טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: מלחמת ראש בראש


   04-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מספר 6 של המוטוקרוס ברד באד סיפק רגעי אקשן טובים, כאשר באגת כבר היה על הרצפה והצליח לקום וטומאק הוכיח שהסבלנות משתלמת בסוף

הכל כבר היה מוכן, הרוכבים בסבב מספר 6 של המוטוקרוס האמריקאי הכינו עצמם נפשית, האוהדים והקבוצות התכוננו למלחמת ראש בראש, בלייק באגת שמוביל את הטבלא מול אילי טומאק, וקרב כזה אכן קיבלנו.

250

מרוץ מס' 1
ג'רמי מרטין על הגייקו הונדה שלו לוקח את ההולשוט עם אוזבורן שני, אוסטין פורקנר שלישי ואלכס מרטין רביעי. אלכס מרטין לא מחכה, תוקף וגם עוקף את פורקנר. מרטין ואוזבורן נלחמים האחד בשני כמו אריות לאורך כל המרוץ ובכל פעם שאוזבורן סוגר ותוקף מרטין מוצא את הדרך להישאר ראשון, אחת הסיבות היא קפיצה שנקראת קפיצת לרוקו שאותה מנקים בדרך כלל רק רוכבי ה-450 הטובים , והנה הוא מצליח לנצל כל סוס וסוס במנוע ההונדה ועושה את זה כאשר אוזבורן לא מנסה אפילו מתוך ידיעה שאין לו סיכוי, ואכן סיכוי אין לו כי מרטין מנצח את המרוץ ונראה כמו בימיו הגדולים לפני שנתיים ושלוש, פשוט מהיר וטוב מכל השאר.

במקום השלישי מסיים אלכס מרטין, רביעי זה הוא אוסטין פורקנר וחמישי דילן פרננדיס, שוב פעם לפני בן קבוצתו המנוסה יותר ארון פלסינג'ר. מרוץ לא מלהיב במיוחד ובתכלס די לא אופייני לקטגוריה.

מרוץ מס' 2

מרטין שוב לוקח את ההולשוט עם פורקנר צמוד צמוד אליו במקום השני ושניהם מתרסקים לאחר הפניה הראשונה והמלאת אכזבה, מה שנותן לאלכס מרטין את ההובלה לפני האריסון ולוק רנזלנד שבמקרה נמצא עם המובילים וזו הפעם הראשונה שמקריאים את שמו בשידור לפי דעתי, ובכל זאת כל הכבוד מכיוון שמאחוריו נמצאים ג'סטין היל וזאק אוזבורן. מרטין חוזר לרכוב אך הוא במקום ה-40 והאחרון, ובכל זאת לא מוותר.

אוזבורן נמצא חמישי ולא מוצא את המהירות הנכונה לייצר עקיפה על היל עד שנמאס לו והוא מבין שהוא חייב לנצל את המרוץ הזה ומייתר עקיפה לאחר שעבר חצי מרוץ. אלכס מרטין מוביל בכמעט חמש שניות אך עושה טעות קטנה ונופל, מזל גדול לאוזבורן ומיטשל האריסון שעובר להוביל את המרוץ וכעת אלכס מרטין מוצא עצמו שוב פעם במקום השלישי.

המרוץ כבר מגיע לדקותיו האחרונות ואוזבורן מנסה לקחת את ההובלה בכל קו אפשרי בזמן שהאריסון עושה עבודה מעולה ושומר על ההובלה תוך חסימת הקווים המהירים עד שאוזבורן מוצא את הרגע הנכון ומשלים עקיפה שמזכה אותו בניצחון במרוץ הזה וגם בניצחון הכללי של היום כאשר האריסון שני מרשים מאוד, אלכס מרטין שלישי , דילן פרננדיס רביעי וג'סטין היל חמישי לפני לוק רנזלנד שמסיים שייש וזו בוודאות התוצאה הכי גבוהה שיכל לקוות לה ומעולה בכל קנה מידה .

מה שמדהים הוא שג'רמי מרטין מסיים את המרוץ במקום ה-8 לאחר שהיה אחרון ולמרות זאת זה לא יספיק לתפוס את אוזבורן שכבר בורח קדימה עם האליפות אך אולי על אחיו אלכס מרטין הוא יוכל לסגור אם ישמור לא להתרסק יותר.

