טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
AMA MOTOCROSS: מוסקין מרסק את כולם


   01-08-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב התשיעי של האליפות היה מפגן כח של מוסקין שמשלים ארבעה ניצחונות רצופים, מה שעדיין לא נראה שיספיק לאליפות. ב-250 הבלאגן חוגג

מוסקין מרסק את כולם ודופק עוד דאבל ניצחון על חשבונו של טומאק בסבב התשיעי של אליפות המוטוקרוס האמריקאית בזמן שבקטגורית ה-250 הבלאגן חוגג.

250
מרוץ מס'1:

ארון פלסינג'ר לוקח את ההולשוט למרות שהיה נראה ששון קנטרל הלא מוכר כאן בארץ יקח את ההולשוט אך רוכב ימאהה הצליח לעשות זאת כאשר קנטרל נשאר שני לפני מי שיהיה בעיני רוקי השנה בקטגוריה, דילן פרננדיס ואפילו אדם סיניסירולו.

דווקא מוביל האליפות זאק אוזבורן לא פתח טוב וכך גם הרוכב היחידי שעוד יכול לקחת ממנו את תואר האליפות, ג'רמי מרטין (אלכס מרטין נפצע ולכן יצא מתמונת האליפות) כאשר מרטין לא בעשרייה הראשונה ואוזבורן לא בעשרים הראשונים.

פלסינג'ר מוביל את המרוץ בבטחה וצובר מרחק משאר הרוכבים אך מי שעוד מרשים ביותר הוא אדם סיניסירולו שעובר את הרוכבים שלפניו עד למקום השני. איך שהוא ג'רמי מרטין וזאק אובורן מוצאים עצמם נאבקים האחד בשני בתוך העשרייה הראשונה אך אוזבורן מהיר ממרטין ועובר אותו ובסופו של דבר מסיים את המרוץ במקום הרביעי(!) , בזמן שאת המרוץ מנצח ארון פלסינג'ר מסיניסירולו ופרננדיס.

מרוץ מס' 2:

אר . ג'יי המפשיר וסבטג'י מזנקים מעולה וסבטג'י לוקח את ההולשוט כאשר מאחוריהם אדם סיניסירולו יוצא בסופו של דבר עם ידו על העליונה ובמקום השלישי. המפשיר חד היום ומנסה כל מה שהוא יכול בכדי לעבור את סבטג'י ובסופו של דבר גם מצליח לעשות זאת כאשר תוך כדי הוא, סבטג'י וסיניסירולו גם הולכים ופותחים פער על שאר הרוכבים.

גם הפעם זאק אוזבורן וג'רמי מרטין לא פתחו טוב והם צריכים לעבוד קשה כל המרוץ בכדי להתגבר על הפתיחה הנוראית שלהם. המפשיר נראה מעולה וגם נסיונות התקפה של סבטג'י לא צולחים ונכון לאמצע המרוץ המפשיר שומר על המקום הראשון שלו אך לא להרבה זמן מכיוון שסבטג'י לקח לעצמו הקפה או 2 , תכנן את המתקפה כמו שצריך והצליח לחזור למקום הראשון.

אוזבורן מהיר כתמיד ומפצה על פתיחה לא טובה כהרגלו וגם עובר את פרננדיס שהיה במקום הרביעי. חוץ מסבטג'י שאר החמישייה המובילה צמודה בעכבות טעות של המפשיר אך לא הוא זה שחוטף מכיוון שסיניסירולו מקבל עקיפה מאוזבורן ואז גם לא מצליח לשמור על המקום הרביעי מפני פרננדיס שעובר אותו בהקפה האחרונה ולוקח ממנו לא רק את המקום הרביעי במרוץ אלא גם את הניצחון בכללי של סוף השבוע וזה האחרון עובר לצערו של סיניסירולו לבן קבוצתו ג'ואי סבטג'י שמנצח את המרוץ.

אז אוזבורן שוב עושה זאת ומכפה על פתיחה לא טובה עם פודיום , מזכיר מאוד את אילי טומאק, קופר ווב וגם בלייק באגת בזמנו כך שאוזבורן בחברה טובה וגם...יש לו את היכולת התאורטית לקחת את האליפות כבר המרוץ הבא, שני סבבים ארבעה מקצי מרוץ לפני תום העונה, מדהים


450

מרוץ מס' 1:
מרווין מוסקין לוקח את ההולשוט כאשר ג'סטין בוגל צמוד לו לזנב ונראה מהיר עד שבוגל עושה טעות שתוקעת אותו במקום לכמה שניות ומאבד הרבה מקומות, כמה חבל לאור העובדה שבעונה הבאה הקבוצה הזו לא תהיה קיימת והוא צריך להביא תוצאות בדחיפות. את מקומו של בוגל כרודף אחרי מוסקין תופס מרטין דבלוס שנמצא בעונת הבכורה שלו והולך ומשתפר מסופ'ש לסופ'ש אך על זנבו של דבלוס מתיישב מוביל האליפות אילי טומאק.

