טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: טומאק מגדיל את הפער


   24-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לאחר ההפסקה הגדולה של הקיץ המוטוקרוס האמריקאי חזר לספרינג קריק. ב-250 הסיפור האמיתי היה שייך למוביל הטבלה אוזבורן שלא ויתר עד הסוף

המוטוקרוס אמריקאי חזר לסבב מס' 8, במילוויל (ספרינג קריק).לאחר ההפסקה הגדולה של הקיץ הגיע גם הודעה לא צפוייה כי טרי כנארד פורש מרכיבה תחרותית, לא שזה ישנה משהו לאילי טומאק ושאר רודפי כתר האליפות אך בכל זאת מדובר על רוכב על שכאשר הוא לא פצוע היווה תחרות לכולם, כולל ווילופוטו, דאנג'י, טומאק רוקזן סטיוארט וצ'אד ריד.

250
מרוץ מס' 1:
גו'אי סבטג'י ואר. ג'יי המפשיר מזנקים מעולה כאשר המפשיר לוקח את ההולשוט אך מאבד את המקום בעקבות טעות לרוכב קאוואסאקי שלראשונה העונה אנו רואים אותו קרבי ודומיננטי, רק חבל שלקח לו כל העונה להגיע לנקודה הזו. האחים מרטין רוצים להרשים במסלול הביתי שלהם ואלכס מרטין עובר את המפשיר ומשאיר אותו להילחם על המקום השלישי עם ארון פלסינג'ר.

אלכס מרטין נראה מעולה ושומר על סבטג'י במרחק פגיעה אך סבטג'י טוב ממנו ושומר על המקום הראשון ולוקח את הניצחון הראשון שלו לעונה באיחור אופנתי כאשר אלכס מרטין שני וארון פלסינג'ר שעבר את המפשיר מסיים במקום השלישי עם ג'רמי מרטין רביעי והמפשיר סוגר את החמישייה הראשונה.

הסיפור האמיתי של המרוץ היה שייך למוביל הטבלה זאק אוזבורן. אוזבורן לא פתח טוב אך היה בדרך הנכונה לקחת פודיום או אפילו ניצחון אך נפרץ לו צינור מים באופנוע ואת האדים שיצאו מהרדיאטור ראו בברור. אוזבורן לא וויתר ורכב על האופנוע גם כאשר נגמרו המים לחלוטין ובלי מים הצליח לחלץ מקום שמיני מהמרוץ הזה, המשפט שאומר שבאליפות זוכים בסופי שבוע רעים לא היה נכון יותר ולא חושב שעוד רוכב היה מצליח לסיים ככה מרוץ.

מרוץ מס' 2:
שיין מקלרף מזנק מעולה ולוקח את ההולשוט מידיו של ג'ואי סבטג'י שמהר מאוד מתעשת ועולה למקום הראשון לפני מקלרף ואדם סיניסירולו. מאחורי שלישית המובילים הגיבור המקומי ג'רמי מרטין ממוקם רביעי לפני רוכב פרטי אנונימי בשם ג'ון איימס שנותן הופעה מרשימה. זאק אוזבורן אמנם לא פתח טוב אך הוא חם על הגז ומגיע לחמישייה הראשונה ומתיישב על הזנב של ג. מרטין שמצידו נלחץ ועושה כמה טעויות כולל נפילה שטותית שהורידה אותו למקום השביעי.

אוזבורן לוחץ קדימה ומגיע לסיניסירולו שלא מצליח לעצור את מוביל הטבלא. מובילי המרוץ חשבו שהם בטוחים אך אוזבורן כאן בכדי להוכיח שהוא הרוכב הטוב באליפות העונה ואכן הוא מגיע למקלרף , טורף גם אותו ומגיע לסבטג'י אשר בסופו של דבר נאלץ להיכנע לאוזבורן ומסתפק במקום השני במרוץ והראשון בכללי של סוף השבוע.

במקום השלישי מסיים מקלרף לפני אלכס מרטין וג'רמי מרטין שסוגרים את החמישייה הראשונה, לא כך רצו האחים מרטין לסיים את סוף השבוע הביתי שלהם. לא היה פרשן אחד שתיאר לעצמו שג'רמי מרטין לא יאבק על הניצחון כאן ובכל זאת ראינו עוד זוג מרוצים פושר עבור הרוכב כלכך מוכשר הזה, לא מעט אוהדים של האליפות מחכים לשובו של מרטין הבלתי מנוצח ולא ברור מה עובר עליו אך מנקודת מבט של אקשן ותחרותיות על המסלול האליפות הזו צריכה את מרטין בחזרה, בתקווה שזה יקרה..


