טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו אופנועים סבב 4 – "כמעט מושלם"


   11-01-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עמותת מירוצי האנדורו מציגה עוד אירוע תענוגות לכלל המשתתפים ולקהל, שעתיים של מירוץ חלקלק, זורם ומלא אקשן עד השניות האחרונות.

פתגם סיני עתיק אומר – "אם הבית שלך נקי ומצוחצח, כל פירור עוגייה יבלוט לעין"
פתגם נוסף אומר "אם המצאת פתגם, זרוק אותו על הסינים העתיקים! הוא תמיד ישמע חכם יותר".
זה כבר לא סוד שעמותת מירוצי האנדורו היא עמוד האש לפני מחנה הספורט המוטורי בארץ. כיאה למובילה בתחום, העמותה לא בוחלת באמצעים בכדי להגיע לטופ וגם להמציא את עצמה כל פעם מחדש.
מערכת הזמנים של "realtiming" עושה את עבודתה ביעילות ומספקת מידע זמין ועדכני לקריין בועז קורפל שמעדכן את הקהל בזמן אמת במהלך המירוץ על המיקומים השונים בקטגוריות השונות. יש צוות הפקה מיומן מבית "באחה ישראל", ענת פרנק המרכזת את כל נושא ההרשמה בעזרתה של סיוון שוורץ, ויתרה מכך יש גם דובר רשמי, עידן עטיה, שמוכן ומזומן לספק תשובות לעיתונאי השטח משך כל השבוע (אל תפנו אליו במירוץ, הוא מתחרה מן המניין). כל המערך הזה ראוי להערצה ולחיקוי, אך כאמור, כשיש פירור קטן על רצפה נקייה, הוא מקבל דגש גדול.
המירוץ הסתיים בסביבות השעה אחת אחר הצהריים, איחור קליל ונסלח בן חצי שעה לא הרג אף אחד, הבעיה המתעוררת היא בסיום. כל האופנועים מועמסים על העגלות, הרוכבים מחליפים בגדים לקראת הנסיעה ומגיעים לרחבת הפודיום בכדי לתת כבוד לרוכבים שמיד יעלו על המדרגות לקבל את הגביע הנכסף. מסיבה לא ברורה עד כה, משהו מתעכב, לא עשר דקות ולא עשרים. במשך יותר משעה וחצי המתינו עשרות רוכבים וצופים לטקס הענקת הגביעים אך זה לא מיהר להגיע, וכשהגיע לבסוף, כמעט מחציתם לא נכחו, בשל ההמתנה הארוכה.

"ראשון לצאת מהסיבוב הוא נתנאל זיו, שלא מסתכל אחורה ומנקז את כל האנרגיה בסחיטת המצערת, דולקים אחריו עשרות רוכבים להוטים."

הסבב הרביעי לעונת 2009 התקיים בשטח הסמוך לכפר החורש, חלקת יער קטנה רצופה עליות ומורדות על אדמה סלעית, מרחבים ירוקים עם אדמה לחה במיוחד ופריחת העיריות המקדימה את זמנה במקצת.
קרני האור שוטפות את אוהלי הקבוצות המסודרים בטור ארוך וצבעוני, וטיפות הטל מנצנצות על מרבי העשבייה הנמוכה, ציורי ופסטורלי הנוף הסובב ואם תשאלו את הרוכבים – כך היה גם המסלול, שהוגדר על פי רוב "פצצה". מדרגות מקפיצות, סינגל מיוער, עלייה מגורזנת, מרחב קליל עם קפיצה של חמישי בפול גז, ירידה מתונה וסלעית וסיום בשיפוע צד שהפגיש לא מעט רוכבים עייפים עם הקרקע.
107 רוכבים עמדו על קו הזינוק, כמות משולשת מזו של צופים, עמדו בצידי המסלול והריעו לרוכבים.

"תומר שמש נראה זורח על המסלול ומנתב את האופנוע בתצוגה ראויה להערכה..."