דבלוס לא נבהל ומנסה לעבור את מוסקין אך זה מנוסה וטוב ממנו ושומר על המקום הראשון שלו. טומאק טיל בליסטי ועובר את דבלוס בדרכו אל מוסקין וכאן נפתחת מלחמה אמיתית. כל פניה הופכת למלחמה ובניגוד למה שראינו ממוסקין בעבר הפעם הוא מצליח להדוף את טומאק פעם אחר פעם ושומר על המקום הראשון גם כאשר יש מגע ביניהם לאחר ששניהם לקחו קוו רכיבה שונה שהצטלב להם באמצע, כנראה שטומאק מבין שאין טעם להתאבד על הניצחון הרי מוסקין לא מאיים על כתר האליפות שלו וכל עוד באגת מאחוריו הכל בסדר ולכן הוא משחרר מהעניין.

המקום השלישי במרוץ הולך לקול סילי, סוף סוף רואים ממנו משהו ולמרות הפודיום זה לא מרשים אף אחד בשלב כזה של העונה, מעט מדי ומאוחר מדי ומאחוריו מסיים דבלוס במקום הרביעי לפני דין ווילסון שבעצמו ניהל קרב מר עם אדון ווסטון פייק האגרסיבי והנואש על הסוזוקי.

מרוץ מס' 2:

מרטין דבלוס מזנק כמו קליע מרובה ולוקח את ההולשוט כאשר בוגל צמוד אליו במקום השני ומאחוריהם פתחו מעולה בלייק באגת מרווין מוסקין ואילי טומאק, סידור רוכבים שמבטיח אקשן רציני במרוץ . באגת לא עומד בקצב ומאבד את המקום למוסקין וטומאק וכך גם ג'סטין בוגל כאשר דבלוס מצליח לשמור על המקום הראשון שלו לבינתיים בזכות פער של כמה שניות על פני מובילי האליפות.

מוסקין וטומאק מגיעים אל דבלוס ועוברים אותו כל אחד בתורו ודווקא נראה שדבלוס עם עוד קצת צבירת נסיון יוכל לעשות להם צרות צרורות בעתיד. למרות הקרב שנראה היה שיתפתח בין טומאק למוסקין זה לא קרה מכיוון שמוסקין נמצא על הגל ועד שטומאק עבר את דבלוס מוסקין כבר פתח פער של כמה שניות ועד לסוף המרוץ הפער עמד על יותר מעשר שניות, ניצחון מוחץ ומשכנע .

במקום השלישי מסיים דבלוס כאשר באגת רביעי וסילי מסיים חמישי אופייני לו, ממש לא מבין מה הוא עושה בקבוצת המפעל של הונדה לאחר כמה עונות ללא שום הישג יוצא דופן, יש רוכבים טובים ממנו שצריכים את הצ'אנס.

האמת שמוסקין מפתיע עם ארבעה ניצחונות רצופים, עוד אחד והוא משווה למה שטומאק עשה לפני שנתיים עם קבוצת גייקו הונדה ומה שבטוח הוא שבק.ט.מ נושמים לרווחה, הרוכב מס' 1 שלהם מוכיח את עצמו ויש עם מה לעבוד לאחר שדאנג'י פרש אך עדיין אליפות כנראה שלא תהיה להם העונה.

צילום: http://racerxonline.com/

תוצאות משולבות:
250:

1. גו'אי סבטג'י- 7/1
2. זאק אוזבורן- 4/3
3. דילן פרננדיס- 3/4
4. אדם סיניסירולו- 2/5
5. אר. ג'יי המפשיר- 6/2

450:
1. מרווין מוסקין- 1/1
2. אילי טומאק- 2/2
3. מרטין דבלוס- 4/3
4. קול סילי- 3/5
5. בלייק באגת- 7/4

אליפות לאחר 9 סבבים:

250:
1. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 377נק'
2. ג'רמי מרטין- (הונדה) 303נק'
3. אלכס מרטין- (ק.ט.מ) 296נק'
4. ג'ואי סבטג'י- (קאוואסאקי) 281נק'
5. דילן פרננדיס- (ימאהה) 264נק'

450:
1. אילי טומאק- (קאוואסאקי) 373נק'
2. בלייק באגת- (ק.ט.מ) 341נק'
3. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ) 319נק'
4. דין ווילסון- (הוסקוורנה) 269נק'
5. קול סילי – (הונדה) 228נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:53-24.