טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: מתבשלת לנו עונה מדהימה


   01-05-2017 , טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב המכוניות היוקרתי בתבל הגיע לרוסיה, וסיפק קרב מצוין שבו בוטאס ניצח את פטל לאחר קרב מהלומות. 3 מנצחים שונים מתוך 4 מרוצים זו סיבה למסיבה

סבב המכוניות היוקרתי בתבל, הפורמולה 1, מגיע לסיבוב הרביעי בסוצ'י, רוסיה, מסלול שאמור להיות טוב עבור מרצדס אך העונה ישנם הרבה סימני שאלה בעקבות ההצלחה האדירה של פרארי עד כה.

סבסטיאן פטל בעמדת הפול, קימי רייקונן שני, ואלטרי בוטאס שלישי ולואיס המליטון רביעי. זינוק מעולה של ואלטרי בוטס שלוקח את ההובלה לפני פטל רייקונן והמליטון. בוטאס עדיין מחפש את הניצחון הראשון שלו בקריירה והוא יוצר פער שהולך וגדל מפטל, עד שנכנס פנימה להחלפת הצמיגים ופטל עובר אותו ונשאר שם די הרבה זמן, בזמן שמאחוריו המליטון בבעיה ודי ברור שאת רייקונן הוא כבר לא יעבור היום.

המסלול בסוצ'י גם מספק לנו לא מעט התרסקויות, בין היתר של רומאן גרוזאן , לאנס סטרול שקיבל דחלה קטנה מאחורה ועוד נהגים. אך הזכור מכולם הוא של גרוזאן אשר מכוניתו התרוממה באוויר לשבריר שנייה והנחיתה הייתה נראית כואבת וזאת לאחר שפלמר על הרנו פגע בו.

בנוסף לכך גם דניאל ריכארדו פורש לאחר שנתפסו לו הבלמים עוד בתחילת המרוץ ונראה שכל מה שיכול לקרות לנהג קורה לו העונה, מאכזב מאוד עבורו ועבור רד-בול. חזרה למרוץ ופטל הולך ומגדיל את הפער מבוטאס במקום השני עד למעל עשרים שניות, וכאשר הוא נכנס לרחבת הטיפולים היה נראה שיצא צמוד אליו אך זה לא קורה ופטל יוצא שני ודי רחוק ממנו.

מכאן והלאה מתחילה תחרות ספרינטים בה פטל ובוטאס מחזירים מהלומות מטאפוריות על המסלול על ידי קביעת זמנים סופר מהירים כאשר פטל הולך ומתקרב לבוטאס עד להקפה האחרונה, בה היה נראה שפטל יוכל לפחות לנסות ולעבור את נהג מרצדס. אך פליפה מאסה, שהיה סמן אחורי מעכב מעט את פטל שנאלץ לעבור אותו באגרסיביות תוך כדי סיכון של כל המרוץ ולמעשה מפסיד את המרוץ. רייקונן מסיים שלישי, המליטון רביעי ומקס ורשטאפן חמישי.

צילום: www.motorsport.com

עונה מדהימה, לא פחות, מתבשלת לנו עם 3 מנצחים שונים מתוך ארבעה מרוצים ובכלל החזרה של פרארי לעמדת הניצחון זו עוד סיבה למסיבה, כאשר מרצדס לאחר כמה עונות רצופות בהן היא המלכה רואה את פרארי מגיעה ומנסה לקחת ממנה את כס המלכות.

ברני אקלסטון אמר בראיון לא מזמן שהפורמולה 1 היא פרארי ופרארי היא פורמולה 1 והאמת שיש משהו בדבריו, מכיוון שאיך שהוא כל אחד מוצא עצמו מייחל לניצחון של פרארי, מטורף.

המירוץ הבא יערך בעוד כשבועיים בספרד שם נמשיך את סיפור האליפות שנרקם לנו העונה.

תוצאות :

1.
ואלטרי בוטאס
2. סבסטיאן פטל
3. קימי רייקונן
4. לואיס המליטון
5. מקס ורשטאפן

אליפוות לאחר 4 סבבים:


1. סבסטיאן פטל- (פרארי) 86נק'
2. לואיס המליטון- (מרצדס) 76נק'
3. ואלטרי בוטאס- (מרצדס) 63נק'
4. קימי רייקונן- (פרארי) 49נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:16-24.