טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מסע מעולם אחר – ראלי חנוכה - "ג'יפ טריפ"


   25-01-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

ליגת הראלי מבית מסע מעולם אחר ממשיכה להתקיים למרות כמות דלילה של משתתפים, מי שהגיע נהנה מטיול בהילוך גבוה.

נרות החנוכייה כבו, הסביבונים עלו לבוידם ומצבורי הקלוריות של הסופגניות והלביבות התאדו להם באבק הקרבות של עופרת יצוקה. הצבע האדום לו התרגלו בחודש האחרון בדרום, התחלף לצבע הכלניות ועוד רגע יתחילו לתקוף אתכם מצבור סיסמאות לתור במסגרת פסטיבל "דרום אדום".
ליגת הראלי "מסע מעולם אחר" מבית היוצר של גדי צוקר ויענקלה זלצר מתוזמנת על פי חגי ישראל,
הסבב השני של הליגה היה מיועד להתקיים לפני כחודש ימים, אך לאור המצב הביטחוני שהתעורר באזור הדרום, החליטו הצמד, צוקר את זלצר, לדחות את האירוע פעם אחר פעם, ואתמול, יום שבת ה- 24/01/2009, יצא הסבב השני לדרך.

ליגת הראלי הזו לא זוכה לפופולאריות רבה בקרב המשתתפים, לפני כמה שנים זו הייתה אחת הליגות הנחשבות בשטח, וכיום 20 צוותי משתתפים זה כבר הפך להיות שאיפה. יש מי שיאשים את צוקר על מסלולים קיצוניים או מנהלות לוקות בחסר ויש מי שיגיד שעודף אירועים מוטוריים גורם להם לבחור לאיזו ליגה להשתייך. בסופו של יום צוקר לא יודע להניח את האצבע על הגורם האחראי ומדגיש כי הוא מפיק את האירועים בהנאה ולא מתוך תוכנית עסקית, ייתכן מאוד כי פה קבור הכלב.

יובל שרון, מנצח קטגוריית הטרקטורונים ואלוף האלופים.

17 צוותים, מכלל הקטגוריות השונות, התייצבו בחניון יער אמציה. שבעה רוכבי אופנועים, שניים מהם בקטגוריה המקצועית, באגי אחת, שני טרקטורוניסטים ואת היתר מילאו הג'יפאים בקטגוריה הכללית, החובבים וצוות אחד מהקטגוריה T2. המסלול משתרך על פני 200 קילומטרים לקטגוריות המקצועיות ו-160 קילומטרים לקטגוריות החובבים. שתי נקודות תדלוק לרוכבים ומצערת פתוחה לרווחה.
המסלול יצא מיער אמציה לכיוון דרום דרך בית קמה, גבעות גורל, חצרים (נקודת התדלוק הראשונה) ועד לנקודה הדרומית ביותר הסמוכה לקיבוץ רביבים שברמת הנגב, ועלה חזרה לכיוון צפון דרך אופקים, השטחים החקלאיים של שדות נגב ומרחבים (נקודת התדלוק השנייה) וחזר על צירו לנקודת היציאה.

עקב חוסר המשתתפים, אווירה תחרותית במיוחד לא הייתה, שכן במרבית הקטגוריות היה מספיק לסיים את המסלול במסגרת זמן הגג בכדי לזכות בגביע ולעלות על דוכן המנצחים, זה האחרון נשאר בבית והזוכים הסתפקו בתמונה מאחורי שולחן הגביעים. המתחרים המקצועיים נהנו ממסלול מהיר במיוחד ללא הפתעות קיצוניות ולמרות הכל לחצו את הדוושה.

גדי חן, מנצח קטגוריית האופנועים מקצועי.

הקרב היחידי שנקרא לעינינו היה בין יובל שרון הרוכב על גבי טרקטורון DS450X, לבין גדי חן, המצוייד באופנוע KTM. השניים נאבקו לאורך כל הדרך על תואר אלוף האלופים. חן הוזנק ראשון וכחמש דקות אחריו הוזנק שרון. במהרה שרון הדביק את הקצב אך השניים החליפו מיקומים מספר פעמים כשאחד מהם בוחר בנתיב המהיר יותר ומוביל ודקות אחר כך השני עושה את הבחירה הנכונה. חן מזויין גם במיכל דלק מוגדל שמאשפר לו לפתוח פער בכל פעם ששרון עצר לתדלק. לקראת קו הסיום, חן מוביל, אך הפער לא מספיק לו בכדי לנצח את שרון שהוזנק אחריו, בהחלטה מהירה הוא בוחר ללכת על כל הקופה ומנסה את מזלו בשביל צידי בזמן ששרון ממשיך על השביל הראשי. חן מטפס ומטפס עד שמגיע לקצה השביל ומבין שהבחירה לא צלחה... אף אחד לא חשב לשים במקום שלט קטן המורה על כניסה לדרך ללא מוצא?

