טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
הטירוף מתחיל: היום הראשון במירוץ הכי קשוח שיש


   16-06-2016, עמרי גוטמן    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ההכנות של משה כהן וירון לוגאסי הסתיימו, והם הצטרפו ל-500 רוכבים שיזנקו במירוץ ארצברג. עמרי גוטמן מעדכן מהשטח ומהאווירה המטורפת

אתמול (חמישי) הסתיימו ההכנות לאירוע העיקרי. שאר הרוכבים נרשמו, הפאדוק סיים הכנות אחרונות, נערכו מספר תדריכים לרוכבים ולרוכבי-העל, והתקיים מירוץ ה-Rocket Ride, שהוא מירוץ צדדי שאינו משפיע על המירוץ העיקרי (למעט העובדה שהזוכה במקום הראשון מזנק מהשורה הראשונה באירוע העיקרי). גם מוש וגם ירון נראו עצבניים מעט הבוקר, אולם למרות שהאופציה להתאמן תיפתח רק מחר, הצליחו להתעשת בזמן. המירוץ מורכב משלוש עליות תלולות למדי המסודרות בקו ישר, ולרוכבים שני ניסיונות לעבור אותם, בשני מקצים שונים. 48 המהירים ביותר עלו לגמר.

בסך הכל נרשמו כחמש מאות רוכבים לאירוע זה, כשהבולטים ביניהם היו בילי בולט, אוסי רייזינגר. רוב הגווארדיה הבכירה נעדרה מהאירוע, ובשיחה עם ג'ארוויס, טען כי הוא מעדיף לשמור כוחות; ג'וני ווקר אמר שהסיכון לפציעה יום לפני תחרות חשובה, הכריע אותו. בסקציה הישראלית התחרו מוש כהן וירון לוגאסי ושניהם השיגו תוצאות טובות.

משה כהן וירון לוגסי מקבלים אופנועים ושירותי תמיכה ע"י חב' XPOWER ISRAEL, ווילי אופנועים.

צילום: עמרי גוטמן

מוש: "הגעתי הבוקר מתוח קצת, אבל אחרי המקצה הראשון השתחררתי. לקח זמן עד שהבנתי מה בדיוק רוצים ממני וחוסר הניסיון באירוע הזה ישר מורגש, אבל זה חלק מהחוויה. האופנוע בעצם עובר שלוש פעמים התאמות מקצה לקצה ביומיים האחרונים, פעם אחת לרוקט רייד שצריך סטאפ שיתאים לתוואי ולסוג הזה של המירוץ, עליות בפול גז בעיקר; הקפיץ בשסתום הכוח שונה מירוק לאדום, שהוא הכי רך ולכן הוא פחות מתנגד; גלגל שיניים הוחלף מ-50 ל-52 והורכב מוס אחורי קשיח במקום רך מאד, שמתאים למירוץ עצמו. בפרולוג נשתמש בגלג"ש 49, שהוא מהיר יותר. הצמיג שהיה לי לא התאים וזה הקשה קצת אבל בסך הכל התייחסתי לזה רק כהזדמנות לרכב ולהכיר קצת את הסוג הזה של עליות שאני פחות מכיר ובסך הכל מרוצה מהוצאה הטובה".

מוש סיים את שני המקצים במקום ה-134 וירון במקום ה-168 המכובד.


היום (שישי) יחל הפרולוג כשמוש צפוי לזנק בשעה 07:45 ולוגאסי צפוי לזנק באזור 11:00.

צילום: עמרי גוטמן

בפאדוק נתקלנו בסיפור מעניין על דרום-קוריאני בשם נאמקי לי, שלקח טרנספורטר ובמשך 40 ימים גמע לא פחות מ-20,000 ק" לבדו. מעבורת הביאה אותו לוולדיווסטוק, הוא חצה את סיביר, הגיע למוסקבה, משם ללטביה וליטא, פולין, גרמניה, צרפת, ספרד ופורטוגל ואז פרסה ולאוסטריה. הגיע לפני יומיים אחרי מה שהוא מכנה "מסע האינדורו האמיתי שלי. אינדורו כביש". אחר כך יטייל עוד קצת ואז ישתתף בראלי סלובניה וברומניאקס. טיפוס מעניין, עם כח סיבולת אדיר.

צילום: עמרי גוטמן

כהן פירט את הספונסרים והודה להם אישית:

"רוצה להודות ליבואן שמני פוטוליין המעולים Shlomi Levi PutoLine Oils Israel אתם באמת מספר 1.

למגזין naZZima בשטח שלך... שלקחה חסות על עלויות הצלם באופן בלעדי ותסקר את האירוע ואת כל נושא המדיה.

שחר אופנועים יבואני צמיגי KENDA ומגפי הרכיבה המעולים של TCX.

אופנוגרר - גרירה וחילוץ אופנועים הובלות וגרירת אופנועים זה הם.

ציוד הרכיבה מבית Eddie Kaldes יבואן Fox Head ISRAEL ו-RFX, טיובליס

DIRTX יבואן ציוד רכיבה קלים

ספיי משקפי שמש ואבק

קונטור מצלמות אקסטרים

אופנועית יבואן המותג UNIT

התאחדות הספורט המוטורי בניהולו של עומר שושני

מוסך אופנועי מודיעין

מוסך FRTתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:16-24.