טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
המירוץ הגדול מסוגו באירופה: מה עושים הישראלים ביוון?


   26-05-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

השתתף בהכנת הכתבה: עומר פרל

הלאס ראלי יוון 2017 יצא לדרך עם 280 מתחרים מכל רחבי העולם. ביניהם, גם דורון וינטר, דני פרל ואיתי מולדבסקי שלנו. לכל העדכונים מיוון

ביום ראשון ה-22 למאי, התקבצו 280 מתחרים מכל אירופה להלאס ראלי יוון 2017. מתוכם 150 כידונאים מ-7 קטגוריות בהתאם לנפח מנוע.
30 כידונאים בקטגוריה M3 לאופנועים, בנפח מנוע 451-600 כשבניהם דורון וינטר מישראל עם אופנוע KTM500 בפעם החמישית בראלי.

משך התחרות 8 ימים כאשר בכל יום עוברים המתחרים בין 180 ל 320 ק"מ בדרכי בוץ, עשב חצץ, שבילים מהודקים והרבה עליות, ירידות סיבובים חדים בהרים. הרכיבה מבוססת לפי סיפור דרך שהמשתתפים מקבלים ערב קודם לזינוק.

בעזרת סיפור הדרך מאמת הרוכב את מיקומו לפני המרחק שעבר ונקודה ויזואלית בשטח כמו פנייה, מעבר נחל, פיצול גדר וכו'. בישראל יש כ-4 תחרויות בשנה לרוב עם מסלול של 3 הקפות של 70 ק"מ בלבד ללא שימוש בסיפור דרך, כך שלוקח לדורון זמן לתרגל את השיטה תוך כדי המירוץ.

בניגוד למתחרים שהגיעו עם תקציג ענק מצוידים ברכבי ליווי, משאיות עם חלקי חילוף, מוסך נייד, עמדת שטיפה, צוות פינוק ועיסוי, מכונאים חברים וחברות, דורון הגיע לבדו עם תיק גב אישי ונעזר בעומר פארל מצוות הליווי של פנגו המתשתף בקטגורה של רכבי SBS עם רייזר 1000.

המתחרים של דורון כרישים לא קטנים שמצליחים להתברג חזק בקבוצה המובילה של התחרות. למרות הכל דורון נותן עבודה קשה וטובה והוא משפר את מיקומו בתחרות בכל יום שעובר, ולאחר מחצית ימי התחרות דורון מסיים במקום ה 27 בכללי וב-6 בקטגוריה.

נשארו עוד 3 ימים לא פשוטים, לא לאופנועים ולא לרוכבים וכל טעות קטנה יכולה לשנות את טבלת התוצאות.

דורון וינטר:
"לנוכח האיטיות היחסית בה התנהלתי אתמול הוזנקתי הבוקר מהמקום ה 51.
הגעתי להזנקה לקראת 9:40 רק כדי לגלות שההזנקה נדחתה בחצי שעה.
לא היה פשוט לחשב כמה זה 9:48 + חצי שעה אבל בסוף הגעתי לתוצאה הרצויה והלכתי לחפש צל בביבואק.
מצאתי שם לא רק צל אלה גם את מילאטיס שהיה במצב רוח מרומם אחרי שישן אתמול קצת. (יש לו מן תחביב דומה לשלי רק קצת יותר קיצוני לא לישון כל הראלי)
ישבנו ופיטפטנו על עניינים ברומו של עולם ורק כח עליון דחק בי להציץ רגע בשעון של התחרות כדי לגלות שאני מוזנק באותו רגע (לא כדאי לאחר או להקדים לזנק, חוטפים קנסות…).
נפרדתי לשלום ויצאתי לדרך.
הגעתי לנקודת ההזנקה, שם כבר חיכה חצי ראלי עם תרגיל חשבון חדש :
כמה זה שעת ההזנקה הדחויה + 45 דקות.
עברו כמה דקות עד שהגעתי לתוצאה, הלכתי לרוקן את השלפוחית לפני המראה, שייפתי את הצרפתית הנשכחת שלי עם בחור מקורסיקה,
מצאתי עוד אי אלו חברים מראש הטבלה שעומדים תדיר על הפודיום שהושלכו יחד איתי הרחק אחורה, האחד התרסק, השני התברבר אנושות.
ואני ?
אני שמחתי שסתם רכבתי לאט.
אח"כ הוזנקתי לסטייג' היחיד היום שהיה סביב 70 ק"מ.
התחלתי חזק מדי ורק התערבות של כח עליון הזכירה לי שאני מגיע לטמפרטורת עבודה סביב הק"מ ה 25 לפחות.
הורדתי קצת מהירות והתחלתי להתאפס על עצמי.
מזג האוויר היה מושלם, עננות קלה וקרירות של הרים גבוהים שלא הותירו לי ברירה אלה לקרוע לאמא של הסטייג' הזה את הצורה.
עוד לפני שהספקתי להגיד אני רעב, נגמר הסטייג' :(.
המזל היחיד שהקישור חזרה היה מהמם ביופיו וכלל מקטעי כביש וגם לא מעט שטח מה שאיפשר לי לראשונה במירוץ הזה להתפעל מהיופי המהמם שסביבי
עד רמה כזו שאפילו עצרתי לצלם.
לסיכום, היה יום די מוצלח, שוקו טוען שרכבתי מהר מדי כי הגעתי 26 בכללי ואני טוען שאם אני מקום 19 אני לא בטוח שאפשר לעלות בדירוג ללא הגברת קצב.
אבל כאמור, היכולות לעשות חישובים חשבוניים בסיסיים ביותר ניטלה ממני זמנית אז אני לא מתווכח."

