טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
יאללה בלאגן: מגיעים לרגע המכריע ב-AMA MOTOCROSS


   20-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפות המוטוקרוס מגיעה למסלול ספרינג קריק במילוויל לאחר פגרה של שבועיים, והרוכבים מריחים כבר את הסוף ויבואו חדורי מוטיבציה לתת את הכל

אליפות המוטוקרוס מגיעה למסלול ספרינג קריק במילוויל, לאחר פגרה של כשבועיים כאשר זה הוא המסלול הביתי של משפחת מרטין.

250

מה אפשר לומר על מלך הקטגוריה זאק אוזבורן שעוד לא נאמר? הרוכב המכושר הזה עושה השנה בית ספר לכולם ומגדיל את הפער באליפות ממרוץ למרוץ, כזו קפיצת מדרגה ביכולות של רוכב לא נראתה כבר הרבה שנים אך הפעם הוא עשוי להתקשות אל מול בני משפחת מרטין, הלא הם אלכס וג'רמי מרטין.

כמובן שהשפעה אמיתית על הובלת האליפות לא תהיה כאן ולא משנה מה יקרה אוזבורן ימשיך להוביל אותה.. המסלול עצמו שייך למשפחת מרטין ולכן ג'רמי ואלכס מכירים אותו טוב מכולם ולכן הם כנראה יהיו מאוד מהירים , לא שבדרך כלל הם לא ובכל זאת אלכס ממוקם שני באליפות וג'רמי שלישי וכבר זכה בעברו בשני אליפויות כך שאנו צפויים לראות קרב רציני ביותר בין שני האחים לבין אוזבורן ומי שעוד יצטרף אליו לחגיגה.

ישנם רוכבים שמאכזבים מאוד עד כה העונה וביניהם רוכבי קבוצת פרו סירקיט קאוואסאקי אשר לא מוצאים את הרגליים והידיים שלהם וכמובן שמתוכם גו'אי סבטג'י הוא המאכזב הראשי, רוכב שאמור להתמודד על כתר האליפות אך במקום זאת הוא ממוקם חמישי עם הפרש של יותר ממאה נקודות בינו לבין אוזבורן שמוביל את האליפות והאמת שכבר נמאס לחכות ולראות מה יהיה איתו וגם עם אדם סיניסירולו אם כבר מדברים על רוכבי פרוסירקיט, משהו צריך לקרות בקבוצה הזו שהיתה כה מצליחה ויש לה עבר מפואר שכלל שמות כמו ג'יימס סטיוארט וריקי קרמייקל כך שאת העבודה הם יודעים, למזלם יש להם את אוסטין פורקנר הצעיר שהולך ומשתפר ועוד יגיע רחוק בקצב הזה.

450

אילי טומאק, השם הזה מעורר יראה וכבוד ולא סתם, טומאק פשוט ריסק את המתחרים בסבב הקודם למרות שבאגת פצוע עם שבר באצבע עדיין טומאק היה כלכך מהיר שלאף אחד לא היתה תשובה, אין ספק שהוא בשיאו ושהעונה הזו היא עונת האליפות שלו כל עוד לא יפצע.

מאז תחילת העונה אני אומר כל עוד לא יפצע ולא בכדי, הרוכב הזה דוחף כלכך חזק ועובר את המגבלות של האופנוע, של עצמו ושל המסלול בכל פעם מחדש ועד לעונה זו גם היה נפצע לא מעט, התקווה היא שהפעם יוכל טומאק לקחת את האליפות הראשונה שלו, הרי בכל זאת עכשיו כשדאנג'י פרש מישהו צריך לקחת את המושכות לידיים. החיים של טומאק לא יהיו קלים כלכך מכיוון שיש עוד רוכבים מובילים באליפות אחד מהם הוא בלייק באגת שלמרות האצבע השבורה יעשה כל שביכולתו לנצח את טומאק ראש בראש ועם פחות מעשרים נקודות הפרש ביניהם בדרוג האליפות לבאגת יש סיכויי של ממש, הוא קלף לא צפוי ובתחילת העונה מי שיאר לעצמו שבכלל יהיה בעמדה כזו.

המקום השלישי באליפות שייך למרווין מוסקין אך זה יצטרך נס אמיתי בכדי לקחת את האליפות השנה וצריך להתמקד רק בלנצח מרוצים, וזאת בתקווה שהברך הפצועה שלו החלימה כמו שצריך והוא מוכן לתת בראש, אם לא אז ג'ייסון אנדרסון לבטח ינסה וכאן מדובר ברוכב אגרסיבי לא פחות מטומאק ובאגת ואולי אף יותר ובכלל עושה רושם שהעונה רמת האגרסיביות על המסלול עלתה בכמה רמות והמרוצים הפכו לספורט מגע לכל דבר ועניין , כמו שאנו הצופים רוצים לראות וכמו שמוטוקרוס אמור להיות. ישנם גם הרוכבים ש"מפריעים" למתמודדים על האליפות ואלו יוצרים עניין ונתחיל מכריסטיאן קרייג שהוא בכלל רוכב מחליף של קן רוקזן שלא ברור אם ומתי יחזור לרכוב וקרייג נותן ביצועים מעולים בלי קשר לזה שהיה פצוע בסבב הקודם ועדיין זכה להוביל את המרוץ קצת ולתת בראש לבן קבוצתו הוותיק והלא מרשים קול סילי.

מעבר אל קבוצת סוזוקי ושם יש לנו את ג'סטין בוגל שניצח מרוץ אחד העונה וג'סטין בארשה שנראה גם הוא מעולה בסוף השבוע הקודם וביחד עם ווסטון פייק וקופר ווב מדובר בחבורת רוכבים שכל מה שעובר להם בראש זה להשיג ניצחון, לחלקם ראשון ולחלקם לא אך דבר אחד בטוח הם הולכים לנסות לעשות בלאגן והבלאגן הזה יכול לשנות זדרי עולם עבור טומאק ובמיוחד באגת שחייב לסיים את סוף השבוע עם יותר נקודות מטומאק.

הפגרה הקצרה נתנה לרוכבים הזדמנות לנוח קצת, לפצועים להחלים קצת ובעיקר לכולם להתאמן ולחזור חדורי מוטיבציה לחלק האחרון של העונה שנגמרת עוד ארבעה סבבים כולל הסבב של סוף השבוע הקרוב, אז כמו שאמורים, יאללא בלאגן.
כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:42-24.