מקצועית E2
האות ניתן והרוכבים מזנקים קדימה, ראשון לצאת מהסיבוב הוא נתנאל זיו, שלא מסתכל אחורה ומנקז את כל האנרגיה בסחיטת המצערת, דולקים אחריו עשרות רוכבים להוטים. כעבור מספר דקות השלישייה הצהובה של רוכבי קבוצת סוזוקי, נתנאל זיו, נמרוד חמו וזיו כרמי מגיעים כדבוקה צבאית, נהמות המנועים כמנגינה לאוזניים והם טסים על פני המסלול כאילו היו גוף אחד. דן מיה, רוכב קבוצת ימאהה, דולק אחריהם באיחור של מספר שניות בודדות. את קבוצות המובילים קוטעת כניסתם של רוכבי הקטגוריה העממית, שזכו להנחה משמעותית במסלול, אולי משמעותית מדי. הדרך הפחות קשה שיועדה לרוכבים אלו, התבררה בדיעבד כ"דרך קיצור" ובכך נוצר מצב שרוכבי המקצועית עקפו את אלו מהעממית ולאחר הפרדת השבילים, מצאו את עצמם רוכבי המקצועית במצב בו הם צריכים לעקוף שוב את הרוכב שעקפו רגע לפני כן.
דן מיה עובר למקום השני לפני כרמי וחמו, זה האחרון נפל ככל הנראה בדרך וקצב הרכיבה שלו הואט.
נתנאל זיו, ברכיבת חייו, מדלג על הסלעים כאיילה ופותח פער, כרמי נצמד למיה והמאבק בין השניים סוער ומותח עד להקפה האחרונה, כשכולם בטוחים שזו תהיה גם התוצאה הסופית, כרמי מצליח להשחיל עצמו לפני מיה ממש לקראת הסוף וקובע את הסדר הסופי, זיו ראשון, כרמי שני ומיה שלישי.

"שחר סולימני מנצל הזדמנות פז ועוקף אותו ברגע האחרון, פחות מ-500 מטרים מקו הסיום."

מקצועית E1
בקטגוריה בה שולט אוריה כרמלי ביד רמה, מצבור הרוכבים הדולקים בעקבותיו גדול והופך את הקטגוריה לחמה ולוהטת. תומר שמש, תובל דובדבני, זוהר גלילי הותיק ויהב ונדרהורן הצעיר, כולם יחד מנסים להוריד את כרמלי מהמדרגה הגבוהה תוך כדי ניסיון לתפוס מקום על כל אחת מהמדרגות עליהם הקרב לא קל בכלל. כרמלי כצפוי פותח ראשון, שמש נראה זורח על המסלול ומנתב את האופנוע בתצוגה ראויה להערכה, דובדבני לוחץ חזק בניסיון להדביק את הקודמים לו, גלילי בתמונה וקצת מאחור ונדרהורן. שמש מצליח לעקוף את כרמלי ועולה לראשונה למדרגה הגבוהה, כרמלי שני ודובדבני שלישי.

מקצועית E3
בקטגוריה הפתוחה ישנם שני אריות מרכזיים, נדב לוגסי ושחר סולימני, בכל מירוץ השניים הללו מנהלים קרבות חורמה שהתוצאה ביניהם נחתמת על הקשקש. גם הפעם השניים סיפקו תצוגה מרהיבה, שניהם רוכבים חלק ונקי, כשלוגסי ראשון משך רוב התחרות, סולימני מנצל הזדמנות פז ועוקף אותו ברגע האחרון, פחות מ-500 מטרים מקו הסיום. ראוי לציון במירוץ הזה, ערן וולנברג, שידוע ומוכר כשליט בלתי מעורער בעולם הראלים ובאגף האנדורו לא זכה לקצור יותר מדי פירות, הפעם הוא מציג יכולת רכיבה נפלאה ונראה שהוא מסתדר יופי עם שבילי העיזים, המכונים בפי העם "סינגלים", וולנברג מסיים במקום השלישי.

"יעל קדשאי כהרגלה בקודש מגיעה מוכנה ולא מתרגשת במיוחד משתי הרוכבות שמתייצבות למערכה..."