450:
מרוץ מס' 1:

מרווין מוסקין כנראה החלים מהפציעה שלו מכיוון שהוא טס קדימה ולוקח את ההולשוט לפני מאט ביסקגליה שרוכב עבור קבוצת אר. סי הייץ' סוזוקי לראשונה ומרשים מאוד כאשר הוא לא מוותר למוסקין ומנסה למצוא את הדרך לעבור את הצורפתי אך ללא הואיל, המרוץ הזה שייך לו ורק לו. ביסקגליה הולך ודועך עד שיוצא בסופו של דבר מהחמישייה הראשונה כך שמאחורי מוסקין דין ווליסון וג'סטין בארשה ממוקמים במקום השני ושלישי. בארשה רוצה פודיום והוא מגיע אל ווליסון ולוחץ חזק, מנסה בכל כוחו ווילסון שרוכב מדהים זה המרוץ השני ברציפות לא מוותר בקלות.

ביסקגליה רביעי וכריסטיאן קרייג שוב נותן הופעה מכובדת וסוגר את החמישייה הראשונה. אילי טומאק לא פתח טוב וכך גם בלייק באגת אך באגת לא נראה כמי שרוכב בנוחות ולא מצליח להישאר עם טומאק שמגיע אל קרייג וגם עובר אותו ואת קול סילי. טומאק ממשיך במסע העקיפות ועובר את בארשה בקלות, וזה רוכב שקשה מאוד לעבור אלא אם כן אתה רוכב על השד משחת של טומאק שמגיע גם לווילסון ועובר גם אותו.

למרות המאמץ העילאי של אילי את מוסקין הוא לא מצליח לתפוס ומסיים את המרוץ במקום השני והכי חשוב לפני בלייק באגת. מאחורי ווילסון במקום השלישי נלחמים בכל הכוח קופר ווב ובארשה כאשר ווב אגרסיבי ועובר את בארשה שבכלל יוצא לפני כן להתקפה על ווילסון במקום השלישי, קרב אדיר של שלושה רוכבים רעבים לפודיום. בסופו של דבר בארשה סוגר את החמישייה מאחורי ווב ווילסון.


מרוץ מס' 2:
זינוק מעולה של הרוכב המקומי הנרי מילר שגם סיים את המרוץ הראשון במקום ה-9 והמרשים אך מילר מאבד את הקדמי ומתרסק במהירות גבוהה ולמזלו לא נדרס, זה היה קרוב. ג'סטין בוגל לא מתבלבל ולוקח את המקום הראשון כאשר אילי טומאק שני ומוסקין שלישי. טומאק עושה טעות ומתרסק תוך כדי בלימה מירידה תלולה, מיד רץ בחזרה לאופנוע ובמזל גדול מאוד לא נדרס על ידי דין ווילסון.

טומאק חוזר לרכוב אך הוא תשיעי ולא הרבה זמן לאחר מכן מתדרדר למקום ה-14. בוגל אמנם מוביל אך מוסקין ובאגת שמצא את המוג'ו שלו בחזרה יושבים על רוכב סוזוקי הצעיר. מוסקין עושה מהלך של הכל או כלום בקטע הבאמפים האכזרי ומרוב שהגזים כמעט ומתרסק כאשר הקסדה שלו עוד שניה נוגעת פלטת המספר הקדמית של האופנוע אך מוסקין חדור המוטיבציה מצליח להציל את המצב ועולה למקום הראשון.

באגת מגיע אל ועובר את בוגל. באגת אמור להיות מבסוט, הוא נפטר מטומאק ונמצא במקום השני, לא רע מבחינתו אך טומאק לא נח ומחכה שהמרוץ יסתיים ולאחר שלוש ארבע הקפות התאוששות הוא טס קדימה ועובר כל רוכב שהוא מגיע אליו ללא קושי ובאגרסיביות מדהימה עד למקום החמישי בו הוא נאלץ להסתפק אך לא לפני שגם הצליח בכללי לסיים לפני באגת ולהגדיל את הפער שלו באליפות בנקודה אחת בודדת לעשרים נקודות. דין ווילסון מסיים שלישי מאחורי באגת ולפני מרטין דבאלוס שמסתגל לקטגוריה בקצב מרשים ומפתיע צריך לציין.


צילום: www.racerxonline.com

תוצאות כלליות:
250:

ג'ואי סבטג'י- 1/2
אלכס מרטין- 2/4
זאק אוזבורן- 8/1
ג'רמי מרטין- 4/5
אדם סיניסירולו- 6/6

450:

מרווין מוסקין- 1/1
דין וילסון- 3/3
אילי טומאק- 2/5
בלייק באגת- 6/2
קופר ווב- 4/9

אליפות לאחר 8 סבבים:
250:
זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 339נק'
אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 296נק'
ג'רמי מרטין- (הונדה) 276נק'
ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 242נק'
דילן פרננדיס- (ימאהה) 226נק'

450:
1. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 329נק'
2. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 309נק'
3. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 269נק'
4. דין וילסון- (הוסקוורנה)238נק'
5. ג'ייסון אנדרסון- הוסקוורנה) 216נק'
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:24-24.