טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: שיפועים, חול ואטרף בלי הפסקה


   29-05-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסיבוב השני של האליפות האמריקאית הגיעה לגלן הלן. ב-250 אוזבורן ממשיך לגלות עקביות ולנצח. ב-450: אליפות שוויונית עם סיכוי שווה לכל הגדולים

הסבב השני באליפות המוטוקרוס האמריקאי נחת בגלן הלן, מסלול מלא בעליות עם שיפועים , חול ואטרף ללא הפסקה.

250

מרוץ 1:

ג'רמי מרטין לוקח את ההולשוט כאשר סבטג'י שני ואוסטין פרוקנר שלישי. הרוכב הרוקי בראדלי ממשפחת טפט (TAFT) מגיע לפורקנר ועובר אותו עד שפורקנר מתאפס על עצמו ולוקח בחזרה את המקום השלישי כאשר גם קולט ניקולס עובר את טפט , מגיע לפורקנר ועובר גם אותו. ככל שהמרוץ הולך ומתקדם כך גם זאק אוזבורן הולך ומצמצם פערים אל כיוון הפודיום עד שהוא מגיע לפורקנר שפורש עם תסכול רב בעקבות תקלה טכנית באופנוע.

פלסינג'ר מאחורי ניקולס ולקראת סוף המרוץ הוא עובר אותו עם עקיפה יפה שכנראה השפיעה על ניקולס מכיוון שהוא מאבד גם את המקום הרביעי והפעם לאוזבורן שמצידו כמעט ומתרסק תוך כדי נסיון לתפוס את פלסינג'ר. ג'רמי מרטין מנצח את המרוץ השלישי של העונה עם סבטג'י שני, פלסינג'ר שלישי, אוזבורן רביעי וניקולס חמישי.

מרוץ 2:

ג. מרטין לוקח את ההולשוט כאשר מאחוריו מהומה ובלאגן שנגמרים עם אוזבורן שני , דילן פרננדיז הרוקי התותח שלישי ואדם סיניסירולו שממשיך בקו השיפור המעולה שלו במקום הרביעי. מרטין מתרסק עוד בהקפה הראשונה מה שבעיקרון אומר שלאוזבורן יש עכשיו מסלול פנוי וניצחון יחסית קל, אך היום אוזבורן הוא לא הרוכב הכי מהיר על המסלול, במקרה הזה מדובר דווקא בפרננדיז שלוקח את ההובלה וגם את הניצחון הראשון שלו באליפות. טפט ומוסימן ממוקמים רביעי וחמישי , עד שפלסינג'ר מגיע אליהם ועובר את שניהם אך גם הוא לוחץ חזק מדי ומתרסק.

בסופו של יום פרננדיז משיג את הניצחון הראשון שלו העונה והראשון של ימאהה העונה כאשר אוזבורן מסיים שני, סינסירולו שלישי, ניקולס רביעי ואלכס מרטין חמישי לאחר שעבר את פורקנר לאחר שטפט ומייקל מוסימן לא עמדו בקצב ונשרו אחורה.

לאחר שהאבק שקע נוכחנו לדעת שדווקא אוזבורן שלא ניצח אף מרוץ היום יצא עם מירב הנקודות והוא לוקח את הניצחון הכללי, שוב פעם עניין העקביות חוזר על עצמו, לא צריך לנצח כל מרוץ בכדי לקחת אליפות, צריך להיות שם קרוב מתי שאי אפשר לנצח והכי חשוב לסיים מרוצים בתוך הנקודות.450


מרוץ 1:


מוסקין מזנק מעולה ולוקח את ההולשוט כאשר במקום השני נמצא רוכב מקומי (!) לא מוכר בשם ג'סטין הופט לפני קול סילי. טומאק עצמו פתח את המרוץ לא טוב והתחיל לעקוף רוכבים ולצמצם פערים, בעונת הסופרקרוס הפתיחות שלו היו מדוייקות ומעולות ונראה ששוב הוא חוזר לדרכו הישנה בה הוא פותח לא טוב ולכן הוא שם את עצמו במצב בו הוא חייב ללחוץ עד הסוף ולפעמים גם לעבור את הגבול בכדי להגיע אל הפודיום במסלולים קשים כמו גלן הלן.

סילי עובר את הופט ומאחוריהם נמצאים כרסיטיאן קרייג וג'וש גרנט. גרנט עובר את קרייג ונכנס למוד התקפי על סילי כאשר טומאק כבר נמצא בתוך החמישייה הראשונה לאחר שעבר את דין ווילסון. גרנט נמצא במומנטום מצויין ולא מוותר על המקום השני, מגיע לסילי ומצליח לעבור אותו כאשר סילי לא עומד בקצב גם של בן קבוצתו שהוא בכלל מחליף של רוקזן לעונה זו ובהמשך מאבד את המקום גם לטומאק, לאן נעלמה השנה (גם בסופרקרוס) המהירות של סילי? לא ברור מה עובר עליו.