עממיות
בהעדר ניתוח תוצאות רשמיות, קשה להעביר דיווח מפורט ונכון על מצבת הרוכבים, במירוץ בו כל הקטגוריות מעורבבות זו בזו, קשה לעשות את ההפרדה בין הרוכבים השונים שכולם עוטים מדבקות ירוקות. בעממית הקטנה ישנו נער צעיר העונה לשם יוני ונדרהורן, בן ממשיך לשושלת ונדרהורן הצוברת תארים ממירוץ למירוץ, הוא רוכב על גבי RM וסוחט אותו עד קצה היכולת, של האופנוע המסכן כמובן. הרכיבה של הילד הזה פשוט משגעת ומראה שכיח ביותר הפך להיות הג'וקי הקטן על ה-RM הצנום בעל המנוע דו הפעימתי הצורם, צועק וצורח לרוכבים על גבי אופנועים בעלי נפחים פי שלוש ממנו לפנות את הדרך. הילד מסיים במקום השלישי בעממית הקטנה, כשמקדימים אותו צ'רי נאלגבץ ואודי לפיד שנותן הצגה ומסיים ראשון.
בעממית בינונית עומרי אפק מקבוצת הלוויין של ק.ט.מ., כובש את הבכורה אחריו צחי כפרי ושלישי ליאור אלדן. בעממית הפתוחה, גלעד קדשאי מסיים מירוץ חלק כשידו על העליונה, עמוס ניב שני ורפי סתיו שלישי.

סניורים/סופר סניורים/מתחילים ובנות
מתחילים - סתיו חג'ג' מרוצה מתוצאות המירוץ הקודם ובא לבדוק את השטח הצפוני – המסקנה ברורה, הוא צריך לעלות קטגוריה בכדי להציב לעצמו אתגר. אופיר אג'י מסיים שני ושלישי שגיב נגאוקר.
באגף הבנות - חידוש משמעותי, יעל קדשאי כהרגלה בקודש מגיעה מוכנה ולא מתרגשת במיוחד משתי הרוכבות שמתייצבות למערכה, תמר נתנוב ותמי בזק. קדשאי מנצחת את הקטגוריה, ובדיעבד מסתבר שהבנות בחרו להתחרות בקטגוריה אחרת. נתנוב, המוכרת כמזכירת עמותת הטרקטורונים, רכשה לאחרונה הוסקוורנה וששה אלי קרב, מרוב אדרנלין נכנסה למסלול המקצועית ועד שחזרה לתלם העדיפה לפרוש. בזק מוכרת לרבים מרוכבי הדרום ומקפידה לרכב בכל הזדמנות שרק תאפשרו לה, היא נכנסת לתחרות בכדי לטעום את טעם המירוצים ומצליחה לסיים בכבוד רב, עייפה וסחוטה היא חוצה את קו הסיום ובכוחות אחרונים מחלצת חיוך שאומר את הכל, כולי סמוך ובטוח שעם הזמן עוד נראה אותה עולה למסלול בכדי לתת פייט ולא רק להתנסות. בהזדמנות מאוחרת זו, נמסור את ברכתנו לזוג בזק - מלכי שנישאו לא מזמן, כן ירבו זוגות שכמותכם!
סניורים - צליל ונדרהורן חוזר מפציעה, מהדק את הכתף חזק חזק ונותן הצגה על המסלול כאילו היה דוגמן של מגה גלופלקס. הוא מסתפק במקום השני אחרי ארז צור, המפגין רכיבה מושלמת וזוכה במקום הראשון, ולפני ברק דודאי שמסיים שלישי.
סופר סניורים - חנן לבני מחייך ממרומי הפודיום כשלצידו עופר פוביצר.

"סתיו חג'ג' מרוצה מתוצאות המירוץ הקודם ובא לבדוק את השטח הצפוני – המסקנה ברורה, הוא צריך לעלות קטגוריה בכדי להציב לעצמו אתגר."

תוצאות:
מקצועית קטנה:
1. תומר שמש - קמור, אופנועית, דנלופ
2. אוריה כרמלי - מטרו, אבנוע
3. תובל דובדבני - מטרו, מישלין

מקצועית בינונית:
1. נתנאל זיו - עופר אבניר, אבזריון
2. זיו כרמי - עופר אבניר, אבזריון
3. דן מיה - מטרו, 4TREK

מקצועית פתוחה:
1. שחר סולימני - קמור, אקסטרים, אבנוע, מישלין
2. נדב לוגסי - ד.ל.ב מוטוספורט, אופרוד, דנלופ
3. ערן וולנברג - ד.ל.ב מוטוספורט, שחר אופנועים, אופרוד, IRT 95

"ארז צור, המפגין רכיבה מושלמת וזוכה במקום הראשון"

עממית קטנה:
1. אודי לפיד
2. צ'רי נלגאבץ - אדיגה סייקל
3. יוני ונדרהורן - ארזים הידראוליקה בע"מ

