טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ניקי היידן נפגע ממכונית והוא במצב קריטי


   18-05-2017, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הרוכב האמריקאי נפגע בראשו ובגופו ממכונית כאשר נסע על אופני הכביש שלו באיטליה וסובל מפגיעה רב מערכתית. המצב המדויק עדיין לא ברור

אתמול, יום רביעי ה-17.5.2017 ניקי היידן נפגע ממכונית כאשר נסע על אופני הכביש שלו באיטליה. מצבו של היידן לא ברור עדיין אך עדכונים אחרונים מכל מיני אתרים ברחבי העולם מעדכנים שהיידן כנראה נפגע בראשו וספג עוד פגיעות בגופו. הפגיעה המדוברת נקראת TBI שבתרגום חופשי לעברית פרושה הוא פגיעה מוחית טראומטית ועוד פציעה בחוליות הצוואר.

נכון לעכשיו מצבו מוגדר קריטי ולאחר שקיבל טיפול ראשוני בבית החולים Riccione באיטליה הועבר לבית החולים Cesena , גם הוא באיטליה ומותאם יותר לטיפול בפגיעות רב-מערכתיות, כך על פי אתרים ברחבי העולם. מכיוון שמצבו של היידן לא ברור אפשר רק לנחש את המצב באמת, אם אלו הפרטים שיוצאים החוצה מדי פעם.


למי שלא יודע / מכיר או עקב אחרי הרוכב האמריקאי שהיה גם האחרון מארצות הברית לזכות באליפות ה-MOTOGP הנה בקטנה חלק מהקריירה וההשגים של היידן: היידן התחיל את קריירת הכביש שלו על גבי הונדה באליפות הסופרסטוק האמריקאית בשנת 1998 כאשר בשנת 1999 עבר לקטגורית ה-600 על גבי אופנוע פרטי לחלוטין וזכה באליפות . בשנת 2000 עבר היידן לקטגורית הסופרבייק וכעבור שנתיים זכה באליפות לאחר שהונדה החליפו את אופנוע ה-RC45 המיושן באופנוע ה-RC51 שלקח אליפות גם עם קולין אדוארדס באליפות הסופרבייק העולמית.

מאליפות ארצות הברית עבר הונדה ישירות לאליפות ה-MOTOGP , גם עם הונדה ושם רכב בקבוצת המפעל רפסול הונדה וגם זכה כעבור 3 שנים , בשנת 2006 באליפות העולם מול ולנטינו רוסי שהיה אז בשיאו ועשה זאת בסך הכל עם 3 ניצחונות , קצת מזל ובעיקר רכיבה עקבית , אגב לכל אלו שמזלזלים בהיידן רק שתדעו שהיידן זכה בלא פחות מ-28 פודיומים במהלך השנים. מכאן והלאה הונדה החליטו שדני פדרוסה שהיה צעיר בזמנו יהיה הרוכב מספר אחת שלהם ואופנועי ה-800 החדשים היו מכוונים סביב הרוכב הספרדי הצנום כך שבשנת 2009 היידן עבר לדוקאטי , ללא הצלחה יתרה על אופנוע בעייתי שהביס אפילו את וולנטינו רוסי ובשנת 2016 עבר לאליפות הסופרבייק העולמית שם זכה בניצחון במרוץ אחד וכמובן שעונת 2017 עדיין בעיצומה ולכן אי אפשר לדעת מה היה קורה העונה למרות שהעונה הזו לא טובה עבור הונדה.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:28-24.