טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: פרארי נותנים בראש במונאקו


   29-05-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הפורמולה הגיעה לסבב הכי יוקרתי, ופרארי מנצחת את מירוץ הרחובות אחרי 16 שנה, אז עשה זאת שומאכר. פטל נראה מועמד רציני לקחת את אליפות העולם

כמו בכל שנה אליפות הפורמולה אחת מגיעה לסבב היוקרתי ביותר שלה שנערך במונאקו והפעם לאחר 16 שנים זכינו לראות מכונית פרארי מנצחת את מרוץ הרחובות, כאשר בפעם האחרונה שהם ניצחו עשה זאת האיש והאגדה מיכאל שומאכר.

קימי רייקונן מזנק מעמדת הפו פוזישן כאשר סבסטיאן פטל שני ולא מצליח לעבור את האייס מן בזינוק. האמת נראה ששני מכוניות הפרארי בעולם משל עצמן היום כאשר המרצדס הקרובה ביותר היא של ואלטרי בוטאס במקום השלישי. לואיס המליטון אגב זינק מחוץ לעשירייה הראשונה לאחר שבמהלך ההקפה המהירה במקצה הדרוג היתה תאונה שהכריחה אותו להאט ולכן הוא לא נתן זמנים מהירים, מאכזב אך זה חלק מעולם המרוצים .

במונאקו תמיד, אבל תמיד תצא מכונית בטיחות בעקבות התרסקות כל שהיא והסיבה היא שהמסלול צר מאוד ובצידיו אין שטחי מילוט אלא מעקות בטיחות גבוהות ממתכת ולכן כל טעות גורמת למכונית לפגוש את קיר הבטיחות ו-90 אחוזים מהזמן זה נגמר בפרישה מהמרוץ וכמובן מכונית בטיחות. מכיוון שכנראה תהיה מכונית בטיחות רייקונן ובוטאס מחליטים להיכנס ראשונים להחלפת הגלגלים הראשונה וכמובן שחייבים להחליף צמיגים לפחות פעם אחת במרוץ וכמובן שהסט צמיגים חייב להיות שונה מזה שפתחו עימו את המרוץ.

סבסטיאן פטל מזהה הזדמנות פז ומתחיל ללחוץ למשך 2 הקפות בהן מרוויח מספיק פער על רייקונן, כך שכאשר הוא נכנס להחלפת הגלגלים הראשונה שלו הוא גם מצליח לצאת לפני האייס מן וסוגר את הפלומבה על המרוץ ומנצח את המרוץ השלישי שלו בעונה, והראשון לאחר 16 שנים של מרוצים במונאקו עבור פרארי. קימי רייקונן מסיים שני כאשר במקום השלישי מסיים דניאל ריכרדו שהצליח לסיים לפני בן קבוצתו מקס ורשטאפן שסוגר את החמישייה הראשונה והאמת שזה הפודיום השני שלו ברצף כך שנראה שהוא מתחיל להכנס לזון שלו העונה .

לואיס המליטון אגב הצליח להרשים מאוד היום, אפילו ביחס אליו כאשר הוא מסיים במיקום השביעי מאחורי קרלוס סיינז והסיבה שהתוצאה הזו מרשימה היא שפשוט אי אפשר לעקוף במסלול הזה ולכן כל תוצאה שהיתה נגמרת עם ניקוד היתה משמעותית עבורו ועבור אליפות העולם ו-6 נקודות אליפות הן בהחלט מה שיכול להטות את הכף כאשר נגיע לרגעים המכריעים של העונה.

המרוץ עצמו אגב היה מלא בתאונות לקראת סופו והכניסה של ג'נסון באטון (שמחליף את אלונסו הפעם) בפסקל וורלין היא זו שנזכור לשנים הבאות כאשר באטון נכנס לעקיפה קמיקזה ממש לפני הכניסה למנהרה, פגע בוורלין המסכן שלא הבין מאיפה זה מגיע בכלל ומכונית הסאובר שלו מצאה עצמה על הצד נשענת על הקיר כך שוורלין היה על הצד הרבה מאוד זמן עד שהפכו את המכונית בחזרה, לאחר מכן היו עוד כמה מקרים של תאונות אך אף אחד לא נפגע למרות שפרשו מהמרוץ 6 נהגים .

הבעיה העיקרית של המליטון כרגע היא שפטל מגדיל את הפער שלו באליפות העולם ל-25 נקודות כך שיש לו יתרון של מרוץ שלם, מוריד קצת לחץ מכתפיו של סבסטיאן פטל ומצד שני מכניס את המילטון ומרצדס ללחץ.

היה מרוץ טוב שהראה את מה שאנו יודעים, פרארי ובעיקר סבסטיאן פטל מועמדים אמיתיים לזכות באליפות העולם וכעת מרצדס ישבו ויבחנו את כל הנתונים מתוך נסיון לראות איך הם מביאים את עצמם שוב לעמדת עליונות על פני שאר היצרנים באליפות. אך רק לואיס המליטון יוכל לעזור להם להביא עוד אליפות וכל זאת אם מזלו של סבסטיאן פטל ישתנה כי כרגע הוא נראה במיטבו ומכונית הפרארי גם היא נראית כטובה ביותר נכון לעכשיו.

צילום: -www.f1fanatic.co.uk

תוצאות:

1. סבסטיאן פטל
2. קימי רייקונן
3. דניאל ריכרדו
4. ואלטרי בוטאס
5. מקס ורשטאפן

אליפות לאחר 6 סבבים:

1. סבסטיאן פטל- (פרארי) 129נק'
2. לואיס המילטון- (מרצדס) 104נק'
3. ואלטרי בוטאס- (מרצדס) 75נק'
4. קימי רייקונן- (פרארי) 67נק'
5. דניאל ריכרדו- (רד-בול) 52נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:52-24.