נפל וקם. באגת. צילום:www.racerxonline.com

450
מרוץ מס' 1
כריסטיאן קרייג מזנק מעולה והוא עוד אחרי פציעה כאשר מאחוריו נמצאים בלייק באגת ומרווין מוסקין אשר מתרחקים מהר מקול סילי. כאשר מאחוריהם היתה התרסקות המונית בפנייה הראשונה שכללה את קופר ווב וג'ייסון אנדרסון בין היתר. מוסקין ישר מתקיף את באגת והקרב האגרסיבי גם מגיע לידי מגע בין הרוכבים, שנגמר עם ידו של מוסקין על העליונה.

סילי מתרסק לאחר כמה הקפות וטומאק שהיה מאחוריו עולה למקום הרביעי והוא אגרסיבי ומהיר מתמיד היום, לא קשה לראות שהוא חדור מוטיבציה. מוסקין מגיע לקרייג ועובר אותו כאשר טומאק תוקף בנחישות את באגת ומצליח לייצר עקיפה, אמנם בקושי אך מצליח והעקיפה הזו באה בזמן מעולה מכיוון שקרייג שלא בכושר מעולה כרגע הולך ונחלש ונעלם מרדאר הפודיום.

אילי טומאק מבין שהוא שני ומצמצם בכל כוחו על מוסקין, מגיע ועובר את הרוכב הצרפתי שאמנם מצליח לשמור על טומאק בטווח עקיפה במקרה של טעות אך אין בכוחו להשיב מלחמה, בכל זאת גם הוא מחלים מפציעה וזה מסלול חולי ומעייף. מוסקין מתעייף, עושה טעות ובאגת מנצל אותה לעקיפה אך אין לו זמן לרדוף אחרי טומאק שמנצח את המרוץ , באגת כאמור שני, מוסקין שלישי , אנדרסון רביעי וקרייג חמישי, מדהים עבורו.

מרוץ מס' 2:

באגת לוקח את ההולשוט עם אנדרסון שני, בוגל שלישי וג'סטין ברשה רביעי ומייד מייצר עקיפות על ימין ועל שמאל ומגיע להובלת המרוץ באגרסיביות הידועה שלו ולראשונה מזה יותר משנה שהוא בקצב של המובילים. אנדרסון יושב על באגת והשניים נאבקים על המקום השני כאשר יש מגע בין האופנועים שלהם ובאגת מוצא עצמו על הרצפה וחוזר לרכוב כאשר הוא אחרון לחלוטין על המסלול ועם לב שבור.

אנדרסון מחמם מנועים ומנסה לעבור את ברשה בכל דרך אפשרית אך בם בם חריף היום ובכל פעם מחדש מוצא את הדרך לחסום את אנדרסון ולעכב אותו עד שאל אנדרסון מגיע טומאק בשיא האגרסיביות והמהירות שלו, ושני הרוכבים הללו ידועים באגרסיביות שלהם להזכירכם. אנדרסון עושה הכל נכון אך טומאק מהיר ממנו ועובר אותו במהלך מלא מחשבה. טומאק לא משחרר מהמצערת ועף אל ברשה שמצידו מבצע טעויות שנובעות מהלחץ שטומאק מפעיל עליו ובסופו של דבר נופל תוך כדי נסיון לקחת קו שונה ומהיר מטומאק שבעצמו היה מאוד סבלני הפעם, וזה השתלם לו.

מכאן ועד הניצחון אף אחד לא יכל על טומאק כאשר אנדרסון מסיים שני, מוסקין שלישי, ווסטון פייק רביעי וג'וש גרנט שגם פצוע עדיין מסיים חמישי לאחר שעקף את ברשה. ומה לגבי באגת? הרוכב הזה פירק כל רוכב שהיה מלפניו כאשר בפניות האחרונות של ההקפה האחרונה הוא עובר גם את קרייג וגם את כנארד ולוקח לפחת כמה נקודות כאשר הוא מסיים במקום ה-10 ובסופו של דבר יכול להיות שהכמה נקודות האלו יעשו את ההבדל בסוף העונה.

תוצאות משולבות:
250
זאק אוזבורן 2/1
אלכס מרטין 33
ג'רמי מרטין 1/8
מיטשל האריסון 7/2
דילן פרננדיס 5/4
450
אילי טומאק 1/1
ג'ייסון אנדרסון 4/2
מרווין מוסקין 3/3
בלייק באגת2/10
ג'סטין ברשה7/6

אליפות לאחר 6 סבבים:

250
זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 254נק'
אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 216נק'
ג'רמי מרטין- (הונדה) 209נק'
ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 190נק'
אוסטין פורקנר- (קאוואסאקי) 184נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:58-24.