טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS : באגת כוכב נולד


   26-06-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מספר 5 הוכיח שבלייק באגת עשוי מחומר אחר, לאחר קאמבק מהאגדות. אז מה אם הוא בכלל סיים שלישי את המירוץ ואילי טומאק ניצח?

מוטוקרוס אמריקאי סבב מס' 5, מאבק על הניצחון לא ראינו הפעם אך כן ראינו כוכב שנולד רשמית ושמו הוא בלייק באגת, למרות שלא ניצח הפעם הראה בדיוק עד כמה הוא מהיר וטוב בזמן שטומאק מגיב עם ניצחון.

250 מרוץ מס' 1:

ארון פלסינג'ר, שהוא רוכב גדול מאוד פיזית (בעייתי בקטגוריה הזו) משחרר מצמד בתזמון מושלם ולוקח את ההולשוט כאשר אדם סיניסירולו ואוסטין פורקנר מאחוריו ופורקנר כמעט ומתרסק אך מצליח לשמור על המקום שלו. הרוכבים הללו ניצלו מהתרסקות המונית שנהפכה כבר לסטנדרט העונה בכניסה לפני הראשונה לאחר הזינוק ושם נפלו ג'רמי מרטין שניצח בשבוע שעבר וג'ואי סבטג'י, שני מתמודדים רציניים על כתר האליפות. אר. ג'יי המפשיר מאחורי פורקנר אך מאבד את המקום שלו לאלכס מרטין ושיין מקלרף . אוזבורן פתח לא טוב גם הוא והוא מתקרב להמפשיר , מגיע אליו ועובר אותו כיאה למוביל האליפות הנוכחי.

בקדמת המרוץ אף אחד לא יכול להתקרב לפלסינג'ר במרוץ הזה. אוזבורן מגיע למקלרף ועובר אותו, כעת הוא חמישי. אין שינויים בחמישייה המובילה עד לסוף המרוץ ולכן המנצח הוא ארון פלסינג'ר כאשר אדם סיניסירולו שני , אוסטין פרקנר שלישי, אלכס מרטין רביעי וזאק אוזבורן חמישי לפי מקלרף. מה לגבי ג.מרטין וג'ואי סבטגי' שגם מתמודדים על האליפות? סבטג'י מסיים במיקום ה-11 ומרטין 13, יום לא טוב עבורם ובמיוחד עבור סבטג'י שצריך להתאפס מהר כי כרגע בני הקבוצה שלו מביסים אותו וזה קצת מביך עבור מי שאמור להתמודד על האליפות ומי שכמעט לקח אליפות סופרקרוס, פעמיים.

מרוץ 2:

פלסינג'ר שוב מזנק בצורה מושלמת ולוקח את ההולשוט כאשר פורקנר שני ואוזבורן שלישי לאחר מאבק עם קנטרל שגם מתרסק הקפה מאוחר יותר ופורש מהמרוץ. אוזבורן רוצה את הניצחון הזה במסלול הכי ביתי בשבילו והוא צד את פורקנר, לא משאיר לרוכב קאוואסאקי שום סיכוי ועולה למקום השני כאשר היעד הבא הוא פלסינג'ר. פלסינגר מצליח לשמור על המקום שלו במשך זמן מה אך הלחץ שמפעיל עליו אוזבורן גורם לרוכב ימאהה לטעות, פעמיים, וזה כל מה שאוזבורן היה צריך בכדי לעבור אותו ולקחת את הניצחון הכה חשוב הזה, אוזבורן כבר מעונת הסופרקרוס יודע לתת ביצועים טובים משאר הרוכבים ולא סתם הוא רוכב עם הרקע האדום (מי שמוביל את האליפות מקבל רקע אדום למספר הרוכבים שלו) כבר מתחילת העונה.

מאחורי אוזבורן ופלסינג'ר ישנם 2 רוכבים מאוד מתוסכלים, האחד הוא אוסטין פורקנר שלא מצליח לנער מעליו את אלכס מרטין והשני הוא אלכס מרטין עצמו שלא מצליח להגיע לעמדת תקיפה על פני פורקנר והם כך כבר מהמרוץ הראשון, אפשר לראות על הרכיבה של מרטין שהוא מנסה נואשות להגיע לעמדת עקיפה אך פורקנר שומר על עצמו ומסיים את המרוץ במקום השלישי לפני מרטין שמסיים בעצמו לפני אדם סיניסירולו במקום החמישי ואחיו ג'רמי מרטין במקום השישי. כמובן שהמנצח הוא אוזבורן לפני פלסינג'ר והיום הם היו רמה אחת מעל כולם.450 מרוץ מס' 1:

ג'סטין בארשה לוקח את ההולשוט אך לא לפני שהפיל לא בכוונה את קופר ווב שמתקשה להסתגל לאופנוע וכבר צריך להתחיל להראות תוצאות. מאחורי בארשה מתמקמים ג'ייסון אנדרסון וברוק טיקל. אנדרסון מהיר מבארשה והם נאבקים על המקום הראשון עד שאנדרסון מוצא רווח קטן בו הוא יכול לעקוף ומשם הוא ממריא עד לניצחון המיוחל. בארשה שני לפני טיקל שטועה ומוצא עצמו מחוץ לעשירייה הראשונה ובוגל מוצא עצמו במקום השלישי במקום טיקל אך לא להרבה זמן מכיוון שטומאק ווסטון פייק בדרך.

