טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: שני נהגי על בקרב על התואר


   13-06-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסיבוב השביעי בקנדה היה כולו של מרצדס והמילטון ששייט לניצחון. הזינוק של פטל לא היה מספיק טוב וגם מכוניתו נפגעה. העניינים צפויים עוד להתחמם


אליפות הפורמולה אחת הגיעה לסיבוב השביעי שלה במונטריאול בקנדה והקרבות על מסלול הרחובות הקנדי היו עזים, חבל רק שהם לא היו על הניצחון..

נתחיל מהסוף, לאחר המרוץ דובר על כך שמרצדס סגרו את הפער מפרארי בעקבות הניצחון של לואיס המליטון אך דעתי בעניין היא שאי אפשר לקבוע כך ויש לדעה זו כמה סיבות. הסיבה הראשונה היא שסבסטיאן פטל שסיים במקום הרביעי זינק מהמקום השני למרוץ אך מכוניתו נפגעה ספק באשמתו ספק באשמת מקס ורשטאפן/ קימי רייקונן או כל נהג אחר שהיה באזור, הזינוק של פטל לא היה מספיק טוב וזה סגר עליו את הגולל אך בכל זאת פטל הראה ממה הוא עשוי והצליח מהמקום ה-16 לטפס עד למקום הרביעי כאשר לאורך כל המרוץ הוא עושה עבודה מטורפת כולל זמנים סופר מהירים כמו גם בן קבוצתו קימי רייקונן שכהרגלו הראה טיפה פחות רוח קרב מהנהג הגרמני.

עוד סיבה היא שלמעשה לא ראינו את המליטון מאויים מנהג אחר ולכן הוא היה חופשי מדאגות וטייל לו במרכאות עד לניצחון, אם המצב היה אחרת ופטל לא היה נושר אחורה אלא יושב לו על הזנב , אז היינו רואים את ההבדלים בין הפרארים והמרצדסים, ואם לשפוט יותר בחומרה, בן קבוצתו של המליטון ואלטרי בוטאס סיים אמנם שני אך לא יכל לדגדג לבן קבוצתו בשום שלב.

מאחורי שני אלו היה קרב אמיתי על המקום הרביעי ולעיתים נראה היה שגם על המקום בפודיום אך כאן דניאל ריכרדו מרד-בול הרוויח מהמחלוקות בתוך קבוצת סהרה פורס אינדיה ומפרישה בעקבות תקלה טכנית של בן קבוצתו מקס ורשטאפן. לאורך כל המרוץ היו מכוניות הפורס אינדיה במיקום טוב, נהגם השני של הקבוצה, אסטבן אוקון גם היה שני לאורך כמה וכמה הקפות. בסופו של דבר נוצר נצב לקראת סוף המרוץ בו במקום הרביעי היה סרחיו פרז ומאחוריו בן קבוצתו אוקון שהיה מהיר ממנו.

פרז ישב על הזנב של ריכרדו אך ללא שום יכולת לתקוף אותו בזמן שאוקון היה מהיר וטוב היום מפרז ורצה לעקוף אך הקבוצה נתנה הוראה שפרז יהיה זה שיתקיף את ריכרדו, הבעיה היא שהוא לא עשה זאת ולכן הגיע סבסטיאן פטל עד לאוקון, עשה בלאגן אטומי וסיים במקום הרביעי בזמן שצמד הסהרה פורס אינדיה מסיימים מאחוריו, זה היה יכול להיות רגע אדיר של פורס אינדיה אם היו נותנים לאוקון להראות מה הוא מסוגל לעשות וחבל שלא עשו כך, נהג כה מוכשר שסוף סוף מריח פודיום לאחר עונה וחצי באליפות הזו ודווקא הוראות קבוצתיות הרסו לו את המרוץ, ממש מבאס, האליפות זקוקה לנהגים נועזים.

צילום: -www.f1fanatic.co.uk

המליטון לא נאבק כאן עם אף אחד, היה לו הרבה מזל ומצד שני גם לפטל היה הרבה מזל שההתנגשות הקלה בתחילת המרוץ לא הרסה לו את הכל והוא בכל זאת הצליח לסיים רביעי. כאמור המליטון ראשון, בוטאס שני , ריכרדו שלישי, פטל רביעי, פרז חמישי ואוקון שישי לפני קימי רייקונן במקום השביעי אך בפער עצום של כמעט דקה מהמילטון, פער לא הגיוני עבור נהג שאמור בתאוריה להתמודד על אליפות העולם.

אין ספק שמכונית המרצדס עבדה כאן טוב מאוד אך צריך לראות האם התחילה כאן מגמה של שיפור אל מול פרארי או שמדובר במרוץ נקודתי , הרי בכל זאת מדובר על הניצחון השישי של המליטון בקנדה , למזלו של פטל ואחרי נהיגה מדהימה של פטל שכללה אין ספור עקיפות הוא עדיין מוביל את אליפות העולם עם פער נחמד מאוד של 12 נקודות על פני המליטון.

מעניין אגב מה קורה עם ואלטרי בוטאס אשר אמנם ניצח מרוץ אחד העונה אך מעבר לכך לא מצליח להעפיל על פני בן קבוצתו שנוהג על אותו הרכב ולאט לאט הפער באליפות העולם נפתח עד כדי כך שהפער בין בוטאס לבין פטל שמוביל אותה עומד על 48נק' , וזה יותר מדי עבור נהג שאמור להתמודד על כתר האליפות. יהיו מי שיגידו שגם רייקונן מפשל אך רייקונן להזכירכם הוא כבר אלוף עולם בעבר כך שאי אפשר באמת להשוות בין השניים למרות ששניהם פינים ונהגים מס' 2 גם אם לא באופן רשמי זה המצב..

המרוץ הבא יערך ברחובות אזרבייג'ן בעוד כשבועיים ושם נראה את המשך המאבק על התואר העולמי בין המילטון ופטל , שני נהגי על ולמרות שבסך הכל לא ראינו איבה כל שהיא בין שניהם העניינים עוד יתחממו בהמשך העונה.

תוצאות:

לואיס המילטון
ואלטרי בוטאס
דניאל ריכרדו
סבסטיאן פטל
סרחיו פרז

אליפות לאחר 7 סבבים:

סבסטיאן פטל- (פרארי) 141נק'

לואיס המילטון- (מרצדס) 129נק'

ואלטרי בוטאס- (מרצדס) 93נק'

קימי רייקונן- (פרארי) 73נק'

דניאל ריכרדו- (רד-בול) 67נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:26-24.