טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MOTOGP: להתאהב בכל פעם מחדש


   04-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

איזה עונה מטורפת עוברת עלינו, מחצית מהדרך מאחורינו כאשר הכל פתוח וההפרשים זניחים. מארקז ניצח את פלגר שנתן מירוץ מהאגדות

בכל מרוץ מחדש אנו מתאהבים באליפות הזו והמרוץ של הסיבוב התשיעי באליפות ה-MOTOGP במסלול סקסנרינג, גרמניה, לא היה שונה וסיפק רגעים גדולים של אושר לכל אוהד ואוהדת של הספורט הזה.

נתחיל מההתחלה, מארקז ופדרוסה הם מלכי המלכים של המסלול הגרמני וביחד אנו מקבלים הרבה מאוד שנים של ניצחונות על גבי ההונדות שלהם כמובן בזמן שדוקאטי וימאהה סובלים פה כדרך קבע וזה הדבר היפה לכל אופנוע יש את המסלולים שלו שהוא עובד בהם טוב מאחרים, כאן זה של הונדה.

מארקז בעמדת הפול פוזישן מזנק מעולה ולוקח את ההובלה כאשר פדרוסה מאחוריו אך מהר מאוד מגיע עוד רוכב לתוך המשוואה הזו, יונס פולגר הגרמני של קבוצת טק 3. פולגר נמצא במסלול הביתי שלו ורוצה לתת הופעה מיוחדת במסלול הביתי שלו ואכן כך הוא עושה. פולגר אמנם טרי טרי באליפות וכדרך קבע מסיים מרוצים מאחורי בן קבוצתו ה"סופרסטאר לעתיד" יוהאן זרקו אך כאן פולגר רציני ורוכב מעולה. אגב פולגר תמיד היה רוכב מעולה עוד מימי המוטו3 אך אף פעם זה לא התחבר לו עד הסוף, למרות הכישרון המהיר ונקווה שהבגרות , הנסיון והכישרון שהפגין כאן יקחו אותו עוד שלב אחד קדימה.

פולגר מגיע למארקז ועובר אותו, מוביל את המרוץ ונראה מעולה עד לשלב שבו מארקז לא יכל לחכות יותר ועבר אותו , אגב לא בקלות בכלל ונראה שמארקז צריך להתאמץ במיוחד. מאחורי שני המובילים יש את דני פדרוסה במקום השלישי שלא יכול להגיע אליהם ומאחוריו ישנה מלחמת גוג ומגוג על המקום הרביעי בין ולנטינו רוסי, דנילו פטרוצ'י בהתחלה, אנדראה דוביציוזו, כאל קרצ'לו ומאבריק ויניאלס, אה וגם אליש אספארגארו על האפריליה ומאבריק ויניאלס בעניינים. קרב ענקים לאורך כל המרוץ כאשר הוא מוכרע עם מקום רביעי לויניאלס וחמישי לרוסי.

נחזור אל מארקז ואל פולגר ואנו רואים שפולגר על ימאהה נחותה מאוד ביחס לורסי וויניאלס מראה להם מאיפה משתין הדג. פולגר כלכך טוב עד שנראה שיש לו את היכולת לעבור את מארקז לאורך כל הדרך והאמת שאף אחד כולל הוא לא ציפה לכזה מרוץ ממנו, בטח לא בשנתו הראשונה באליפות אך הנה קיבלנו עוד רוכב על הפודיום שאף אחד לא ציפה לו ולדעתי מדובר בגיבור היום שגם מצליח להראות לבוסים בימאהה ששווה לטפח אותו ולשמור עליו כמו שהם עושים עם זרקו. הסיבה העיקרית שבגללה פולגר לא ניצח את המרוץ הזה היא נסיון שאין לו ולכן הצמיגים שלו נגמרו ועדיין טעות קטנטונת של מארקז ופולגר הגרמני היה פותח שמפניה בגרמניה ועושה היסטוריה.

עונה מדהימה עוברת עליונו, כנראה שהאלקטרוניקה הזהה שקיבלו הקבוצות בשנה שעברה ביחד עם צמיגי המישלן עושים את שלהם וההבדלים בין האופנועים הרשמיים ללא רשמיים לא גדולים כמו שהיו, עדיין יש הרבה מאוד הבדלים אך הם לא גדולים כמו פעם ורוכבים כישרוניים יכולים להרים את אפם ולתת בראש והאמת שזה דבר טוב, עדיין יש הבדל בין אופנועי המפעל לשאר האופנועים אך בכל זאת רוכבים כמו פולגר, זרקו, אספארגארו, באוטיסטה ועוד יכולים מדי פעם להראות את כוחם. אם נשווה את האליפות הזו שהיא הבכירה בעולם האופנועים לאליפות הפורמולה 1 אז אנו מבינים את המהלך שדורנה עשו ועושים כל הזמן להגביר את רמת התחרותיות, לכל רוכב מגיעה הזדמנות להראות מה הוא שווה ובפורמולה 1 רק מקרה מזל קיצוני יביא נהג עם רכב פחות ממצויין לפודיום, טוב לראות שכאן רמת התחרותיות גבוהה יותר ועוד יותר טוב לראות רוכב שהכל הלך לו קשה בחיים עד כה עושה חייל.

ובואו נזכור שעברנו הרבה מאוד שנים של התאמות ושינויים בכדי להגיע למקום הזה בו כולם תחרותיים, החל מהשינוי ל800 סמ'ק ב-2007 , דרך אופנועי ה-CRT העלובים ועד לאופנועי המוטוגיפי המשונמכים ביכולתם שניסו להכניס, מה שנקרא תירה תירה בסוף תפגע.

אגב אליפות העולם, זו עוברת עוד ערבוב אחד ודובי שהוביל את האליפות יורד למקום השלישי כאשר מארקז עובר להוביל את האליפות וויניאלס שלישי, אגב רוסי עדיין בעניינים לחלוטין כאשר ההפרש בין המוביל מארקז לבינו עומד רק על 10 נקודות, עונה מטורפת ועוד נשארה לנו כמעט חצי עונה עד שנדע מי יהיה האלוף הבא. האליפות יוצאת לחופשת הקיץ המסורתית שלה, נתראה בעוד חודש.


צילום: motorsport.com‏

תוצאות:

מארק מארקז
יונאס ופלגר
דני פדרוסה
מאבריק ויניאלס
ולנטינו רוסי

אליפות לאחר 9 סבבים:

מארק מארקז –(הונדה) 129נק'
מאבריק ויניאלס- (ימאהה) 124נק'
אנדראה דוביציוזו- (דוקאטי) 123נק'
ולנטינו רוסי- (ימאהה) 119נק'
דני פדרוסה- (הונדה) 103נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:47-24.