טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ה-MOTOGP: זה לא הגיל - זה התרגיל


   25-04-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סיבוב שלישי נפלא באוסטין, טקסס. מארקז שוב הוכיח שאף אחד לא יכול עליו בטקסס, בעיקר כשויניאלס מתרסק. ורוסי? לא נגמר גם בגיל 38

אוסטין טקסס ומסלול האמריקות, המסלול בו מארקז לא נוצח מעולם, כאשר השאלה היא האם יוכל לנצח את מאבריק ויניאלס?
ויניאלס הוא האס בשרוול של ימאהה, 2 ניצחונות משני מרוצים כאשר הוא דוחף ומחפש את הניצחון השלישי שלו ברציפות בכדי להגדיל את הפער בדרך לאליפות. המרוץ מוזנק ודני פדרוסה לוקח את ההובלה לפני מארק מארקז מאבריק ויניאלס וולנטינו רוסי. פדרוסה מהיר מאוד ובעיקר מפתיע את כולם ואת בן קבוצתו מארקז. רוסי וויניאלס דוחפים קדימה. והימאהה נראית קרובה להונדה כאן באוסטין כמו שמעולם לא היתה (מסלול הונדה/ מארקז מובהק).

לויניאלס יש את כל הסיבות לדחוף קדימה, הוא רוצה להראות למארקז אגזוזים במסלול שבו הוא הכי חזק, אך רוכב ימאהה מתרסק ומשאיר את רוסי כרוכב ימאהה הרישמי היחידי אך מאחורי רוסי הולך ומתקרב לו יוהאן זרקו על הימאהה הפרטית. זרקו דוחף ומתקרב לרוסי, נכנס לעקיפה בלתי אפשרית על האיטלקי ומכריח את רוסי לצאת רחב אל מחוץ למסלול. אך רוסי כמו רוסי מפיק מזה את המיטב וחוזר לפני זרקו וקרוב יותר למארקז כך שהוא דווקא הרוויח מכל הסיפור ולכן שלא בצדק לפי דעתי הוא מקבל עונש של 0.3 שניות, מה שאומר שהוא צריך לסיים לפחות 0.3 שניות לפני הרוכב שמאחוריו.

העניין הוא שמה רוסי היה אמור לעשות? אם הוא לא היה בורח החוצה היה מתרסק כנראה ולכן ההחלטה לא נכונה ויכולה להיות לה משמעות גדולה בהמשך העונה. רוסי מבין את הרמז ומתחיל לתת בגז, צובר מרחק בינו לבין זרקו הצרפתי המשוגע שבעצמו נכנס לקרבות יותר מאוחר עם קרצ'לו. פדרוסה מוביל אך מארקז לא מוותר, מנסה לעקוף בכל דרך אפשרית ופדרוסה דואג לחזור חזרה למקום הראשון כמה פעמים עד שמארקז נותן עקיפה רצינית וסוגר את הסיפור כמו שצריך.

צילום: www.motorsport.com

פדרוסה ניצל את הצמיגים שלו מול מארקז וכעת לאט לאט הוא מאבד זמן גם מול ולנטינו שנמצא מאחוריו אך מצליח להחזיק את ולנטינו במשך כמה הקפות עד שהדוקטור נותן עקיפה ובורח קדימה, במשך כמעט 3 הקפות מלאות ולנטינו פותח על פדרוסה פער של מעל 2 שניות ומבהיר לכל העולם שזה לא הגיל זה התרגיל, ובמקרה של רוסי הוא כבר בן 38 כך שזה בהחלט התרגיל.

מארקז מנצח את המרוץ, רוסי שני אך מרוצה עד מאוד, במסלול שלא אהוב עליו במיוחד. תוצאה מעולה והכי חשוב עבורו זה שהוא יוצא מארצות הברית עם ההובלה באליפות העולם בעקבות ההתרסקות של ויניאלס, קשה להבין איך רוסי בכל שנה מחדש נכנס לתוך העניינים ובקרב על אליפות העולם בזמן שמסביבו כל היריבים הכי גדולים פורשים (דוגמת ביאג'י, גיברנאו, סטונר , היידן וכו..). פדרוסה מסיים שלישי ונראה מאוד מרוצה מעצמו ובצדק כאשר במקום הרביעי מסיים קרצ'לו וחמישי זרקו.

אז מה היה לנו הפעם? ויניאלס חזר חזרה למציאות, רוסי שוב הוכיח כי הגיל לא אומר שום דבר, מארקז ניצח בפעם החמישית ברציפות באוסטין טקסס ולמעשה הוא עם מאזן מושלם של ניצחונות בארצות הברית בכלל, קרצ'לו שוב מראה למה הוא מקבל אופנוע כמעט רישמי עם מקום רביעי וזרקו עושה את מה שעשה עד כה העונה שזה להדהים את עולם המוטוג'יפי בכל פעם מחדש. עוד כמה מרוצים כאלו והוא יתחיל לאיים על מקומות בפודיום.

מעבר לחבורת החוד חורחה לורנזו זכה לסיים את המרוץ לראשונה העונה על גבי הדוקאטי אך רק במקום ה-9 כאשר לפניו נמצאים דנילו פטרוצ'י, גם על אופנוע מפעל, אנדראה יאנונה על הסוזוקי ואנדראה דוביציוזו כך שאמנם לורנזו סיים את המרוץ אך אין לו על מה להיות מבסוט ובדוקאטי בטוח כבר מתחילים להילחץ , 3 מרוצים לתוך העונה ואין להם מה להראות עבור זה.

תוצאות:

1.
מארק מארקז
2. ולנטינו רוסי
3. דני פדרוסה
4. כאל קרצ'לו
4. יוהאן זרקו

אליפות לאחר 3 סבבים:


1. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 56נק'
2. מאבריק ויניאלס- (ימאהה) 50 נק'
3. מארק מארקז- (הונדה) 38נק'
4. אנדראה דוביציוזו- (דוקאטי) 30נק'
5. כאל קרצ'לו-( הונדה) 29נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:29-24.