טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דוביציוזו נאבק על התואר העולמי


   13-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אנדראה דוביציוזו הוא רוכב ותיק, שלקחו לו לא מעט שנים להפוך למה שהוא היום. הפרופיל המלא של הרוכב האיטלקי המוכשר של ה-MOTOGP

כוכבי ה-MOTOGP: רוכב דוקאטי- אנדראה דוביציוזו


אנדראה דוביציוזו הוא רוכב וותיק שבשנים האחרונות הולך ופורח עד כדי כך שהעונה אף הוביל את אליפות העולם למשך כמה שבועות ואף ניצח 2 מרוצים העונה עד כה, אך בעברו לא היה מועמד לאליפות העולם.

נתחיל קצת מההיסטוריה של אנדראה דוביציוזו בתור רוכב. כבר בשנת 2000 ניצח דובי את אליפות האפריליה קאפ באיטליה כאשר בשנת 2001 עבר לאליפות אירופה לאופנועי 125 וגם זכה בה ובשנת 2002 עבר לאליפות המוטוג'יפי בקטגורית ה-125 ובה הוא רכב עבור קבוצת סקוט הונדה. עונת הבכורה שלו לא הלכה כמצופה והוא סיים אותה רק במיקום ה-16 אך עונת 2003 כבר היתה טובה ובה הוא סיים את אליפות העולם במיקום החמישי עם כמה פודיומים. עונת 2004 היתה עונת השיא שלו בה הוא זכה בחמישה מרוצים ובעוד 6 פודיומים שזיכו אותו בתואר העולמי.

אלו הם שנותיו הראשונות ובקטגורית ה-250 הוא לא זכה באליפות אך נאבק עליה וכך גם היה בשנת 2007 בה הוא שוב סיים במקום השני באליפות וזו היתה שנתו האחרונה בקטגוריה. אגב בשנת 2006 הוא הפסיד את האליפות לחורחה לורנזו שכמובן זכה עד כה ב-3 תארי אליפות בקטגוריה הבכירה, אין בושה בלהפסיד ללורנזו..

בשנת 2008 עלה לקטגוריה הבכירה ובעונת 2009 הגיע לקבוצת רפסול הונדה, הקבוצה הכי מתוקצבת והכי מצליחה בהיסטוריה של אליפות ה-MOTOGP. המעבר לאופנועי ה-800 כנראה לא היה מוצלח במיוחד עבור דובי הצעיר והוא לא הצליח להתעלות לרמה של מתמודד על אליפות העולם ואגב עצם זה שהוא אנדרדוג מובהק זו כנראה הסיבה שבגללה אני והרבה אחרים מאוד אוהבים את הרוכב הזה, למעשה הוא הרוכב האהוב עלי מאז שעלה לקטגוריה הבכירה לפני כמעט עשר שנים. אגב הניצחון הראשון שלו בקטגוריה היה בשנת 2009.

שנת 2012 היתה שנת מעבר עבורו בה הוא הגיע לקבוצת ימאהה טק-3 מתוך כוונה להגיע לקבוצת המפעל של ימאהה בהמשך. האמת היא שדובי הפתיע בקבוצת הלווין עם פודיומים ונחישות מאין כמוהה שבתורה גרמה לו להיות אחד מהרוכבים הכי מדוברים בקטגוריה, ובצדק, דובי הסתגל לימאהה ברגע וביחד עם בן קבוצתו כאל קראצ'לו שדחק בו למצויינות הם נאבקו ברוכבי המפעל כמעט שווים מול שווים.

