טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2017: העקביות של דאנג'י הפכה אותו לבוס


   15-05-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הטירוף של העונה מאחורינו. ב-250 אוזבורן הוכיח שהוא הרוכב הטוב באליפות עם קפיצת מדרגה ענקית. ומי הפציץ ומי אכזב ב-450? טל דשא כבר מתגעגע

הטרוף של עונת הסופרקרוס 2017 נגמר והעונה קיבלנו דוגמה מעולה לאיך עקביות לוקחת אליפויות, ובעיקר הבנו שדאנג'י לא סתם היה הבוס באליפות בשנים האחרונות.


250


קטגוריה זו מתחלקת כידוע לאליפות המזרח ואליפות המערב כאשר ג'סטין היל זכה באליפות המערב וזאק אוזבורן באליפות המזרח. מה שיפה הוא שהעונה הזו הייתה עונה מלאת טעויות עבור כל הרוכבים, ורשימת הרוכבים שזכו במרוץ העונה גדולה מאוד ומתחילה עם ג'סטין היל, ממשיכה עם זאק אוזבורן, אדם סיניסירולו, ג'ואי סבטגי', שיין מקלרף ואם נקצר קצת אז העונה הזו התאפיינה בהרבה רוכבים שמצאו משהו בתוך עצמם והדוגמא הטובה ביותר היא דווקא אדם סיניסירולו.

סיניסירולו הגיע לקטגוריה עם הרבה הישגים ואליפויות צעירות מאחוריו, כמו לורטה לין וכו'. ואכן היה נראה בעונתו הראשונה כמועמד לתואר עם ניצחונות מרשימים ללא נסיון קודם, אך פציעה בכתף הוציאה אותו מהמשחק והיה נראה שכבר לעולם לא נראה את הרוכב המוכשר הזה מנצח ונותן את מה שכולם יודעים שיש לו.

אך זה קרה ואת העונה סיניסירולו מסיים עם ניצחון אחד ובמקום השני באליפות. מה שכמעט וכן קרה זה שגו'אי סאבטג'י שהוא רוכב טוב מאוד אך לא בשל להיות אלוף, כמעט וזכה באליפות ואם אכן היה זוכה זה רק מן ההפקר, מכיוון שסאבטג'י פישל , טעה, התרסק ובעיקר הרוויח מטעויות של אחרים ומעודף מזל אך לא כך לוקחים אליפות.

אלוף המזרח הוא זאק אוזבורן והוא זכה באליפות ביושר עם יותר ניצחונות מכולם וברור לכולם שהוא היה הרוכב הטוב יותר באליפות ובכלל איזו קפיצת מדרגה הוא נתן העונה. ג'סטין היל זכה באליפות המערב וגם הוא ניצח יותר משאר הרוכבים באליפות ובמקרה שלו כבר סגר את הפינה מרוץ אחד לפני סוף העונה. יהיה מעניין לראות את שני אלו נאבקים ראש בראש באליפות המוטוקרוס.

להרבה רוכבים לא הלך העונה ובראשם נמצאים האחים מרטין אלכס וג'רמי. אלכס מרטין עבר העונה לק.ט.מ ולא הצליח לעשות שום דבר וגם אחיו שעבר להונדה לא הצליח לעשות שום דבר ובטח שלא להתמודד על כתר האליפות, מאכזב מאוד עבור שני האחים המוכשרים הללו אך עונת המוטוקרוס מסתדרת להם תמיד יותר כאשר ג'רמי כבר פעמיים אלוף בקטגוריה זו ונראה מה יהיה איתם, חבל.

מה שבאמת חבל היה הקנס שקיבל זאק אוזבורן לאחר המרוץ והעקיפה על ג'ואי סבטג'י אך בסופו של דבר זה ספורט של מגע, תמיד היה ותמיד יהיה וכל עוד אף אחד לא נפצע אין מקום לתת קנסות, בטח לא לרוכב שהבהיר לאורך כל העונה כי הוא הרוכב הטוב ביותר, לפחות מדובר רק בכסף ולא באיבוד מקומות כי אם סיניסירולו או סאבטג'י היו לוקחים את האליפות מההפקר כל העונה הזו לא היתה שווה ותמיד טוב לסיים עונה עם אלוף ראוי ועל המסלול ולא בשימוע מול מארגני האליפות.

