טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
MOTOGP: האקשן חוזר למסלול


   03-08-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

פגרת הקיץ נגמרה והמירוץ העשירי לעונה המטורפת הזאת ייערך בצ'כיה. הרמה גבוהה, התחרות צמודה וכל מירוץ מקבלים הפתעות. טל דשא כבר לא יכול לחכות

פגרת הקיץ נגמרה ומסלול ברנו בצ'כיה הוא המסלול בו יערך המרוץ העשירי לעונת 2017 ב-MOTOGP ואיזו עונה מטורפת היתה עד כה. קטגורית ה-MOTOGP מביאה לנו בשלושת השנים האחרונות הרבה מאוד אקשן וקרבות על המסלול, רמת האופנועים כה קרובה ואיכות הרוכבים כה גבוהה כך שבכל מרוץ ומרוץ אנו מקבלים הפתעות. עד כה העונה הובילו את האליפות כמה רוכבים, היה לנו את מאבריק ויניאלס , ולנטינו רוסי, אנדראה דוביציוזו וכעת מארק מארקז כך שבין המקום הראשון של מארקז והמקום הרביעי של רוסי יש בסך הכל פער של עשרה נקודות, מטורף.

צריך לציין גם את הרוכבים האחרים כמו דני פדרוסה שניצח מרוץ אחד, יואן זרקו שתמיד יכול לקחת פודיום , דנילו פטרוצ'י שכבר היה קרוב מאוד לקחת ניצחון או שניים העונה, יונאס פולגר וגם כאל קרצ'לו. כלכך הרבה רוכבים מוכשרים ועם אופנועים מעולים ובטוח שישנם עוד רוכבים שיכולים וגם יקחו פודיומים ונצחונות, טוב אולי לא כלך בטוח אך כנראה שכך יהיה. כמובן שאת כל העולם מעסיק ולנטינו רוסי שמפה לשם כבר לא ילד אך עדיין מצליח לעמוד עם הרוכבים הצעירים, אפילו ניצחון אחד כבר יש לו העונה, פלא אמיתי ועוד מרוכב שכמעט בן ארבעים.

דבר אחד מטריד את נוחתי בקשר להמשך העונה, איך שהוא נוצר מצב שבו מארקז מוביל את הטבלא וכאשר מארקז משתלט לרוב הוא לא יורד משם ולא שיש לי בעיה חס וחלילה עם האלוף המכהן בפעם השלישית אלא שכמו כולם אנו רוצים לראות אקשן על המסלול.

מעניין יהיה לראות איך יחזרו הרוכבים, האם ויניאלס יצליח לשוב לפורמה המצויינת בה היה בתחילת העונה והאם דני פדרוסה שהראה ניצוצות של הדני המוכר עד לעונת 2016 יוכל גם הוא לשוב ולהלחם על כתר האליפות הרי בכל זאת בין המקום החמישי שלו באליפות לבין מארקז המוביל יש פער קטנטן של 26 נקודות ומסתבר שאם איך שהרוכבים מתרסקים והטבלא משתנה בכל מרוץ אז יש לפדרוסה עוד סיכוי.

במרוץ האחרון בגרמניה ראינו את פולגר הרוקי מצליח להוביל מרוץ וכמובן שגם בן קבוצתו הצעיר יואן זרקו עשה זאת ושניהם כבר זכו בפודיום הראשון שלהם בקריירה.. יצא לי לצפות בכמה וכמה מרוצים מהעונה במהלך חופשת הקיץ והאמת שהפודיום של פולגר הוא לא רק מדהים אלא גם מאוד מפתיע. פולגר אמנם רוכב מעולה ויחסית לרוכב שזו עונתו הראשונה בקטגוריה הוא מביא תוצאות טובות כאשר הוא מסיים מרוצים אך מכאן ועד לפודיום, או יותר נכון , עד למלחמה על ניצחון מול מארקז ישנה דרך ארוכה ונראה שמה שהוביל את פולגר לכך זה הרצון להשוות לבן קבוצתו המדובר זרקו. כולי תקווה שגם הוא יהיה דייר של קבע על הפודיום או שלפחות יהיה צמוד לפודיום, כמה שיותר רוכבים כך יהיה יותר טוב.

הרוכב האחרון שנדבר עליו הוא חורחה לורנזו, לא יודע מה גרם ללורנזו ללכת דווקא לדוקאטי אך ברור שהשור האיטלקי זועם מדי עבורו ושיש לו עוד דרך ארוכה למרות שרואים את השינוי בסגנון הרכיבה שלו שמתבטא מדי פעם ברכיבה קצת פחות מושלמת ויותר זורמת עם האופנוע אך תחושת הבטן היא שלורנזו לא ינצח אף מרוץ העונה וחבל. אף אחד שמכיר אותי לא יאשים אותי בחיבת יתר ללורנזו אך בכל זאת מדובר באלוף עולם 3 פעמים וברוכב עם אין סוף ניצחונות ועצם העובדה שהוא לא נלחם על ניצחונות לא מתיישבת לי טוב ואין ספק שהאליפות מפסידה מחוסר התחרותיות של לורנזו, תאהבו אותו או לא אך הוא חשוב לאליפות.

דרוג עולמי:
1. מארק מארקז- (הונדה) 129נק'
2. מאבריק ויניאלס- (ימאהה) 124נק'
3. אנדראה דוביציוזו- (דוקאטי) 123נק'
4. ולנטינו רוסי- (ימאהה) 119נק'
5. דני פדרוסה- (הונדה) 103נק'

צילום: www.motorcylistonline.comתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:17-24.