ניצן שקל מצוות טלפארמה מגייס את הנווט צביקה נפתלי, אך זה האחרון מוצא את מקומו על ההגה במקום במושב הסמוך לו, כבר אמרנו שניווט זה לא הצד החזק שלו? השניים הם הנציגים הבודדים בקטגוריה T2, וניצלו את המסע כאימון לקראת השבוע הבא, בראלי בו יתחרו אחד בשני. נפתלי מדווח על נהיגה מהירה וחלקה, ושקל מאשר שהבחור יודע את העבודה מאחורי ההגה. מסתבר ששקל הפיל את הארנק בזמן התדלוק בבית קמה, והודות לבחור בדואי אדיב, הספיקו לאסוף אותו לאחר שסיימו את המסלול והגיעו לקבל את הגביע בזמן.

ניצן שקל וצביקה נפתלי, מנצחי קטגוריית T2.

צוות עידן הגז, נראה זורח על המסלול ולמרות חוסר תחרותיות כל פנייה ופנייה הושלמה בזריקת זנב קלילה ומהירה. צוות אוטוייק סובל מתקלה בשלב מוקדם של המירוץ וחוזר על עקבותיו. נפתלי כהן, הרוכב על גבי אופנוע סוזוקי DRZ בקטגוריה המקצועית, מוצא את עצמו בשלב מסוים נוסע כ- 15 מטרים על הגלגל הקדמי ובסופו של דבר נשתל בחול העמוק. כמה מכות יבשות והבחור חוזר לתת בגז.
ניר אברמוביץ, על גבי טרקטורון פולריס 525IRS, רוכב עם חיוך של הנאה על פניו ונראה כי 200 הקילומטרים לא הניבו אצלו עייפות יתרה.
לירן ליטבק וצור ליבנה על הפג'ארו המקוצרת, מוצאים עצמם תקועים בתוך חריץ ובהעדר רכבים מסביב או "הי ליפט", מסכת החילוץ קשה וארוכה והשניים מאבדים זמן רב.
בני הזוג לנסקי, ברי את חייה נכנסים לקטגוריית החובבים כשידיה של חיה על ההגה, הבחורה נוהגת כהלכה והשניים חותמים את הפודיום במקום השלישי.

צוות עידן הגז, מנצחי קטגוריית הבאגי.

תוצאות:


מקצועי T2
1. ניצן שקל וצביקה נפתלי – טלפארמה/ נפתלי ניסן ובניו

ג'יפים כללי
1. ערן גאנה ואריה סבן – צוות אלקנה
2. עופר קוקס וגיא גוטליב – צוות אבסולוט
3. לירן ליטבק וצור ליסבונה – מכבי מוטורוס
4. איציק אסולין ואורי יעקוביבץ – אוטוויק

באגי
1. דודי פרץ, לירן דיכטר ואורן ראש-חודש – עידן הגז

אופנועים מקצועי
1. גדי חן - שחר אופנועים
2. נפתלי דהן

אופנועים כללי
1. גיא גרשון
2. נמרוד כפיר
3. יוחנן רזניק
4. עירד שימשי
5. איל אלון

טרקטורונים מקצועי
1. יובל שרון – עופר אבניר, ד.נ.א. מוטורוס, אביזריון
2. ניר אברמוביץ – אלון מוסכים, רז גל

ג'יפים חובבים
1. שלומי סטובצקי וניב קמפנר
2. עמוס ונתן וילנסקי ואורן פנצר
3. דדי וחיה לנסקי
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ממש עצוב 25-01-09
כולה 17 צוותים...
כבוד ליובל שרון על ההתמדה וכמובן על הניצחון, כן ירבו
2.אין הפתעות 25-01-09
עד שלא יקומו החברה מהאנדורו (אופנועים וטרקטורונים) ויצטרפו לא יהיה מטח בראלי
3.ברק זוארץ 25-01-09
איך ייבגני לא התייצב עם העכביש שלו??
4.ליאור כץ 25-01-09
נשמע כי לא היו הרבה הפתעות. אבל היה מעניין
כמו שאמרת תחרות כנראה לא הייתה אבל כנראה בגלל צפיפות האירועים המוטורים
וחוסר המשתתפים גרמו לכמות הדלילה אך נראה..

נענע הצדיק.
5.נעם 26-01-09
"בסופו של יום צוקר לא יודע להניח את האצבע על הגורם האחראי" - אני מוכן להניח את אצבעו של צוקר (אם הוא רוצה). שיסתכל הרבה למעלה, יראה שם את הליגה המקבילה בראלי-רייד ויבין למה.
6.tarek 27-01-09
bombardier one in the world ds650 450 dsx
7.מאור 27-01-09
יש יותר גביעים ממספר האנשים שם...הרעיון יפה אבל המימוש לא להיט
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:36-24.