טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
באחה חצרים – מירוץ פתיחת העונה


   01-02-2009, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מסלול בשטחי הנגב הפתוחים מאופיין בגזים ואבק, ליגת הבאחה יוצאת לדרך ברגל ימין עם כמה הפתעות במדרגות הפודיום.

פחות מקילומטר אחרי נקודת התדלוק השנייה, ניר אברמוביץ מרכין ראש בכדי להגיע למהירות מקסימלית על השביל הישר, תוך כדי תנועה הוא מבחין בטנדר לבן וגדול בצד השביל ולידו טרקטורון שחור ואנשים העומדים מסביבו, גלגלי ה 525IRS- דוהרים קדימה ואז אברמוביץ מבין במה מדובר, מניף יד לשלום, משחרר צעקה לתוך הקסדה "ייאאהווו" וממשיך לטוס לעבר האופק...

הטרקטורון התקוע הוא ה-DS450X של יובל שרון, הפייבוריט הדומיננטי בין רוכבי הטרקטורונים בתחרויות הראלי. דותן פלנר, המכונאי הצמוד מד.נ.א. מוטורוס, מגיע תוך דקות לזירת האירוע, פותח את מכסה המצמד, מהנהן קלות בראש ומשחרר את הדיאגנוזה – עבודה של שעתיים בשטח או העמסת הכלי לרכב. שרון יודע כי אם יבחרו לטפל בטרקטורון לא יעמוד במסגרת זמן הגג של האירוע ומצד שני היסס ארוכות לגבי פרישה מהמירוץ הראשון של הליגה. מן האופק מגיח אלי אוחיון, חברו לקבוצת המירוצים, ומבלי להסס מורה ליובל להתחבר אליו עם כבל גרירה. כ- 20 ק"מ גרר אוחיון את שרון
עד לקו הסיום.

"ערן וולנברג פותח גז וטס בעקבות חץ ההכוונה במכשיר הGPS שלו, כל הדרך באופן חלק, היישר אל המקום הראשון בקטגוריה."

באחה ישראל עונת 2009 – יוצאים לדרך
ליגת הראלי "באחה ישראל", מבית היוצר של נועם היימן וחברת הפקות המירוצים שלו "באחה ישראל",
יצאה לדרך לעונה נוספת. 38 צוותי משתתפים המחולקים לתשע קטגוריות התייצבו בבוקר יום שבת, ה- 31/01/2009, בדרך הפסלים הסמוכה לקיבוץ חצרים שבנגב. שלוש קטגוריות של רוכבי אופנועים, מקצועית, כללי ו- עד 250 סמ"ק, שתי קטגוריות של רוכבי טרקטורונים – מקצועית וכללי, וארבע קטגוריות רכבים – T1 4X4, T1 2X4, T2 והקטגוריה החדשה T2-S.
אורך המסלול כ- 180 קילומטרים, הכוללים בתוכם בעיקר שבילים מהירים על אדמה קשה כניסה לאזור הדיונות של צאלים ומקטע הסיום בדרך חתחתים קלילה. כל הצוותים מדווחים בסיום על מסלול משובח, מהנה ומהיר במיוחד.

אופנועים מקצועי
ערן וולנברג, המחזיק בתואר אלוף הליגה, רוכב על גבי KTM525, הוזנק ראשון. אחריו, הטוען לכתר שגיא היימן, הרוכב על גבי הונדה CR450F, חי סגל הרוכב על גבי KTM 300, זינק שלישי, וחותם את הקטגוריה המקצועית בביקור חטף, דידי אברהמי, גם הוא על חרגול קטום KTM530.
50 מטרים מנקודת הפתיחה והרוכבים כבר מקבלים טבילה מהירה בחציית זרזיפי המים של נחל באר שבע. אל תתארו בדמיונכם גדות נחל ירוקים עם מים צלולים, תנו הצצה בגלריית התמונות ולבסוף תגידו תודה שאין עדיין אפשרות באמצעי המדיה להעביר אליכם את הריחות...
וולנברג כצפוי, פותח גז וטס בעקבות חץ ההכוונה במכשיר הGPS שלו, כל הדרך באופן חלק היישר אל המקום הראשון בקטגוריה. היימן, שפתח שני נתקל בתקר בגלגל והחליט לשוב על עקבותיו ולוותר על המירוץ. סגל שעלה זה עתה מהקטגוריה הכללית לא מתרגש יותר מדי מהמעמד ונותן תצוגת רכיבה יפה מאוד. אברהמי, שמבקר לעיתים רחוקות במירוצי הראלי, לא סגור על תפעול מכשיר ה- GPS ובכדי לא לקחת סיכונים מיותרים, חבר לדבוקת החוד של הקטגוריה הכללית. בסיום וולנברג ראשון, סגל שני, אברהמי שלישי.