טומאק מגיע לקרייג ומנסה לעבור אותו אך הרוכב התותח הזה לא מוותר לטומאק וגורם לו לעבוד קשה , כמובן שטומאק עובר אותו בסופו של דבר אך עדיין קרייג הראה הרבה מאוד פוטנציאל ומושך הרבה עניין מאז שחזר לפני כשנתיים מהפרישה שלו (מי שלא יודע קרייג התחרה בקטגוריה זו בעבר ופרש). טומאק נכנס לאטרף, שורף את המסלול, ממש משתולל כמו שרק הוא יודע ומחסל פער של 7 שניות מגרנט, מגיע אליו ומצפה כנראה שגרנט יפנה לו את המקום אך שני אלו נכנסים לקרב ביניהם עם 2 הקפות לסיום המרוץ.

גרנט נלחם כמו אריה אך טומאק טוב ממנו ובסופו של דבר עובר אותו. מוסקין מנצח לראשונה בקטגוריה הזו, טומאק מסיים שני , גרנט שני, קרייג רביעי מרשים מאוד וג'ייסון אנדרסון עם מרוץ סולידי במקום החמישי.

צילום: www.promotocross.com

מרוץ 2:


קרייג לוקח את ההולשוט (כיף לראות) ובלייק באגת מוצא עצמו במקום השני לפני ג'סטין בארשה וג'סטין בוגל, שניהם על סוזוקי כאשר אנדרסון נדחף עם הסטייל הכוחני המיוחד שלו ומוצא עצמו במקום השלישי לפני בארשה . המקום החמישי היה של בוגל אך מוסקין עובר אותו. אם אתם חושבים לעצמכם לאן נעלמו צמד הקאוואסאקים אז ככה, גרנט התרסק וטומאק נכנס לאזור המכונאים לסדר את הברקס הקדמי של האופנוע וחוזר למרוץ כאשר הוא אחרון לגמרי ובהפרש של הקפה משאר הרוכבים על המסלול, אם זכרוני אינו מטעה אותי גם בעונת הסופרקרוס היתה לו תקלה דומה.

קרייג אמנם מוביל אך באגת ואנדרסון חמים על הגז ועם מנוע גיבור כמו שיש להם (אומרים שמנועי הק.ט.מ הכי חזקים ויעילים כרגע) שניהם עוברים את קרייג. מוסקין מגיע לבארשה ועובר אותו. באגת מוביל את המרוץ אך לא להרבה זמן, אנדרסון מזהה הזדמנות לניצחון ראשון והוא עובר את באגת בנחישות אופיינית. באגת לא מוותר ומנסה לעשות כל מה שהוא יכול בכדי לחזור לעמדת ההובלה אך אנדרסון מהיר ממנו, באגת אגב נראה מעולה ויש שם הרבה יכולת שצריכה להתפרץ החוצה עכשיו כשהוא בריא לחלוטין , למי שזוכר את היכולות שלו באליפות ה-250.

קרייג מתרסק ונראה שכואב לו מאוד וכך מוסקין מקבל את המקום השלישי במתנה. אנדרסון מנצח את המרוץ הראשון שלו בקטגוריה , באגת מסיים שני מדהים לא על אופנוע מפעל בזמן שרוכב המפעל המוביל של ק.ט.מ מרווין מוסקין מסיים מאחוריו במקום השלישי לפני ברוק טיקל וג'סטין בוגל שסוגרים את החמישייה הראשונה.

העונה אנו רואים שינוי אצל הרבה רוכבים, רוכבים כמו בוגל , באגת וברוק טיקל מצליחים להפתיע וזה אומר שהפערים מבחינת היכולות שלהם ושל האופנועים קטנים אל מול אופנועי המפעל הרשמיים, מה שגם אומר לנו שהמפעלים משקיעים אקסטרה כסף בקבוצות הפרטיות ולא סתם, כאשר דאנג'י פרש , רוקזן לא מתחרה בעקבות הפציעה הנוראית וטומאק הוא טומאק ואף אחדל לא מצפה שהוא יסיים את העונה בלי פציעה (לא נעים לאמר זאת אך זו האמת ) , התואר פנוי ויש לכל הרוכבים הטובים באליפות סיכוי שווה ברמת העיקרון, הכל שאלה של טומאק ומוסקין ונראה שתהיה עונה מעולה וכאשר בסופו של יום עכשיו יש לטומאק תחרות רצינית והוא צריך לסגור פער של 15 נקודות ממוסקין.

250:


1. זאק אוזבורן
2. ג'רמי מרטין
3. דילן פרננדיז
4. אדם סיניסירולו
5. קולט ניקולס

450:


1. מרווין מוסקין
2. ג'ייסון אנדרסון
3. בלייק באגת
4. דין וולסון
5. ווסטון פייק

אליפות לאחר 2 סבבים:


250:

1. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 90נק'
2. אדם סיניסירולו- (קאוואסאקי) 69נק'
3. אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 67נק'
4. קולט ניקולס- (ימאהה) 65נק'
5. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 64נק'

450:

1. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 89נק'
2. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 74נק'
3. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 63נק'
4. ג'וש גרנט- (קאוואסאקי) 60נק'
5. דין ווילסון- (הוסקוורנה) 58נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:04-24.