טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי ספרינט ערד – תחילתו של עידן חדש?


   23-05-2017, אופיר לי פז    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אימונים בלחץ של זמן, בדיקות טכניות רבות וההתגברות על המכשולים ועל הביורוקרטיה. אופיר לי פז מכניס אותנו לעולם המוטורי ומקווה לעתיד טוב יותר לענף

בתחילת השנה (2017) חשתי שסוף סוף משהו קורה, מספר בעלי התפקידים בהתאחדות למכוניות וקארטינג התחלפו, תחום העפר בארץ ובו הראלי והראלי ספרינט יקבל את המקום הראוי לו כמו בכול מקום אחר בעולם. אחרי שנה מוצלחת במיוחד עם הנהג תום בריל שבסיומה השגנו את המקום הראשון באליפות הארץ בקטגוריה 2T ובקטגוריה N את המקום השלישי, התמלאתי אופטימיות.

חברתי, נוכח ההתפתחויות החיוביות בספורט המוטורי "לכאורה", לנהג המוכשר רון דר, להקמת צוות חדש בתחום העפר שרואה את הספורט המוטורי כיום כחלוציות ואת התחרותיות כאתגר ראשון במעלה. כמו כן, תוך הבנה שקיים פוטנציאל לפיתוח כלכלי שיכול לתמוך ולקדם אותנו כספורטאים וכצוות תחרותי.

כתנאי להתחלת העבודה שלנו כצוות ולפני כול השקעה כספית, החלטנו שעלינו ראשית להתחרות במרוץ אחד, יחד, על מנת שנבחן את יכולת העבודה המשותפת והכימיה בנינינו. נערכנו למרוץ הראשון שהיה אמור לפתוח את עונת המרוצים ותוכנן ל 10/3/2017 אך זה בוטל, ואז נערכנו למרוץ השני שתוכנן ל 16/4/2017 וגם הוא בוטל.

צילום :דודו גרינשפן - רון דר ואופיר לי פז בפעולה

הבנו שמשהו השתבש, שהספורט המוטורי ותחום העפר שכל כך ייחלנו לו הולך ומתרחק, ואיתו גם החיבור ביננו, שכן טרם הצלחנו לבחון את יכולת העבודה המשותפת שלנו, יחד כצוות במרוץ. לאחר מספר שבועות הגיע הבשורה, המרוץ שתוכנן לבית קמה אושר, אך יערך בעיר ערד בשל התערבותו האישית של ראש העיר שרוצה ודוחף שערד תהיה לעיר המוטורית הראשונה בארץ, שאפו!

משבבי המידע שהגיעו, הבנו שמאחורי הקלעים הייתה סערה אמיתית, יו"ר ההתאחדות התפטר וכמעט וגם מרוץ זה בוטל. סוף, סוף מצאנו עצמנו , רון ואני, נערכים למרוץ שקרב ובא, הפעם באמת. החלנו בהכנות - עוברים על הרכבים, הנגרר, הגורר, בודקים את רכב המרוץ, סובארו WRX מקטגוריה N-cup, יוצאים לאימון ראשון בלחץ של זמן, מחדשים רישיונות נהיגה תחרותית ויוצאים לדרך: דרך חדשה!

דרך חדשה – לספורט המוטורי, דרך חדשה – לתחום העפר ודרך בהחלט חדשה לרון ולי כצוות תחרותי ולקבוצת מרוצים חדשה שמצטרפת לאלו שכבר נמצאות בתחום. העמסנו את הרכב ויצאנו לדרך, כמה תמונות והגענו, נערכים בשטח, בדיקות טכניות לרכב ולציוד הבטיחות, תדרוך נהגים והקפת היכרות שבמהלכה כתבנו את סיפור הדרך (note).

מתארגנים זריז, עוברים שוב על note וכבר יוצאים לשתי הקפות אימון ובהן בוחנים את note והתאמתו, כמו גם את עבודתנו המשותפת, זו שבין נהג משנה (נווט) לנהג.
כהחלטה ואסטרטגיה את ההקפות האלו ביצענו במהירות איטית אולי אפילו מאוד, אם נגדיר באחוזים סביב ה 70%, המסלול היה מאתגר ומעבר ללמידה שלו היה חשוב לנו לשמור על הרכב, בהקפה זו סיימנו 15 שניות אחרי מי שהגיע בזמן הטוב ביותר בקטגוריה שלנו.

רוצים לשתף אותנו בחוויות שלכם? כתבו לנו


צילום: איתי אלון - מנצחי קטג' N-CUP

התחלנו את שלוש ההקפות התחרותית, בהן הזמן המדוד של ההקפה המהירה ביותר יחשב כזמן התחרותי שלנו לדרוג. בהקפה התחרותית הראשונה צמצמנו את הזמן שלנו ב-8 שניות, בהקפה התחרותית השנייה בעוד 4 שניות ובשלישית והאחרונה בעוד 3 שניות. השיפור היה משמעותי ורצוף, 15 שניות במצטבר, הודות לכימיה ותקשורת טובה שהתפתחה בנינו במהלך המרוץ וכמובן נהיגה נכונה ומדויקת של רון.

לעבודה המופלאה יחד היו תוצאות, הגענו למקום השני בקטגוריה, מרחק קטן, רק 48 אלפיות השנייה מהמקום הראשון, רמי גדיר ובוריס סטרוסלסקי. אומנם עשינו דרך קצרה עד כה, אך ללא ספק משמעותית ויפה, נכונים לנו עוד אתגרים בעונת המרוצים 2017, בה ראשות הטבלה מסתכמת באלפיות השנייה, התחלה חדשה שמבטיחה הרבה עניין.

בקרוב נבצע כמה שינויים ושדרוגים ואז גם נצא ונכריז על קבוצת המרוצים באופן רשמי. אני תקווה שאנחנו בתחילת תקופה טובה יותר, עידן חדש, טובה לספורט המוטורי, טובה לתחום העפר וטובה לרון ולי כצוות.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:53-24.