טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: העונה המטורפת נמשכת


   06-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רוכבי המוטוקרוס הטובים בעולם חוזרים לסבב השביעי, במירוץ שצפוי להיות אינטנסיבי, הפעם במסלול סאות'וויק. איזה רוכב הוא הפתעת העונה של טל דשא?

לאחר האנטי קליימקס המטורף של שבוע שעבר חוזרים רוכבי המוטוקרוס הטובים בעולם לסבב השביעי באליפות המוטוקרוס האמריקאית, במירוץ שצפוי להיות אינטנסיבי, הפעם במסלול סאות'וויק (SOUTHWICK) .

250

מבין 2 הקטגוריות זו דווקא האליפות שבה הכל ברור, יש רוכב אחד שיכול לקחת את האליפות או להפסיד אותה בעצמו וזה הוא זאק אוזבורן. אין ספק שחוץ מאוזבורן רק ג'רמי מרטין יכול מבחינת הכישורים והיכולות להוות מתמודד על כתר האליפות ואכן ראינו את מרטין מנצח את מקצה המרוץ הראשון מתוך 2 של שבוע שעבר כאשר במקצה השני אלילת המזל לא היתה עימו ועם אוסטין פורקנר.

שני הרוכבים הללו מצאו עצמם על הרצפה ואחרונים במרוץ, אך בניגוד לפורקנר מרטין הוא רוכב עם יותר נסיון וספציפית אליו גם יותר מהירות מלשאר הרוכבים על המסלול, ולכן מרטין הצליח לעשות את הבלתי יאמן ולסיים את המרוץ במיקום ה-8 אך עדיין הפסיד מבחינת הניקוד הכללי לזאק אוזבורן.

מרטין מראה שהוא יכול אך לא עוברת עליו שנה טובה ולצד היכולת הגבוהה שלו הוא התמודד עם פציעה וחוסר מזל במהלך 2017 עד כה אך עצם העובדה שהוא הצליח לקחת את הקפיצה על שם מייק לרוקו בשבוע שעבר כאשר אף רוכב 250 אחר לא הצליח מראה עד כמה הוא באמת טוב. למרות שני רוכבים אלו המקום השני באליפות שייך נכון לעכשיו לאחיו של ג'רמי, אלכס מרטין אך הוא עוד מסתגל לקבוצה החדשה ולאופנוע ותחושת הבטן אומרת שדווקא כאשר נגיע לאליפות הסופרקרוס בתחילת 2018. מה שבטוח הוא שאוזבורן הוא נכון לעכשיו הרוכב הטוב באליפות, ולהוכחה הוא מתמודד מול השדים של עצמו על כתר האליפות.

450


איזו עונה מטורפת, עונה בה מוביל הטבלה יכול להתחלף בכל סוף שבוע ולאחר שבאגת הגיע לרד-באד בשבוע שעבר כמוביל הטבלה הוא איבד את ההובלה לטובתו של אילי טומאק לאחר תצוגת רכיבה מדהימה של החייה הירוקה. באגת מצד שני גם לא היה מהיר כמו טומאק והפסיד לו ראש בראש וגם התרסק לאחר מגע בינו לבין ג'ייסון אנדרסון במרוץ השני של שבוע שעבר בזמן שטומאק ניצח את המרוץ, סופי שבוע כאלו הם אלו שמכריעים בסופו של דבר על התואר ובמקרה שלנו טומאק מגיע לסבב הקרוב עם ביטחון עצמי בשמיים וכאשר הוא מרגיש טוב ועם ביטחון עצמי, אין אף רוכב על כדור הארץ שיכול לעצור אותו ומי שמפקפק בכך צפו שוב במרוץ השני של רד-באד ותראו איך טומאק תוך כדי המרוץ פשוט לועס את המסלול, תופר על הבאמפים על גלגל אחד וגם נראה כמי שיש לו עוד קצת רזרבה לתת פייט אם במקרה מישהו יצליח להתקרב אליו.

באגת אמנם לא מוביל את האליפות אך אסור להוציא את הרוכב הזה מהמשוואה וצריך גם לזכור שמדובר בעונה הראשונה מאז שעלה לקטגוריה בה הוא לא פצוע, נקווה שהלחץ לא יגרום לו לעשות טעויות. התעוררות מעניינת אנו רואים מצידו של ג'ייסון אנדרסון שסוף סוף מזכיר את אנדרסון שהאוהדים אוהבים והרוכבים קצת פחות ובקצב הזה אולי אף יפתיע אותנו. מי שלא מספק את הסחורה הוא מרווין מוסקין ונכון שהפציעת ברך שלו קשה עליו אך בכל זאת ממוסקין ציפו ליותר העונה וזה די מביך עבור ק.ט.מ שציפו, ובצדק, להתמודד על כתר האליפות ולמרות שמוסקין קצת מפשל בן קבוצתו טרי כנארד בכלל לא נמצא באותו אזור החיוג של מוסקין.

אמנם כנארד גם חזר מפציעה אך כנארד תמיד או שחוזר מפציעה או שנפצע וכלכך חבל על הרוכב הזה אך ימיו הגדולים כבר מאחוריו ואולי איזה רוכב כמו באגת ראוי לקבל את אופנוע המפעל של כנארד בעונה הבאה, בכל זאת הוא התקווה היחידה של ק.ט.מ לזכייה באליפות.

נסיים עם הרוכב כריסטיאן קרייג. קרייג רוכב מוערך ואמנם התמודד על כתר האליפות סופרקרוס 250 בשנתיים האחרונות ואף זכה לניצחון אחד או שניים אך אף אחד לא החשיב אותו לרוכב שיהיה בין הטובים ב-450 והנה קרייג מגיע, ולא בפעם הראשונה העונה, ונותן ביצועים טובים מבן קבוצתו קול סילי כאשר הוא מוביל כמה הקפות בסבב של שבוע שעבר וכל זאת עם יד שבורה, רוכב מפתיע עם הרבה מאוד פוטנציאל והוא נראה כרוכב שעם קצת נסיון יוכל לנצח מדי פעם ובטח שלהיות רוכב של קבע על הפודיום, ביחד עם בלייק באגת קרייג הוא הפתעת העונה מבחינתי, ולא רק במרוץ הזה אלא מתחילת העונה הוא מפתיע והולך ומשתפר למרות שבר ביד ולחשוב שהוא בכלל הגיע להחליף את רוקזן כבררת מחדל.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:38-24.