עממית בינונית:
1. עמרי אפק – ktm enduro club
2. צחי כפרי - סוזוקי
3. ליאור אלדן - ד.ל.ב מוטוספורט

עממית פתוחה:
1. גלעד קדשאי - דשאים ירוקים
2. עמוס ניב
3. רפי סתיו - אקסטרים אופנועים, קמור

"אודי לפיד שנותן הצגה ומסיים ראשון"

בנות:
1. יעל קדשאי - אביב סוכנויות

סניורים:
1. ארז צור - סופר קו
2. צליל ונדרהורן - ארזים הידראוליקה בע"מ
3. ברק דודאי

סופר סניורים:
1. חנן ליבני
2. עפר פוביצר

מתחילים:
1. סתיו חג'ג' - חי ביטוחים
2. אופיר אג'י
3. שגיב נגרקר

"חנן לבני מחייך ממרומי הפודיום..."
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.סתיו חג'ג' תגלית העונה 11-01-09
והוא עוד ידבר חזק בהמשך
חכו חכו...
2.פתגם סיני עתיק... 11-01-09
הנענע במיטבו
כתבה לפנים!

הצהובים שולטים
מי שלא קופץ אדום (או כחול?...)
3.הגר 11-01-09
נענע- כתבה מעולה ותמונות מדהימות.

מזמן לא הייתי בתחרויות, ונהנתי מכל רגע..
חיוך שישאר לעוד הרבה זמן..
4.צהוב 11-01-09
ערן !!! איזה תמונות!! רואים שאתה נמצא בכל מקום ומשקיע!!!
כל הכבוד תמשיכו כך!!!
5.עם כל הכבוד לעמותה 11-01-09
ויש כבוד
הגיע הזמן להבין שהמערכת זמנים הזאת היא או דפוקה או שמישהו שם לא יודע להפעיל אותה כראוי
לא יתכן שכל מרוץ יחזרו על הבדיחה הזו
6.רז 11-01-09
יוני ונדרהורן יא חייה!!
7.כל הכבוד לצה"ל 11-01-09
אחלה כתבה!
איפה מתן ניר והילד?
8.אסף ארצי 11-01-09
מי היה מאמין...צחי כפרי אתה בכושר?..כל הכבוד!!!

לידיעה, צחי כפרי אחד ממדריכי נהיגת שטח וראלי(גם מדריך נהיגה מבצעית ליחידות מיוחדות במערכת הביטחון)מהטובים בנמצא..מי שלא ראה פחד מימיו, שיעלה עם צחי על האיוו-9 במעלה עקרבים.

נענע, אחד הסיקורים אחי..
9.מאוהב 12-01-09
ממירוץ הבא אני מגיע רק בישביל יעל קדשאי והג'ינג'ית מה זה הדבר הזה .
10.להתענג על התמונות! 12-01-09
היה אחד המרוצים, חבל רק שהיתה תקלה עם הזמנים בסוף
11.מעריץ 12-01-09
תמר נתנוב תתחילי להתאמן, מזה את פורשת באמצע?!
12.ג'וק 12-01-09
מסכים עם מס' 1 !
סתיו, עלה והצלח ..
מאמין בך.
13.סרטון מהמירוץ 13-01-09
http://www.fullgaz.co.il/xpages/article.php?i=45714

להנאתכם
14.מזאריב יניב 13-01-09
וואלה איזה תמונות מדהימות..הייתי שם במירוץ היה אחלה מירו'ץ ואחלה אפנועים..
15.אני מסכים עם 11 13-01-09
בת כמה יעל מישו יודע ?
16.חמי 14-01-09
אופיר אג'י המלך....כנראה שדדיה מושך אותך למקומות הנכונים-פודיום!

בהצלחה בהמשך חבריקו!
17.הגר 14-01-09
חמי, למה רק דדיה?? ;) מי סיפר לו בעונה הקודמת על האינדורו?? על כל מרוץ?? :)...

מערכת מדידת הזמנים פישלה הפעם, כך שהמון מהרוכבים שהיו אמורים לקבל את המדרגה הראשונה בפודיום, לא ראו אותה.
18.יניב דהן 23-04-09
לסתיו יש עתיד רוכב מאוד חזק עם פוטנציאל מאוד גבוה שרק יצליח אני מחזיק לו אצבעות חולה עליו
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:46-24.