טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: מרגישים את הלחץ


   27-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

4 סיבובים לסיום והמתח בשיאו. ב-250 העונה מפתיעה כל פעם מחדש וצפויים קרבות מרים. ב-450 הלחץ מתחיל להשפיע על טומאק. טל דשא מתכונן לדרמה

לאחר דאבל של מרווין מוסקין והצלה יפה של מרוץ רווי בעיות על ידי אילי טומאק, אליפות המוטוקרוס מגיעה לסיבוב התשיעי לוואשוגל ועם עוד ארבעה סבבים עד לסיום העונה אין רוכב אחד שלא מרגיש את הלחץ.

250

מה נאמר על אליפות ה-250? העונה הזו מפתיעה בכל פעם מחדש כאשר בסוף השבוע האחרון קיבלנו ניצחון של ג'ואי סבטג'י על גבי הקאוואסאקי וזה מעולה אך עדיין מדובר על מקרה קלאסי של מעט מדי ומאוחר מדי. למה מעט מדי? מכיוון שסבטג'י היה אמור להילחם על תואר האליפות אך במקום זאת הוא דשדש לאורך רוב העונה וכעת עושה רושם שרק זאק אוזבורן, שאגב לקח את הניצחון במרוץ השני של שבוע שעבר, יכול להפסיד לעצמו את תואר האליפות כך שאין באמת משמעות לניצחון הזה של סבטג'י.

מעבר לכך האחים מרטין היו לבטח מאוכזבים לאחר שלא נאבקו אפילו על הניצחון במרוץ הביתי שלהם ולמרות זאת אלכס מרטין מחזק את המקום השני שלו באליפות עם עוד סופ'ש יחסית עיקבי אך אין ספק שהמקום השני הזה באליפות חלול כי את אוזבורן הוא לא הצליח להביס ולמעשה זו אליפות של איש אחד, מצד שני יש עוד ארבעה סבבים שזה אומר שמונה מרוצים ו-200 נקודות פוטנציאליות במקסימום כך שבמקרה התאורטי לחלוטין שאוזבורן לא יוכל להיות במיטבו בכל המרוצים שנותרו יש מי שיתנפל על כתר האליפות, ולמען האמת בתאוריה גם אחיו ג'רמי מרטין יוכל להילחם על הכתר.

למרות כל האמור לעיל אליפויות רבות ירדו לטמיון בעבר וכמובן שאי אפשר לנבא את העתיד ולחזות את מה שיקרה, מה שכן הלחץ על הרוכבים גדול וכולם רוצים לספק תוצאות לכן צפו לקרבות מרים על המסלול.


450

איזו אליפות מותחת קיבלנו השנה, בין מוביל הטבלא אילי טומאק לבין המקום השני של בלייק באגת ישנו הפרש זעום של 20 נקודות, מה שאומר שטומאק חייב לעמוד בלחץ אם הוא רוצה להיות אלוף השנה. טומאק הראה סימן חולשה קטן כאשר התרסק מהמקום השני במרוץ השני של שבוע שעבר ולמרות שחזר לעניינים מהר ויצא מסוף השבוע עם ידו על העליונה לעומת באגת, עדיין הלחץ הרב שמופעל עליו משפיע. מי שאין לו מה להפסיד הוא מרווין מוסקין. מוסקין הגיע חדור מוטיבציה וניצח בשני המרוצים בספרינג קריק ולמרות שלא באמת יכול להילחם עם טומאק על כתר האליפות עדיין אין מרשים מדאבל ניצחון ועבורו זה היה עניין חשוב.

בלייק באגת לעומתם לא צריך להיות בלחץ מכיוון שאף אחד לא מצפה ממנו באמת לקחת את האליפות ואת השואו שלו הוא נתן העונה עם ביצועים יוצאי דופן ושניים רק לאילי טומאק ואפילו הוביל את האליפות למשך סבב או שניים ואם יסיים את העונה במקום השני לא תהיה קבוצה אחת שלא תרצה אותו איתה בשנים הבאות ובתקווה שק.ט.מ יקחו אותו לקבוצת המפעל שלהם ואז נראה מה באגת באמת יכול לעשות. הרוכבים שעוד מרשימים הם דין ווילסון שסוף סוף רוכב בריא ובכושר ולכן גם מביא תוצאות כמו גם ג'סטין בארשה שזוכה לחיים מחודשים במדי סוזוקי ונמצא בתקופה טובה.

mhkuo: www.racerxonline.com

עוד רוכב שאנו מדברים עליו יותר ויותר הוא כריסטיאן קרייג בתקווה שישאר בקטגוריה ובקבוצת המפעל של הונדה גם בעונה הבאה, רוכב מעולה שמביא תוצאות למרות פציעות וכול מיני בעיות כאלו ואחרות. התוצאה של ההשקעה שלו היא שיש לא מעט דיבור עליו כך שבמידה ורוקזן לא יחזור להתחרות בעונת הסופרקרוס הבאה שתחל בינואר יש סיכוי טוב לראות את הרוכב המוכשר הזה. מי שחייב להתחיל לספק תוצאות הוא קול סילי אשר רוכב עבור הונדה בקטגוריה כבר כמה שנים ולא מצליח להרשים עד כה בשנת 2017 גם באליפות הסופרקרוס וגם באליפות המוטוקרוס ולדעת הרבה אנשים צריך לפנות את מקומו לטובת רוכב אחד שמגיע לו לקבל סיכוי להראות את יכולתו, לא שסילי רוכב גרוע אך הוא תופס אופנוע מפעל אחד ולא מוכיח את עצמו.
תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 06:01-24.