנג'י שוב מצא עצמו נלחם כמו חיה, אך לא על הניצחון.

250 מזרח:


פתיחה מעולה של אלכס דקוטה אך ג'ואי סאבטג'י מיד לוקח את המקום הראשון, ובמקום השלישי המנצח של לפני שבועיים אדם סיניסירולו שנעקף על ידי ג'ורדן שגם עובר את דקוטה ועולה למקום השני. סיניסירולו רואה את זה ועובר ועולה למקום השלישי עד שיגיע זאק אוזבורן שדווקא פתח יחסית לא רע לעומת שבוע שעבר. סבטג'י אמנם מוביל אך הוא שוב נותן ללחץ להכניע אותו וכמעט שמתרסק אך מצליח להישאר על הגלגלים ולחזור למרוץ כשהוא במקום השני, אך לא לפני שגם נכנס באחד מהעובדים של האליפות.

האמת שהוא קצת מגזים עם האובר לחץ הזה שלו וחבל כי את המהירות לנצח מרוצים יש לו. סאבטג'י עושה עוד טעויות ושוב כמעט ומתרסק ויש לו הרבה מזל שאוזבורן לא קרוב אליו. יותר מזל מזה אין מבחינתו כרגע. סאבטג'י מתאפס על עצמו וחוזר לתקוף את סמית' ועוד בהקפה האחרונה, ועוד יותר נכנס לניסיון עקיפה בפניה האחרונה אך לא מצליח לעבור את סמית' שמנצח בפעם השנייה ברציפות. סאבטג'י כאמור מסיים שני, אוזבורן שלישי, פרננדיז רביעי, כריסטיאן קרייג מראה נוכחות עם מקום חמישי לאחר שעבר את סיניסירולו.

הקרב על האליפות בקטגוריה זו רק הולך ומתחמם וכעת מפרידים בין סאבטג'י שמוביל לסמית' במקום השני רק 6 נקודות קטנטנות ואוזבורן גם כן עדיין בעניינים, כך שהאליפות הזו פתוחה לחלוטין ואסור לשכוח עוד דבר אחד חשוב, סאבטג'י אמנם מוליך את האליפות אך הוא עוד לא ניצח מרוץ אחד העונה וגם הוא יודע שבלי ניצחון אחד מינימום האליפות הזו לא שווה הרבה. תראו את סטיוארט, שבעונה הקודמת לקח את האליפות ולמרות שגם ניצח השנה לא מצא אופנוע מפעל או אפילו קרוב לכך. לכן אם סאבטג'י רוצה קריירה מבטיחה הוא חייב לנצח וגם מרוץ אחד כנראה שלא יספיק, ולכן הלחץ בתוך ראשו של מוביל האליפות.

צילום: www.racerxonline.com

450

אילי טומאק פותח כרגיל העונה כמו חייה ולוקח את המקום הראשון כאשר דאנג'י נצמד אליו עם פתיחה מעולה עבורו לעומת שאר העונה ומרווין מוסקין שמנסה למצוא דרך לעבור את דאנג'י שלא נותן לזה לקרות ומגביר את הקצב. טומאק 3 שניות מדאנג'י אך דאנג'י סוגר עליו בקצב של כמעט שנייה להקפה ובלי ספק הוא נחוש לנצח היום. הבעיה היא שלפעמים זה לא תלוי בך וכאן מגיעה התערבות חיצונית מכוונת של רוכב ימאהה צ'אד ריד.

ריד ודאנג'י כבר הספיקו לריב במקצי הדרוג, לאחר שריד לא פינה לדאנג'י את הדרך כאשר היה צריך, וגם כאן דאנג'י מגיע לריד שהוא סמן אחורי וחייב לפנות לו את הדרך והוא לא עושה זאת, ומעכב את האלוף עוד ועוד עד שהפער מטומאק מגיע לארבע ומשהו שניות. פער שלא ניתן לסגירה, ורק אז ריד נותן לדאנג'י לעבור.

לא ספורטיבי גם מבחינת החוקים וגם מהבחינה שריד בתור אלוף פעמיים כבר בעבר יודע שלא מתערבים בקרב על האליפות. זה קוד מרוצים לא כתוב אך בכל זאת יכול מאוד להיות שריד הפעם עלה לדאנג'י באליפות. דאנג'י הבין שלתפוס את טומאק הוא לא יוכל וכך טומאק מנצח בפעם החמישית ברציפות וסוגר את הפער לארבע נקודות קטנטנות בלבד. מוסקין מסיים שלישי, ג'ייסון אנדרסון רביעי וג'וש גרנט חמישי.

ריד כנראה כבר לא ישתנה ופעם בכמה עונות זה קורה לו שהוא מתנהג כמו ילד מתבגר אך הפעם הוא עבר כל גבול. גם בפעם הקודמת בה הוא דאג לרסק את כנארד וכבר לא זוכר מה היה לפני זה אך אין מקום להתנהגות בריונית כזו בשום ספורט. טומאק ניצח כבר 8 מרוצים מתוך העשרה האחרונים וחמש ברצף כרגע לעומת 2 של דאנג'י ואחד מהם היה כאשר ורקזן התרסק ושבר חצי גוף לכן גם זה לא ניצחון שלם עבורו.

מה שמעניין בכל הסיפור הזה הוא שהעקביות של דאנג'י גרמה לזה שלמרות הכל הוא עדיין מוביל את האליפות והקרב ראש בראש בין טומאק לדאנג'י נדחה שוב ושוב, וכרגיל אצל דאנג'י תחושת הבטן היא שהוא עוד יצליח לשלוף איזה שפן מהכובע.

250 מזרח:

<1. /B>ג'ורדן סמית'
2. ג'ואי סאבטג'י
3. זאק אוזבורן
4. דילן פרננדיז
5. כריסטיאן קרייג

450:

1.
אילי טומאק
2. ריאן דאנג'י
3. מרווין מוסקין
4. ג'ייסון אנדרסון
5. ג'וש גרנט

אליפות:

250 מזרח:

1.
ג'ואי סאבטג'י-( קאוואסאקי) 146נק'
2. ג'ורדן סמית'- (ק.ט.מ) 140נק'
3. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 134נק'
4. אדם סיניסירולו- (קאוואסאקי) 128נק'
5. דילן פרננדיז-(ימאהה) 104נק'

450:

1.
ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ) 276נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 272נק'
3. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 227נק'
4 קול סילי- (הונדה) 211נק'
5. ג'ייסון אנדרסון –(הוסקוורנה) 188נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:35-24.