טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ארצברג 2017: מוש כהן עבר את הרף הנדרש


   18-06-2017, עמרי גוטמן    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לאחר המקצה הראשון והשני באחד ממירוצי האנדורו הכי קשים שיש, הישראלי ביצע זמן טוב. מתוך 2000 רוכבים רק 500 יכנסו לאירוע המרכזי

ביום שישי התקיים המקצה הראשון של הפרולוג, באחד ממירוצי האנדורו הקשים שישנם, אם לא הקשה שבהם; ארצברג 2017. לאחר תחרות-המשנה (Rocket Ride), שינו הרוכבים הישראלים את הסט-אפ של האופנועים, להתאימם לפרולוג. מדובר במסלול מהיר עם מספר מכשולים טכניים כמו שיקיינים, שתי עליות מדורדרות; רובו של המסלול מהיר מאד ובנוי מפניות 180 מעלות בחלקו, במעלה ההר.

את המקצה הראשון סיים מוש כהן במקום ה-387, המקנה לו את הזכות להשתתף במירוץ היום (א'), בהנחה שהרוכבים לא ישיגו זמנים טובים יותר, במקצה שנערך היום.

משה כהן וירון לוגסי מקבלים אופנועים ושירותי תמיכה ע"י חב' XPOWER ISRAEL, ווילי אופנועים.


מוש כהן מתאר את הפרולוג כמקצה ראשון זהיר ושקול, מתוך מטרה ללמוד את התוואי, וגם מעט מחוסר בטחון (בין היתר מאחר ולא הצליח להשתתף בהקפת ההיכרות המוקדמת, עם עוד 200 רוכבים, שהשתתפותם נאסרה בגלל דוחק בלוח הזמנים). ההזנקה שלו בגשם לא תרמה למצב (בניגוד לרוב המקצה שלא ירד בו גשם). בסך הכל לא היו טעויות מיוחדות והוא בוצע בזמן טוב, כאמור.

במירוץ משתתפים מעל 2,000 רוכבים, שרק 500 מתוכם ייכנסו לאירוע המרכזי, שיתקיים מחר. היום התקיים החלק השני של הפרולוג, בו ניתנה הזדמנות לרוכבים לשפר את הזמנים שלהם, אולם ההשתתפות בו אינה חובה. מהסקציה הבכירה השתתפו גומז, בולטון, ג'ארוויס, קודי ווב, ג'וני ווקר וטדי, שניסו לשפר את מצבם (ג'ארוויס סיים במקום 30 וגומז במקום ה-57 (!) אתמול.

צילום: עמרי גוטמן

המקצה השני היה שונה במספר דברים מהותיים. "הגישה שלי היתה שונה לחלוטין", מתאר מוש, "הגעתי במטרה לקצר זמנים ולקצץ 20 שניות לפחות מהזמן שלי, ולהגיע לשורה השלישית או הרביעית, ובשלב מוקדם יחסית בפניה מאד פשוטה ומחוסר ריכוז היתה לי איזושהי התרסקות קטנה, שגרמה לאיבוד כ-16 שניות וחשוב להסביר שבשונה משנים קודמות ובגלל מספר הרוכבים הרב, 16 שניות הן עולם ומלואו, וזהו הפער בין כ-250 רוכבים (!), והפערים בין הראשון לאחרון הם מספר דקות מועט. למרות זאת, שיפרתי את התוצאה של היום הראשון בשתי שניות, למרות הכל, הייתי יותר אגרסיבי ומהיר בפרולוג הזה, אבל ברור לי שרוב המתחרים ישפרו את הזמנים שלהם".

לאחר שקלול הזמנים הסתבר שמוש הצליח לעבור את הרף הנדרש (!), ויזנק מהמקום ה-431.


במירוץ היום יזנקו הרוכבים במקצים של 50 רוכבים, בהפרש שלוש דקות בין דבוקה לדבוקה. רוב הרוכבים לא יעברו את המכשול השלישי או הרביעי, שיהפכו לאיי חורבות של מאות סוסי ברזל, ורוכבים מתוסכלים, ואת המירוץ מחר יסיימו כנראה 5-15 רוכבים בלבד.

צילום: עמרי גוטמן

כהן פירט את הספונסרים והודה להם אישית:

"רוצה להודות ליבואן שמני פוטוליין המעולים Shlomi Levi PutoLine Oils Israel אתם באמת מספר 1.

למגזין naZZima בשטח שלך... שלקחה חסות על עלויות הצלם באופן בלעדי ותסקר את האירוע ואת כל נושא המדיה.

שחר אופנועים יבואני צמיגי KENDA ומגפי הרכיבה המעולים של TCX.

אופנוגרר - גרירה וחילוץ אופנועים הובלות וגרירת אופנועים זה הם.

ציוד הרכיבה מבית Eddie Kaldes יבואן Fox Head ISRAEL ו-RFX, טיובליס

DIRTX יבואן ציוד רכיבה קלים

ספיי משקפי שמש ואבק

קונטור מצלמות אקסטרים

אופנועית יבואן המותג UNIT

התאחדות הספורט המוטורי בניהולו של עומר שושני

מוסך אופנועי מודיעין

מוסך FRT

צילום: עמרי גוטמןתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:34-24.