טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
"לאפשר הטבות מס משמעותיות על אמצעי בטיחות"


   18-05-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

איגוד הרכב הדו גלגלי פרסם נייר עמדה לדיון בכנסת על הקטל בדרכים: "לעודד את הרכישה של כלי רכב בטוחים יותר עם מירב אמצעי הבטיחות הזמינים בשוק"

"אנו רואים חשיבות קריטית לשימוש במערכות בטיחות ופועלים להטמעתן בכלי הרכב המיובאים לארץ; כיום כלי הרכב הדו גלגלי מצוידים במערכות אלו, אשר יש להן תרומה מוכחת להפחתת הסיכון בדרכים", כך נכתב בנייר עמדה שהעביר איגוד הרכב הדו גלגלי בלשכת המסחר, לקראת דיון שהתקיים אתמול בוועדת הכלכלה של הכנסת בנושא בלימת הקטל בדרכים.

עוד נכתב: "אגף שוק ההון כבר הכיר בתרומת מערכות הבטיחות לרכב דו גלגלי ומיישם הלכה למעשה הטבות בביטוח החובה לכלים ולמערכות אלו, החל מנובמבר 2016 ; במקביל, משרד התחבורה מקדם בכל המרץ פרויקט בשיתוף עם רשות המסים למתן הטבות במס קניה בגין אמצעי בטיחות ברכב דו גלגלי,.

"עמדתנו היא כי על ההטבות במס קניה לאמצעי בטיחות להיות משמעותיות מאד , על מנת לעודד את הרכישה של כלי רכב בטוחים יותר עם מירב אמצעי הבטיחות הזמינים בשוק. כלל ידוע הוא כי עלות מניעת הנזק נמוכה לאין ערוך מעלות הטיפול בו", נכתב עוד במסמך.

בסיום הדגישו באיגוד הרכב הדו גלגלי: "ברצוננו לחזור ולהדגיש כי הרכב הדו גלגלי משמש כ"חולץ פקקים עירוני" וכ"חולץ פקקים פרברי" ומהווה פתרון זמין ומיידי לריסון הגודש בכבישים, ולפיכך גם מטעם חשוב זה יש לקדם הקלות משמעותיות במיסוי לכלי רכב בעלי אמצעי בטיחות מתקדמים".תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:32-24.