2013 היתה שנת המעבר של דובי לקבוצת דוקאטי בה הוא רוכב עד היום ולמעשה דובי החליף את ולנטינו רוסי הגדול שחזר עם לקבוצת ימאהה הרשמית. המעבר לדוקאטי לא היה קל. הדוקאטי הוכיח את עצמו כאופנוע קשה לרכיבה, אופנוע מתיש עם מנוע גיבור שעדיין לא בשל לניצחונות וגם לא לפודיומים למען האמת, אך כאן כנראה דוקאטי עשו בשכל. דובי הביא איתו נסיון של שנים על גבי ההונדה וגם נסיון של שנה שלמה על הימאהה אשר כנראה שעזרו לדוקאטי וכמובן הורסטיליות שמגיעה עם רוכב מנוסה כלכך. עונת 2014 נפתחה בצורה טובה וניכר שיש שיפור באופנוע ובנוסף לכך קראצ'לו הגיע גם הוא לקבוצת המפעל של דוקאטי במקום ניקי היידן ז"ל שעבר לקבוצת לוויין של הונדה על אופנוע לא מוצלח בכלל.

עונה זו ראתה את דובי מביא פודיום ראשון מזה שנתיים ולא פחות חשוב מכך גם יצא לדובי לזנק מעמדת הפול פוזישן מה שמראה שהאופנוע הולך ומשתפר כל הזמן, כנראה שגם הבאתו של מנהל קבוצה חדש ומוכשר בשם ג'יגי' דליניה עזר מאוד לרוכבים ולקבוצה וזו הסיבה לשמה הביאו אותו , בעונה זו הגיע דובי שוב לפודיום בסבב ההולנדי. 2015 נפתחה עם פול פוזישן ומקום שני במרוץ הפותח של העונה בקטאר והסתיימה אמנם במקום שביעי באליפות העולם אך עם חמישה פודיומים, שוב כמו בכל שנה מאז שהיגע לדוקאטי הרוכב המוכשר מצליח לשפר עוד קצת ועוד קצת ו-2016 כבר הייתה נראית אחרת לגמרי.

עונה זו ראתה את דובי נלחם על כל פודיום ואף מצליח לנצח את המרוץ במלזיה וכמובן שכללה פודיומים אך גם אכזבה אחת. בן קבוצתו בעונה זו כמו ב-2015 היה אנדראה יאנונה ויאנונה ניצח גם הוא מרוץ בעונה זו אך לפני דובי ולכן דובי היה מאוכזב עד מאוד למרות שבסופו של דבר לקח יותר פודיומים וסיים את האליפות במיקום ה-באליפות די צמודה ביחס לשנים עברו. רק עברנו חצי מעונת 2017 ולכן אי אפשר לסכם אותה אך בכללי נאמר שדובי ניצח כבר 2 מרוצים, לקח פודיומים והוביל את אליפות העולם , גם אם לרגע קטן אך ללא ספק השיפור באופנוע והביטחון העצמי של דובי לאחר הניצחונות הביאו אותו למקום טוב יותר בו הוא נותן בראש ונאבק שווה בין שווים על התואר העולמי.

לקח לדובי לא מעט שנים לגדול ולתפתח לרוכב שהוא היום, ואז בזמנו כאשר אף אחד לא הבין מה אני ושכמותי מוצא ברוכב המוכשר הזה וכולם ראו רק רוסי, סטונר ולורנזו, מסתבר שדברים משתנים ורוכבים מוכשרים רק צריכים את הדחיפה הנכונה בכדי להתעלות ולהגיע לרמות הגבוהות ביותר. אגב לורנזו הוא בן קבוצתו של דובי בעונה זו ו-2 הניצחונות של דובי נראים עוד יותר כבירים כאשר אנו רואים שלורנזו לא מצליח למצוא את הרגליים והידיים שלו, מה המסקנה ? בכדי לרכוב על הדוקאטי כמו שצריך צריך זמן, הכרות וראש פתוח. נכון לעכשיו דובי נמצא שלישי באליפות העולם אך כלום עוד לא סגור ובעונה הנוכחית הכל משתנה מקצה לקצה כל הזמן.

האליפות אמנם יצאה לחופשת הקיץ שלה ובשבועות הקרובים תעלה עוד כתבה הפעם על אלוף העולם לשעבר ניקי היידן ז"ל.

צילום: www.motorcylistonline.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:41-24.