טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הרוכב ניקי היידן הלך לעולמו בגיל 36


   23-05-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אבל בעולם המוטוקרוס בעקבות מותו של הרוכב האמריקאי, לאחר שנאבק בפציעה קשה כתוצאה ממכונית שפגעה באופנוע שלו. היה אלוף העולם ב-MotoGP ב-2006

עולם המוטוקרוס מתאבל היום על מותו של הרוכב ניקי היידן לאחר שנאבק בפציעה קשה. ביום רביעי שעבר היידן נפגע ממכונית כאשר נסע על אופני הכביש שלו באיטליה, נפגע בראשו וספג עוד פגיעות בגופו. הוא נפגע פגיעה מוחית טראומטית ועוד פציעה בחוליות הצוואר. הודעה שפרסם בית החולים בו אושפז היידן אישרה את הידיעה הקשה.

היידן היה הרוכב האמריקאי המצליח ביותר של עידן MotoGP, תקופה שהגיעה לשיאה עם אליפות העולם שלו ב-2006. הוא היה בעל שם עולמי בזכות המיומנות שלו על מסלול המרוצים, אבל גם על הלב הגדול, הישר והיושר שלו. היידן היה מכובד מאוד ואהב במסלולים ברחבי העולם. לא היה לו מועדון מעריצים, כי אם קבוצה של שחברים קרובים.

צילום: https://www.superbikeplanet.com

היידן התחיל את קריירת הכביש שלו על גבי הונדה באליפות הסופרסטוק האמריקאית בשנת 1998 כאשר בשנת 1999 עבר לקטגורית ה-600 על גבי אופנוע פרטי לחלוטין וזכה באליפות . בשנת 2000 עבר היידן לקטגורית הסופרבייק וכעבור שנתיים זכה באליפות לאחר שהונדה החליפו את אופנוע ה-RC45 המיושן באופנוע ה-RC51 שלקח אליפות גם עם קולין אדוארדס באליפות הסופרבייק העולמית.

מאליפות ארצות הברית עבר הונדה ישירות לאליפות ה-MOTOGP , גם עם הונדה ושם רכב בקבוצת המפעל רפסול הונדה וגם זכה כעבור 3 שנים , בשנת 2006 באליפות העולם מול ולנטינו רוסי שהיה אז בשיאו ועשה זאת בסך הכל עם 3 ניצחונות , קצת מזל ובעיקר רכיבה עקבית , אגב לכל אלו שמזלזלים בהיידן רק שתדעו שהיידן זכה בלא פחות מ-28 פודיומים במהלך השנים. מכאן והלאה הונדה החליטו שדני פדרוסה שהיה צעיר בזמנו יהיה הרוכב מספר אחת שלהם ואופנועי ה-800 החדשים היו מכוונים סביב הרוכב הספרדי הצנום כך שבשנת 2009 היידן עבר לדוקאטי , ללא הצלחה יתרה על אופנוע בעייתי שהביס אפילו את וולנטינו רוסי ובשנת 2016 עבר לאליפות הסופרבייק העולמית שם זכה בניצחון במרוץ אחד וכמובן שעונת 2017 עדיין בעיצומה ולכן אי אפשר לדעת מה היה קורה העונה למרות שהעונה הזו לא טובה עבור הונדה.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:21-24.