450

בואו נודה באמת, אילי טומאק הוא הרוכב הטוב בקטגוריה נכון לעכשיו אך זה לא מספיק בכדי להדיח את ריאן דאנג'י. אל המרוץ האחרון בעונה הגיעו דאנג'י וטומאק כאשר 9 נקודות מפרידות ביניהם , לטובתו של דאנג'י לאחר שטומאק פישל במרוץ לפני כן ולא עמד בלחץ. דאנג'י הגיע חדור מוטיבציה לקחת את האליפות השלישית שלו ברצף והרביעית בכלל. ואכן זכינו לראות קרב ענקים בין שני הרוכבים הללו שהתפוצץ בפניות האחרונות עם רמת אגרסיביות מאוד גובהה של שניהם וכמובן של המנצח במרוץ ג'ייסון אנדרסון שלקח את הניצחון לאחר שנכנס לקרב בין אילי טומאק לריאן דאנג'י.

לאורך כל העונה דאנג'י התקשה , בהתחלה היה זה קן רוקזן עד שנפצע שנתן לדאנג'י בראש ואז הגיע טומאק עם 9 ניצחונות לעומת ה-3 של דאנג'י ואכן היה נראה לא סביר שטומאק לא יקח את האליפות אך בסופו של יום צריך להיות עיקבי וזו התכונה החזקה ביותר של דאנג'י והכי פחות חזקה של טומאק.

כרגע טומאק בריא וחזק כמו שור ודאנג'י עצמו מגיע כנראה בפעם האחרונה לאליפות המוטוקרוס , הוא רוצה לקחת אליפות אחרונה בקריירה , שתהיה הרביעית במספר, בדיוק כמו בסופרקרוס אך אילי טומאק וקאוואסאקי מחפשים את האליפות הראשונה שלו והראשונה מאז עזב ריאן וילופוטו, בכל זאת בפעם האחרונה שהם לקחו אליפות השנה היתה 2013 ומאז עברו לא פחות מארבע שנים. ישנם עוד רוכבים באליפות הסופרקרוס אך באמת שאף אחד לא השתווה העונה, גם מרווין מוסקין שניצח כמה פעמים העונה עדיין לא ברמה הנדרשת מבחינת עקביות וג'ייסון אנדרסון העונה היה נראה חלש בצורה לא מובנת.

היו עוד רוכבים שהרשימו אך אחד שדווקא איכזב היה רוכב ימאהה הטרי קופר ווב. ווב הגיע לאליפות והצהיר שהוא הולך לתת בראש אך בסופו של דבר פציעה לא נעימה גרמה לו לדשדש וגם להחסיר כמה מרוצים כך שהעונה נגמרה מבחינתו עם פודיום בסך הכל וזה היה לקראת אמצע העונה כך שיש לו הרבה מה להוכיח בעונת המוטוקרוס.

גם רוכב ימאהה השני צ'אד ריד לא הרשים ובטח שלא ניצח אף מרוץ והגיע זמנו לפרוש. עוד רוכב שלא ממש את הפוטנציאל שלו הוא קול סילי אשר רוכב עבור הונדה והעונה הוא לא עשה כלום, בטח שאם משווים אותו לרוקזן שנפצע לאחר כמה מרוצים אך ניצח עד אז , ואפשר להבין שהונדה מחפשים לו מחליף מכיוון שלא רק שלא הביא את התוצאות המצופות ממנו גם העקביות שלו לא היתה קיימת ואנו יודעים שהונדה השקיעה הרבה מאוד כסף באופנוע לקראת תחילת העונה ואלו בטח לא התוצאות להם היא כיוונה, חבל.

בסוף השבוע הקרוב תיפתח עונת המוטוקרוס האמריקאית , מסלולים פתוחים, ארוכים וקשים במיוחד מצפים לרוכבים ולכן ביום רביעי נעלה כתבת פתיחת עונה ובה נראה מה התחדש ומי עבר לאיזו קבוצה.

צילום: -www.racerxonline.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:46-24.