טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: דרמה, תקלות ולואיס המילטון אחד


   31-07-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מספר 11 של האליפות שלח את הרוכבים לחופשת הקיץ המיוחלת לאחר קרב שבו פטל ניצח ומגדיל את הפער והמילטון מוותר על הפודיום לטובת הקבוצה

דרמה, תקלות , חום וגם התנהגות לא ברורה של לואיס המליטון בסבב מספר 11 של הפורמולה 1 שולחים את הנהגים לפגרת הקיץ המיוחלת.

פטל מזנק מעמדת הפול פוזישן כאשר קימי רייקונן שני , בוטאס שלישי והמליטון רביעי לאחר מקצה דרוג פחות מוצלח מבדרך כלל. זינוק מעולה של רייקונן שכמעט ולוקח את ההובלה אך פטל סוגר את הקו והדלת ויוצא עם ידו על העליונה, כאשר ורשטאפן תוקף את בוטאס בפנייה הראשונה ולא מצליח להשלים עקיפה אך כן עובר את המילטון.

עוד לפני כן כאשר גם ריכרדו עובר את המילטון ואת ורשטאפן מיד לאחר מכן אך ורשטאפן מנסה לעבור את ריכרדו בפנימי, נועל גלגלים ולא מצליח להכניס את המכונית לפניה מה שגורם להתנגשות בין שני מכוניות הרד-בול וניקוב של איזה צינור שמן או רדיאטור וריכרדו מסתחרר באמצע המסלול ומסיים את המרוץ שלו.

ריכרדו עוד שואל בקשר את הקבוצה "זה מי שנראה לי שזה"? והקבוצה עונה לו כן וכל זאת כי החטא הכי גדול שנהג פורמולה אחת יכול לעשות זה לרסק את בן קבוצתו, הנהגים צריכים תמיד לעבוד גם בשביל טובת הקבוצה ולא רק טובתם האישים מכיוון שיש הרבה מאוד כסף ויוקרה שמעורבים בסיפור. מאון לאון ורשטאפן מקבל עונש חמור של עצירה לעשר שניות. מכונית הבטיחות יוצאת עד שיסיימו לספוג את השמן מהמסלול והמרוץ ממשיך.

פטל ראשון, רייקונן שני, בוטאס שלישי והמילטון רביעי לפני ורשטאפן שעוד לא עצר. פטל אמנם מוביל אך נוצרת לו בעיה של כיוון ההגה וכאן כידוע ההגה אינו עגול וצריך לתפוס אותו עם שני ידיים משני צדדיו ולכן השינויי הזה בכיוון ההגה מקשה על פטל וכנראה שגם היתה לו עוד איזו שהיא בעייה בהתנהגות הרכב.

צילום: www.f1fanatic.co.uk

רייקונן רואה שיש לפטל בעיה והוא רוצה לעבור אותו אך לא נותנים לו למרות שפטל איטי ממנו וזאת כי בוטאס והמילטון מהירים ופרארי רוצים את הנהג מס' 1 שלהם שגם מוביל את אליפות העולם במקום הראשון ומוכנים להקריב את רייקונן בכדי לעשות זאת.

עכשיו בואו נדבר על עבודת צוות, כל הנהגים אומרים תמיד שמה שטוב לקבוצה טוב להם וקודם כל הקבוצה לפני העניין האישי אך הם בדרך כלל לא הולכים בדרך הזו כאשר מדובר בעניין קריטי. בפעם השנייה העונה מרצדס מבקשים מבוטאס לפנות להמילטון את המקום השלישי בכדי שיוכל לתקוף את רייקונן ואומרים לו שאם תוך 5 הקפות המליטון לא יעבור למקום השני אז הם יתנו לו את הצ'אנס שלו.

מאון לאון בוטאס פותח את הדלת והמליטון עולה למקום השלישי אך לא מצליח לאורך כל הזמן שנותר במרוץ להגיע אפילו לעמדת עקיפה על רייקונן ולמרות כל מה ששמענו בשידור עדיין המילטון לא מוותר על המקום לטובתו של בוטאס עד לפניות האחרונות של המרוץ בהן הוא נותן לסמנים אחוריים לעבור וגם לבוטאס ותוך כדי כך מראה אולי לראשונה אי פעם שאכפת לו גם מבן הקבוצה שלו.

שתבינו שעל ידי כך פטל מגדיל עוד יותר את הפער ובנוסף לכך המילטון מוותר על מקום בפודיום לטובת בן קבוצה צעיר, כנראה שהיחסים בין שני הנהגים הם באמת טובים וזו גם דרך מעולה לגרום לבן הקבוצה שלך להלחם עבורך ולעזור.

אז פטל מנצח ומצליח בסוף המרוץ גם להגביר את הקצב, כנראה שמשקל המכונית ירד עם קו הדלק שלה ולכן ההתנהגות והמהירות שלה השתפרו בסוף אך עדיין זה ניצחון שנלקח בצורה ברורה לחלוטין מידיו של רייקונן.

תוצאות:
1 סבסטיאן פטל
2.קימי רייקונן
3.ואלטרי בוטאס
4.לואיס המילטון
5.מקס ורשטאפן

אליפות לאחר 11 סבבים:
1. סבסטיאן פטל- (פרארי) 202נק'
2. לואיס המילטון- (מרצדס) 188נק'
3. ואלטרי בוטאס- (מרצדס) 169נק'
4. דניאל ריכרדו- (רד-בול) 117נק'
5. קימי רייקונן- (פרארי) 116נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:56-24.