"גלגלי ה 525IRS- דוהרים קדימה ואז ניר אברמוביץ מבין במה מדובר, מניף יד לשלום, משחרר צעקה לתוך הקסדה "ייאאהווו" וממשיך לטוס לעבר האופק..."

אופנועים כללי
חמישה רוכבים בקטגוריה המוזנקים בזה אחר זה בהפרש של דקה, נמרוד כפיר, גיא גרשון, רועי מרקוביץ, צביקה כהן, יותם זלוטוגורסקי. גרשון ומרקוביץ רוכבים זה לצד זה, חולפים על פניו של כפיר וחוברים לאברהמי מהקטגוריה הבכירה יותר, השלושה רוכבים יחד לאורך הדרך, כשאחד מדרבן את השני, אחריהם כפיר שמנסה להדביק את הקצב, צביקה כהן שמנסה להדביק את חלקי גופו לאחר התרסקות אך ממשיך לרכב כמו גדול עד לסיום. זלוטוגורסקי כמעט ומריח את הסוף כש-15 קילומטרים מקו הסיום האופנוע צועק נואש וזה נאלץ לפרוש.
מרקוביץ ראשון, גרשון שני וכהן שלישי.

אופנועים עד 250 סמ"ק
אייל בן יוסף, המכונה ברל'ה, הוא בחור נחוש ועקשן, יש מי שיגיד שגם קצת לא שפוי.
במהלך העונה הקודמת ברל'ה התקשר להיימן המפיק והתעניין לגבי פתיחת קטגוריה של עד 250 סמ"ק,
זה האחרון העלה חיוך על פניו ואמר שאם יגיעו מספר משתפים מינימלי לפתיחת הקטגוריה, יעשה כך, כשבליבו הוא בטוח שמעבר לברל'ה אין עוד מי שישלח את הכלי לתחרות ראלי בת 180 קילומטרים במדבריות הפתוחות של הנגב. כבר בעונה הקודמת הגיעו אותם משתתפים והקטגוריה נפתחה, ובאה לידי ביטוי במירוצי ההקפות. השנה הופתענו כולנו למראה רשימת ההזנקה – לא פחות משישה רוכבים נכנסו לקטגוריה צנומת הסמ"קים, בהם אפילו שני רוכבים על גבי אופנועי 125 דו פעימתיים – התעללות לשמה.
ברל'ה וארז ביבי, חברים יחדיו בקבוצת הלווין של KTM במירוצי עמותת רוכבי השטח מוזנקים אחד אחרי השני. ביבי קוטף את ההובלה ושומר עליה עד לסיום. תומר ברעם, מנהל מותג KTM, יחד עם רן פישמן נכנס לראשונה בחייו למירוץ ראלי שכזה, השניים חולקים יחדיו מכשיר GPS אחד ורוכבים כתף לכתף, כבר בדקות הראשונות השניים נתקלים בבעיה במכשיר הניווט, חוזרים לנקודת הפתיחה, מקבלים את הדרכת התפעול הנכונה ומוזנקים מחדש. רונן סלמי ועומרי גור, גם הם משויכים לאותה קבוצת לווין, רוכבים יחדיו ומדרבנים אחד את השני. בסיום ביבי ראשון, סלמי/גור על המדרגה השניה וברל'ה המייסד במקום השלישי.

"ורבר הוזנק ראשון ונתן רכיבה חלקה ומהירה כל הדרך למדרגה הראשונה, "

טרקטורונים מקצועי
את לב ליבו של האקשן בקטגוריה הבכירה של הטרקטורונים כבר קיבלתם בפתיחה, יובל שרון המחזיק בתואר אלוף הליגה, פותח ראשון וחזק, הוא נמצא בקצב מעולה 160 קילומטרים כשסלסלת המצמד מחליטה כי די והותר ומעמידה אותו חסר אונים באמצע השביל המהיר.
ניר אברמוביץ, הוא רוכב מתמיד המגיע לכל מירוץ ואיכשהו מצליח להטמע בין הכותרת על שרון המנצח באורח קבע. במהלך השנה החולפת, כישורי הנהיגה והניווט שלו התחדדו מקצה לקצה, והבחור מהווה איום ממשי על אלי אוחיון שחתם חוזה שכירות לטווח ארוך במדרגה השנייה בפודיום.
צעקת ה"ייאההווו" של אברמוביץ, העלתה חיוך לא רק על פני, אלא גם על פני צוות הסיוע של שרון ואפילו שרון עצמו שלא שוכח לפרגן כשצריך. זה המקום להזכיר את המחווה הסופר ספורטיבית של אלי אוחיון, שבלי להסס הציע לשרון להתחבר אליו עד לקו הסיום. כשלמעשה, אם היה משאירו מאחור, היה נשאר יובל עם אפס נקודות בטבלה ואוחיון עם פער משמעותי כבר בפתיחת הליגה. אך אוחיון לא משאיר פצועים בשטח וזוכה לתואר "הספורטאי המצטיין" לאירוע זה.

