טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
"עשיתי את זה": הרוכב הישראלי מספר על ההישג הנדיר


   25-06-2017, עמרי גוטמן    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

האירוע המרכזי ב"ארצברג", ה-Hare Scramble, התקיים עם 500 הרוכבים הטובים ביותר ביניהם מוש כהן שלנו, שחזר עם הישג נדיר. עכשיו הוא מגלה איך זה היה

ביום ראשון התקיים האירוע המרכזי באירוע "ארצברג", הלא הוא ה-Hare Scramble, בהשתתפות 500 הרוכבים שקבעו את הזמנים הטובים. הרוכבים זינקו מן העמק שיצר המכרה, וחלקם הזעום הצליח לטפס במעלות התלולים, עד לסופו, וחזרה.25 מתוך 500 רוכבים הצליחו לסיים את המירוץ, ואם אתם חושבים שזה מספר קטן, הרי שקארל, המפיק, אמר שציפה ללא יותר מעשרה, מה שאומר, ששנה הבאה המסלול יהיה קשה הרבה יותר...

משה כהן וירון לוגסי מקבלים אופנועים ושירותי תמיכה ע"י חב' XPOWER ISRAEL, ווילי אופנועים.

מוש כהן זינק מהמקום ה-419, ולפי רוב התחזיות, לא היה אמור להגיע ליותר מנקודה 3, שבתחתיתה, "בית קברות לחיות" – כמה מאות רוכבים תקועים בניסיון לעלות את המצוק התלול. לאחר שהתפזר האבק הסתבר שהמוש הזה, שור בר מועד, הגיע ללא פחות מנקודה 10! הישג נדיר, בכל קנה מידה.
הנה דברים שכתב:

נתחיל מהסוף- עשיתי את זה !!!צריך להבין שרק כשמגיעים לעיירה ופתאום רואים את ההר/מכרה הזה מול הפרצוף, מבינים כמה שהוא עצום... הוא פשוט עוצמתי וענק ברמות שלא מוכרות לנו כאן בישראל. ורק כשרואים 2500 רוכבים נטו בלי כל קשר לאופרציה שמסביב , מבינים איזו כמות מטורפת של רוכבים זאת. המירוץ הזה בעצם משלב בתוכו את כלל יכולות הרכיבה הנדרשות, וכדי להגיע אל קו הסיום צריך באמת להיות רוכב מושלם. זה מתחיל מיכולת לרכב מהר מאוד בפרולוג ולהעפיל ל500 המהירים ביותר כדי להעפיל למירוץ המרכזי, וממשיך במירוץ המרכזי שמשלב בתוכו את כלל סגנונות הרכיבה כאשר כל אחד מהם ברמה הגבוהה ביותר בפני עצמו.

לצערי ומכורח הנסיבות לא הצלחתי להתכונן למירוץ הזה כמו שתכננתי הן בפן הכושר הגופני וכושר הרכיבה והן בפן המנטאלי. השתדלתי לקרוא ולראות כמה שיותר סרטונים שמתעדים רוכבים, מה שבפועל מאוד עזר לי. בפרולוגים המקדימים, הרגשתי שלא הייתי מספיק מהיר ובעיקר לא כמו שאני יודע שאני יכול להיות, יתר על כן בפרולוג השני נפלתי באחת הפניות ואיבדתי זמן רב ויקר, מאוד חששתי שלא אצליח להעפיל למירוץ ובאמת הייתי על הגבול. במקום ה419 מתוך ה500 המהירים ביותר. ירדה לי אבן עצומה מהלב ברגע שהבנתי שאני בפנים. בבת אחת הכל נרגע ואמרתי לעצמי שמעכשיו כל נקודת ציון שאצליח לרשום לזכותי היא בונוס.
צילום: עמרי גוטמן

כאמור הזינוק שלי יתבצע בשורה ה-9 , כ-50 דק אחרי הזינוק של השורה הראשונה (זמן שפשוט הולך לפח..) וכ-400-450 רוכבים שיהיו לפני ושאצטרך לעקוף/לעמוד בפקקים/לנסות לייצר אחיזה במה שנשאר ממה שערמת המכונות הללו טחנה לפני/ולהיזהר מכל אלו שתקועים לפני בעליות וגרוע מזה מתגלגלים עלי..
טרם המירוץ ובהתאם למיקום שבו הייתי חברים חשבו שלא אעבור את נקודת הציון ה-3, אני חייב לומר שזה לא העליב אותי והאמת שבעיקר דירבן אותי !! ידעתי שאני מגיע לנקודת הציון ה-7 ויהי מה וכמטרה הצבתי לעצמי את נקודת הציון ה-10 שנקראת -MACHINE עליה טכנית קשה ומסולעת, אחד מהסמלים של ארצברג ולמעשה גם הנקודה הראשונה שבה אסורה כל עזרה מצד האנשים שמסביב.


אז הגענו לזינוק, 10 שורות של 50 רוכבים בכל שורה, רעש חימום מנועים אדיר מכל עבר... האדרנלין מתחיל לזרום בדם, וההתרגשות פשוט בשיאה. לאט לאט השורות מזנקות ואז מגיע תורי.