צילום: actiongraphers - דורון וינטר

ראלי הלס יוון נחשב לגדול מסוגו באירופה ומושך אליו מאות מתחרים מרחבי העולם. השנה כאמור יצאו לראלי שני צוותים מישראל, כשמלבד דורון וינטר, יצאו גם צוות פרל-פנגו, הלא הם דני פרל ואיתי מולדבסקי רכובים על פולריס RZR1000.

לפני 3 ימים הוזנקו הצוותים לקטע פורולוג שקובע את סדר ההזנקה למירוץ. צוות פרל-פנגו הוזנקו לפרולוג מהמקום ה 11 וסיים במקום ה 7. האסטרטגיה שלהם היא להתקדם בקצב אחיד ולנסות לעקוף כל יום מתחרה אחד (המירוץ כולל 7 ימים אז תעשו את החשבון לבד לאן הם מכוונים).

ביום השני הצוות הוזנק לדרכים המסולעות של הרי יוון ובמהלך הסטייג' פינצ׳ר צמיג קדמי, זמן החלפת צמיג בשטח לוקח סדר גודל של כ-10 דקות יקרות, בזמן שהצוות מחליף גלגל חולפים על פניו צוותים אחרים והדבר מוסיף למדד הלחץ.

בסופו של היום סיים הצוות במקום החמישי ובתוצאות הרשמיות שפורסמו מאוחר יותר גילה הצוות שהוא מדורג במקום השלישי בעקבות ״קנסות זמן״ שניתנו לצוותים אחרים שלא עמדו בכללי הראלי.

מזג האוויר ביוון בתקופה זו הפכפך ולכן ביום השלישי של הראלי החליטו המארגנים לבטל סטייג' אחד בעקבות התראה על סופה מתקרבת ואכן באמצע היום הסופה הגיעה והצוותים נאלצו להילחם לא רק בתנאי הדרך והניווט אלא גם בתנאי מזג האוויר.

צוות פרל ביוון

דני החליט ש-10 דקות להחלפת גלגל בשטח זה הרבה זמן ושצריך ״להתאמן״ בהחלפת גלגל אז ״דאג״ לפנצ׳ר צמיג נוסף והפעם הם הצליחו להוריד את זמן ההחלפה ל-8 דקות. היום הרביעי התחיל בשבילים טכניים קשים ובהמשך הפכו השבילים לשבילים מפותלים בתוך היערות, בקטעים האלו חייבים הנהג והנווט להיות מרוכזים מאוד וברורים האחד לשני על מנת למנוע טעויות ולשמור על הכלי להמשך המירוץ.

בסיום היום הגיע הצוות לסרוויס וצוות הסיוע זיהה כתמי שמן על הכלי, עומר פרל ניגש לדריק ואן זיצוביץ (אושיית ספורט מוטורי עולמית) שמתחרה באותה קטגוריה רוכב על גבי ימאהה yxz 1000 שהזמין את צוות פנגו לסדנא שלו הכוללת משאית סיוע וצוות מכונאים וביחד עם המכונאים שלו פתרו את הבעיה. דני פרל ואיתי מולדבסקי שמרו בקנאות על המקום השלישי אך לצוות יש עוד 3 ימים ארוכים ומתישים עד לסיום.

צוות פנגותגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:41-24.