טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אחינעם תנסה לחצות את ישראל דרך השטח, על גבי אופנוע, תוך 24 שעות


   31-07-2017, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אחינעם הראל, בת 24,הספיקה לצאת למסע חוצה אפריקה במשך חצי שנה -כ-25 אלף קילומטר דרך 11 מדינות. עכשיו היא תעשה זאת ממטולה עד אילת ביממה

אחינעם הראל תצא השבוע, ב-2 באוגוסט לאתגר חציית ישראל בשטח, ממטולה ועד אילת, תוך 24 שעות בלבד וברכיבת אופנוע, ביום ובלילה. זוהי האישה הראשונה שתנסה לחצות את ישראל ברכיבת שטח לגמרי לבדה. אחינעם בת 24 בסך הכל, סטודנטית לתואר ראשון במשפטים משולב עם תואר שני בממשל, גדלה בארצות הברית עד גיל 13 ולאחר מכן עלתה עם משפחתה לישראל.

במהלך שירותה הצבאי הוציאה אחינעם רישיון נהיגה לאופנוע וחודש לאחר שקיבלה את הרישיון כבר טסה לארה"ב לטיול אופנוע ראשון. שם רכבה לבדה במשך חודש מסן פרנסיסקו לניו אורלינס. כמי שלא חוששת מרכיבה למרחקים ארוכים ומרכיבה לבדה, יצאה אחינעם גם למסע חוצה אפריקה. במשך חצי שנה רכבה אחינעם 25 אלף קילומטר דרך 11 מדינות, בנתיב שנחשב לאתגרי גם בעיני גברים מבוגרים ומנוסים יותר – מדרום אפריקה דרך המדבריות של נמיביה, משטחי המלח של בוטסואנה, מפלי ויקטוריה והקילימנג'ארו בטנזניה, עד למסאיי מארא בקניה וחזרה דרומה דרך זימבבואה עד לדרום אפריקה.

כיום אחינעם רוכבת על סוזוקי DRZ-400, אופנוע דו-שימושי שמשמש אותה ככלי תחבורה ביום-יום בכבישי מרכז הארץ ובסופי שבוע היא רוכבת איתו ברכיבות שבילים, בטיולים ארוכים במסגרת רכיבת אדוונצ'ר ורכיבת שטח טכנית (אנדורו).

צילום: אסף רחמים

הרעיון לאתגר מסוג זה נולד כחלק מרצונה של אחינעם לעבוד עם נוער בסיכון, היא פנתה לעמותת "גשר אל הנוער" התומכת בבני נוער במצבי סיכון ומסייעת להם לסגל אורח חיים נכון יותר ומסגרת יציבה. כחלק מהיותה אישה חזקה, אחינעם שמה דגש על תמיכה וחיזוק בנות הנוער בעמותה ושמה לה למטרה לשמש דוגמה ולהעביר את המסר שהכל אפשרי והכל תלוי בתכנון ובהתמדה. לקראת האתגר, אחינעם תעביר הרצאות על כוח רצון לבני הנוער בעמותה ותציג באמצעות האתגר את הדוגמה החיה לכך שיש לתכנן ולבצע כדי להגיע למטרה, גם אם הדרך ארוכה, זה אפשרי.

העברת המסר על תכנון ויישום מוביל את אחינעם לתכנון מדויק של המסלול בו תרכב, עם דגש על עצירות תדלוק וריענון קצרות במהלך הרכיבה בדרכי שטח בלבד! נקודת ההתחלה של האתגר תהיה במטולה, דרך עמק החולה, בית זרזיר, לצד כביש 6, דרך כפר סבא לבן שמן, דרך בית קמה ומשם לערד, ים המלח, דרומה על דרך השלום ואז לאורך הגבול עם ירדן ולבסוף – נקודת הסיום, אילת.

אחינעם הראל: "אני שמחה לצאת לאתגר כזה שבוחן שוב את היכולות שלי, הרכיבה עבורי היא פעולה שגורמת לי לדחוף את עצמי ולמתוח את הגבולות כמה שאפשר. בראייה שלי, הרכיבה מעבירה מסר חשוב גם לחיים האמיתיים – תסתכלי לאן שאת רוצה להגיע ותני לתנועה להוביל אותך, דווקא כשקשה הדבר הכי חשוב זה לשמור על המומנט ולתת עוד גז".

במסע של אחינעם תומכות קבוצת עופר אבניר, יבואנית אופנועי Suzuki בישראל, חברת MAGNUS המספקת מכשיר לווייני, חברת Contour המספקת מצלמות באמצעותן תתעד אחינעם את האתגר וכן חברת "פוינטר ישראל" שתלווה את אחינעם בכל שלבי המסע באמצעות מערכת איתור שתציג את מיקומה המדויק בכל שלב בלינק הבא: https://fleet.pointer4u.co.il/iservices/fleet2015/login (שם משתמש וסיסמא: drz).תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 20:12-24.