טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MOTOGP: הדוקטור סידר מירוץ מעולם אחר


   26-06-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

איזה טירוף מוחלט קיבלנו בסיבוב השמיני בהולנד. עם תנאי רכיבה מסוכנים ומוזרים, וולנטינו רוסי אחד שלא נגמר. הכל פתוח בצמרת. טל דשא התמוגג מאושר

סיכום MOTOGP: הקטדרלה, מסלול אסן TT או הגרנד פרי של הולנד, תקראו למרוץ איך שאתם רוצים זה לא ממש משנה כי כמו בכל שנה גם הפעם קיבלנו מרוץ מעולם אחר תחת ניצוחו של הדוקטור ולנטינו רוסי בסיבוב השמיני של התחרות.

טרוף מוחלט בסוף שבוע משוגע עבר על הרוכבים בהולנד כאשר הכל התחיל עם מזג אוויר שהוא רטוב ברובו והרוכבים קיבלו רק מעט זמן לעשות סטינג (לכוון) לאופנוע וכמו שאנו יודעים עבור רוכבי על שכאלו עם מכונות כאלו זה עניין קריטי מאוד.

כאשר הגענו למרוץ המסלול היה יבש לחלוטין ברובו אך לאט לאט טיפטף פה ושם בחלקים שונים של המסלול, מה שאומר שאלו תנאי רכיבה מהמסוכנים ביותר והמוזרים ביותר שיש, בחלק אחד צריך צמיגי גשם וחלק שני צמיגים יבשים, הזוי כמו הולנד עצמה.

מעמדת הפול פוזישן זינק יואן זרקו כאשר מארקז היה שני ודנילו פטרוצ'י שלישי, רוסי רביעי ומאחוריו שאר העדר. המרוץ עצמו היה מלא בתהפוכות, רוכבים מתרסקים, זרקו שהוביל את המרוץ בסופו של דבר כמעט והוריד את רוסי כאשר נכנס לפניה בשאפתנות יתר ומצא עצמו לאחר החלפה לצמיגי גשם במקום ה-15 וזה עוד לא הכל. משום מקום רוסי שולף שפן אחד מאלפי השפנים שיש לו למרות שגם אנדראה דוביציוזו, מארקז ופטרוצ'י היו חזק בעניינים ובתכלס כל אחד מהם היה יכול לנצח את המרוץ אך רוסי הוא גדול הרוכבים ולא סתם, היכולת הזו להסתגל לתנאי המסלול תוך כדי המרוץ היא משהו אחר לגמרי.

מרוץ פסיכי ומלא בתהפוכות כאשר אפילו קראצ'לו הגיע והצטרף לחגיגה לקראת סוף המרוץ וכמעט ולקח ממארקז את המקום השלישי אך מה שבאמת מפתיע הוא דווקא דנילו פטרוצ'י. פטרוצ'י הוא רוכב מעולה וזו הוא הפודיום השני שלו העונה כאשר כל העניין הוא שפטרוצ'י היה קרוב כלכך לנצח את רוסי. הסיבה העיקרית שבגללה פטרוצ'י לא ניצח את רוסי היא דווקא סמן אחורי שנעקף בפניות האחרונות בדמותו של אלכס רינס. רינס לא פינה מקום מכיוון שלא היו לו דגלים כחולים וכמעט שהיה מגע בין רינס לבין פטרוצ'י מה שאילץ את פטרוצ'י לסגור קצת את הגז ולמעשה לקח ממנו צ'אנס אמיתי לניצחון, זה מצב בלתי מתקבל על הדעת ולא באשמתו של רינס אלא רק באשמת המרשלים ומצד שני תחושת הבטן אומרת שגם אם פטרוצ'י היה צמוד לרוסי , בסופו של דבר הקילר אינסטינקט של רוסי היה מוביל אותו לניצחון אך כולם יודעים שאם פטרוצ'י ימשיך להשתפר כך הוא עוד יכול לנצח.

פשוט מדהים. רוסי. צילום: www.motorsport.com

צריך גם להגיד מילה אחת על ויניאלס. הרוכב המוכשר הזה התחיל את העונה עם ניצחונות והכל היה נראה מעולה וכעת כשאר הדברים הולכים מאוד , אבל מאוד קשה ויניאלס לא מצליח להתמודד עם המצב ובכדי לקחת אליפות עולם צריך להיות חד ועם ראש שקט ואת זה אין לויניאלס, גם ההתרסקות שלו במרוץ היתה כל כך הזויה ובעצם משלימה תמונה מאוד קודרת עבורו, הוא חייב להתאפס במרוץ הבא ולהחזיר לעצמו את המקום הראשון במרוץ וזה חברים המבחן האמיתי שלו והכל תלוי בו, בכל זאת על אותו האופנוע ולנטינו רוסי בן ה-38 ניצח הרגע בזמן שויניאלס שאמור להיות הדבר הבא והצעיר מרוסי ביותר מ-15 לא הצליח להתמודד, חבל.

ומה לגבי מוביל הטבלה אתם שואלים? מאבריק ויניאלס כבר לא מוביל אותה מכיוון שהתרסק וגם אם לא היה מתרסק ישנו ספק גדול אם סיום המיקום ה-6 או שביעי היה משאיר אותו בהובלת אליפות העולם. נכון לעכשיו הרוכב שמוביל את האליפות הוא אנדראה דוביציוזו, כן כן אתם קוראים נכון, דובי מוביל את האליפות עם דוקאטי, זה לא קרב מאז 2007 אם אני לא טועה והאמת שכל מי שמכיר אותי אישית יודע שדובי הוא הרוכב האהוב עלי כך שאני מרוצה מכל העניין, גם ניצחון של הדוקטור, גם סגירת פערים בין כל הרוכבים בטבלת האליפות וגם דובי אחד אדיר שמוביל את האליפות.

בשבוע הבא נגיע לגרמניה לסקסנרינג ושם הקרבות בין הרובים יחזרו ונראה מי יהיה הרוכב שיצא לפגרת הקיץ עם ידו על העליונה ובניגוד לשנים עברו השנה אי אפשר אפילו להתחיל לנחש מי יהיו הרוכבים המובילים במרוץ, הכל כלכך צמוד ולכל מי שבצמרת האליפות ישנו סיכוי שווה לקחת את הניצחון ואת האליפות.

תוצאות סבב מס' 8:

1.ולנטינו רוסי
2 דנילו פטרוצ'י
3.מארק מארקז
4.כאל קרצ'לו
5.אנדראה דוביציוזו

אליפות לאחר 8 סבבים:

1.אנדראה דוביציוזו-(דוקאטי) 115נק'
2.מאבריק ויניאלס- (ימאהה) 111נק'
3.ולנטינו רוסי- (ימאהה) 108נק'
4.מארק מארקז- (הונדה) 104נק'
5.דני פדרוסה- (הונדה) 87נק'
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:29-24.