בוגל לא מצליח לעצור את טומאק וכך גם בארשה , כך שטומאק מתמקם שני במרוץ כאשר גם פייק חם על הגז ומצליח לעבור את בוגל והאמת? כל מה שאני חושב עליו תוך כדי הצפייה במרוץ הוא שהרבה מאוד שנים כבר לא ראינו כזה עדר של רוכבי סוזוקי מלפנים, שזה לא ממש רלוונטי למרוץ אך מה שכן רלוונטי זה בלייק באגת שמגיע משום מקום לאחר פתיחת מרוץ נוראית והולך ומטפס למעלה עד למקום השלישי, מדובר על פודיום חמישי ברציפות כולל 2 הניצחונות שהיו לו כבר במרוצים האחרונים, איוז עקביות ראוייה. אנדרסון מנצח מרוץ חשוב מאוד עבורו, טומאק מסיים שני וחשוב מכך לפני באגת שמסיים שלישי כאשר ווסטון פייק רביעי מעולה ובארשה חמישי, סוף סוף רואים משהו אמיתי מבארשה שהוא יותר מדיבורים והישענות על תהילת העבר, שימשיך כך לעולם אין מספיק רוכבים אגרסיבים ומהירים על המסלול.

מרוץ מס' 2:

ארבעה רוכבים נכנסים ביחד לפניה הראשונה, רק אחד יצא ראשון, טומאק, בוגל, באגת ואנדרסון כולם חזק על הגז אך בוגל יוצא עם ידו על העליונה ומוביל לאחר הפניה הראשונה כאשר מאחוריהם באגת לא רק שלא הצליח לקחת את ההולשוט אלא גם הסתבך עם קופר ווב וברוק טיקל , באסה עבורם ושלושתם רוכבים מהירים וחשובים. בוגל מנסה לצבור מרחק בינו לבין טומאק אך בהקפה השני לא יכל לעצור את השד הירוק ועושה טעות שמורידה אותו למקום החמישי.

כעת טרי כנארד (!) שחוזר עכשיו מפציעה ארוכה מאוד במקום השני כאשר אנדרסון שלישי ופייק רביעי. בוגל עובר את פייק ולאחר מכן גם את אנדרסון שטועה ומאבד מקומות. אנדרסון אגב לא מוותר וחוזר ישר לעובי העניינים. אנדרסון משתלט על העניינים ומגיע שוב למקום השלישי, רואה את כנארד במקום השני ועובר אותו בזמן שבאגת ממשיך במסע העקיפות המטורף שלו. כנארד לא עומד בקצב ונושר כמה מקומות עד שדין ווליסון עובר אותו ועולה למקום החמישי, ווילסון מסתפר מאוד ממרוץ למרוץ העונה וזה רוכב שיש לו את הכישרון לנצח מרוצים, השאלה היא אם יש לו את היכולת הפיזית לאחר כל הפציעות שעבר בחייו וכמובן שגם צריך לזכור שהראש צריך להיות במקום הנכון בכדי להביא תוצאות טובות.

באגת ממשיך לדהור ועובר את מוסקין שעדיין לא מוצא את הרגליים והידיים ועולה למקום ה-9 אך כאן הוא לא עוצר ובסופו של דבר מסיים את המרוץ במקום השלישי, לא פחות ממדהים וטומאק צריך לדאוג אם ככה הוא מסיים אחרי שהיה כמעט אחרון בתחילת המרוץ. אנדרסון מסיים שני כאשר ווסטון פייק רביע ובמקום החמישי ג'סטין בוגל לפני דבאלוס שצריך לציין אותו מכיוון שזו תוצאה מפתיעה מאוד עבור הרוכב הזה שהוא למעשה טרי טרי בקטגוריה.

שוב אנו רואים שהעונה היא בין באגת לבין טומאק אך הפעם ישנה הפתעה בדמותו של אנדרסון שכבר בסבב הקודם היה נראה לא מרוצה מפודיום ואמר שזה הזמן שלו למלא את החלל שהותירו דאנג'י ורוקזן, והוא צודק זו באמת העונה הנכונה ביותר עד כה בשנים האחרונות, ואם האופציה הטובה ביותר לקחת אליפות אך בסופו של יום הוא יצטרך לעבור את טומאק ובאגת בכדי לעשות כך וזו משימה על גבול הבלתי אפשרית כל עוד שניהם בריאים ושלמים.

צילום: www.promotocross.com


תוצאות משולבות:

250:

ארון פלסינג'ר-1/2
זאק אוזבורן- 5/1
אוסטין פורקנר- 3/3
אדם סיניסירולו- 2/5
אלכס מרטין- 4/4

450:

אילי טומאק- 2/1
ג'ייסון אנדרסון- 1/2
בלייק באגת- 3/3
ווסטון פייק- 4/4
דין ווילסון- 8/7


אליפות לאחר 5 סבבים:

250:

זאק אוזבורן-(הוסקוורנה) 207נק'
אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 176נק'
ג'רמי מרטין- (הונדה) 171נק'
ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 165נק'
אוסטין פורקנר- (קאוואסאקי) 159נק'

450:

בלייק באגת- (ק.ט.מ) 195נק'
אילי טומאק-(קאוואסאקי) 191נק'
ג'ייסון אנדרסון- (הוסקוורנה) 176נק'
מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 161נק'
ברוק טיקל- (139נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:39-24.