מהרגע שהונף דגל השחמט שיגרתי את עצמי כמו טיל על עבר הפניה הראשונה, אני חושב שהייתי הרוכב הראשון או השני להגיע לעליה הראשונה, משם אל העליה התלולה השניה, ומשם אל גינת הסלעים. בכניסה לגינת הסלעים נפלתי לרגע הרמתי את האופנוע והמשכתי. יצאתי מאוד מהר ומיד כבר הובלתי את השורה שלי אל עבר 3 או 4 העליות החדות בהמשך שנקראות "רוקט רייד" לרוב רואים "בתי קברות" של רוכבים שמפוזרים עליהם כבר בתחילת המירוץ.
למזלי הרב החלק הזה עבר חלק ומהר ומהר מאוד מצאתי את עצמי תופס את השורה ה-8.

באחת מהנפילות בהמשך הזקתי לכבל הגז ושברתי את רגלית ההילוכים, מה שהקשה עלי מאוד ובזבז לי כמעט שעה והמון אנרגיה.
אני יכול לומר שהסיבה שהצלחתי להגיע לצ'ק פוינט 10 למרות כל האמור לעיל היא שבכל מקום שבו הבחנתי בערימות של רוכבים שתקועים בפקקים ובכל מיני מכשולים, פשוט פתחתי נתיבים חדשים , לעיתים קשים ומסוכנים יותר אבל שהיו רק שלי. למזלי גם לרוב הצלחתי לצלוח אותם ולכן חסכתי זמן רב והתקדמתי לפנים.

שיהיה ברור, כל המירוץ הרגשתי שבעוד רגע נשמתי פורחת.. הגעתי לרמה של אפיסת כוחות מוחלטת, ואיך שהוא כל פעם הצלחתי לאסוף כוחות מחודשים שאין לי מושג מאיפה הגיעו. הקושי הזה הוא לא משהו שאני מכיר מהמירוצים בארץ, אפילו לא קרוב. זו הפעם השניה שלי במירוץ גדול מעבר לים, תמיד מדובר בחוויה מרגשת. הפעם נכחו איתי המון חברים מה שרק הוסיף !! איתי רכבו והתחרו ירון לוגסי שלצערי הרב לא הצליח להתברג ב500 המהירים ביותר, אבל כמו שאני מכיר אותו, לא רק שהוא יצליח לצלוח את הפרולוג עוד יבוא יום והוא יסיים את המירוץ. השני צוק סלע שהשיג תוצאה מעולה בפרולוג והתמקם בשורה ה-6.

צילום: עמרי גוטמן

עומרי גוטמן צילם ותיעד אותנו, משה ביסמוט שהולך איתי יד ביד עוד מהסדיר ליווה ותמך בכל מה שרק הייתי צריך. איתמר, פרדי, דור, ואורן שהגיעו במסגרת רוכבים למען רוכבים כדי לתת כתף ולתמוך ולרומם את הנפש בקיצור ממש נבחרת ישראל חחח. עוד עניין שחימם לי את הלב, הוא התמיכה האדירה הזו שקיבלתי וקיבלנו כולנו מהארץ, מדהים היה לראות כמה עניין המירוץ וההשתתפות הזו שלנו עוררה בציבור הרוכבים הישראלי. ולכמה פרגון והערכה אמיתית זכינו כולנו באין סוף לייקים ותגובות, הודעות אישיות וברכות בוואטסאפ ובכל מדיה כזו או אחרת. אני לא כל כך הספקתי להגיב ולענות לכולם והייתי שמח להגיד כאן תודה מעומק ליבי !!! כרגיל ריגשתם !!!

אני חושב שיש מקום להפיק גם בארץ ארועים כאלו של "אקסטרים אנדורו", מצומצמים במספר, קשים במיוחד שלא כולם אמורים לסיים. בקיצור, עכשיו כשאני אחרי, אני מאוד שמח על ההישג ומאושר על ההזדמנות. כבר חושב על המטרה הבאה. נסכם עם תודות לכל התומכים שבלעדיהם אין שום סיכוי בעולם שזה היה קורה:

אז קודם כל לאשתי היקרה שתומכת ומפרגנת ודוחפת קדימה תמיד.
למספר חברים יקרים שאת שמם לא אציין שבשקט ובצניעות עזרו מאוד !
לשומי לוי יבואן שמני PUTOLINE המעולים !
למערכת NAZZIMA מגזין מוטורי
להתאחדות לספורט מוטורי בישראל
"שחר אופנועים"- יבואנית מגפי הרכיבה של TCX וצמיגי KENDA
ל-"אופנוגרר"
לאלעד ששון DIRT-X יבואן KLIM
לאדי קלדס- יבואן אביזרי הרכיבה מבית RFX
משקפי שמש ומשקפי אבק מבית +SPY
מצלמות אקסטרים- CONTOUR
אופנועית- יבואנית אביזרים מבית UNIT
מוסך FRT בהנהלת פרדי
מגיני הקרבון מבית ENDURO EXTREME
עמרי גוטמן -צלם אקסטרים ( בקרוב תעלה גלריה עם תמונות נבחרות )

צילום: עמרי גוטמןתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 22:03-24.