"ברל'ה וארז ביבי, חברים יחדיו בקבוצת הלווין של KTM במירוצי עמותת רוכבי השטח מוזנקים אחד אחרי השני. ביבי קוטף את ההובלה ושומר עליה עד לסיום."

טרקטורונים כללי
צוות ד.ג.ש טרקטורונים, גיא ורבר ודדי שפרונץ הצטיידו לקראת סוף העונה הקודמת בזוג טרקטורוני KTM525. השניים, מבקרים באורח קבע על מדרגות הפודיום של הקטגוריה באסטרטגיה שונה, ורבר לוחץ על הגז, שפרונץ רוכב יסודי ומבוקר, תראו את אוסף הגביעים שלו בבית ואת גביע אלוף הקטגוריה מ-2007, ותבינו שהמהירות לא באמת משחקת תפקיד אם עושים את כל העונה בצורה עקבית. גיל אלמדוואי כבר רכש מקום של כבוד כמתחרה מוביל בקטגוריה, סוגר את רשימת המשתפים הוא חיים אוחנה שנכנס לתמונת הראלי בשני המירוצים האחרונים של העונה הקודמת.
ורבר הוזנק ראשון ונתן רכיבה חלקה ומהירה כל הדרך למדרגה הראשונה, שפרונץ הוזנק שני אך נעקף במהרה על ידי אלמדאווי, שאיבד שליטה על הכלי ונאלץ לפרוש עוד בטרם הגיע לנקודת התדלוק הראשונה. חיים אוחנה רוכב מהר ונתקל בבעיות עם מכשיר הניווט שכבה לעיתים, ולמרות שהגיע לקו הסיום שני, הסתבר שלא עבר בארבע נקודות ועלה למדרגה השלישית בפודיום, במקום השני סיים שפרונץ שזכה לבונוס של 10 דקות על עזרה לאלמדוואי.

"הצוות הצהיר מעל מדרגת אלוף האלופים כי "נפתח עידן חדש". תוהים הכצעקתה? אברמוב את בן שמואל נתנו את הצגת חייהם, נהיגה מהירה, מגהצת שבילים ובעיקר חלקה ללא תקלות מיוחדת"

ג'יפים T1-4X4, T1-2X4
קרב הנצחים בין צוות "ליוגב", רז היימן והלל סגל, לבין צוות "גתוס, כל גדר", שי שמעוני ואביב ספקטור רחוק מלהסתיים, אומנם כמעט באורח קבע ידם של צוות "ליוגב" על העליונה, אך מי שמכיר את שמעוני וספקטור יודע שעוד יכוננו לנו הפתעות במהלך העונה. גם הפעם רז והלל לוחצים חזק, טסים על פני השטח ומגיעים ראשונים בקטגוריה, כדקה וחצי לפני שמעוני את ספקטור.

ארז אברמוב וגדעון בן שמואל הם שליחיו של ברוך טולדנו המפקיר בידם את המפלצת הכתומה, הכלי הזה שנבנה על פי הסטנדרטים הקיצונים של מתחרי הבאחה בארה"ב נראה גדול ומגושם בשבילי ארצנו. בשני המירוצים בעונה הקודמת בהם השתתף הכלי, לא זכה להגיע לקו הגמר ואילו הפעם הצוות הצהיר מעל מדרגת אלוף האלופים כי "נפתח עידן חדש". תוהים הכצעקתה? אברמוב את בן שמואל נתנו את הצגת חייהם, נהיגה מהירה, מגהצת שבילים ובעיקר חלקה ללא תקלות מיוחדת, למעט סתימת דלק קטנה שקצת הורידה להם את המקבץ בקילומטרים הספורים לפני הסוף, אך כאמור זה לא הפריע להם להגיע במקום הראשון הכללי עם תוצאה מהירה בשתי דקות על וולנברג וליוגב.
צוות "עידן הגז", דויד בלס, מנושביץ ודיכטר, פותחים חזק בעקיפה על צוות כפר מסריק שמסתבך קלות עם עליה רוויה באבני דרדרת, השלושה עולים עם חיוך למדרגה השנייה בפודיום לאחר יום רווי תקלות. אמיר וערן שני המוכרים כצוות "כפר מסריק", על גבי הבאגי הכחולה, מסיימים במקום השלישי למרות נפילה לחריץ עמוק במאה המטרים הראשונים, שעיכב אותם לאורך זמן ממושך ושחולצו על ידי טרקטורונים שעברו במקום. אייל את אלעד לביא, הנוהגים כל אחד מהם על באגי תוצרת בית, נכנעים לשטח ונאלצים לפרוש בשלבים מוקדמים.


"ניצן שקל וגדי חן ממשיכים במסורת ואחרי נהיגה חלקה ללא כל תקלות זוכים במקום הראשון. "

ג'יפים T2, T2-S
פתיחת הקטגוריה החדשה הביאה לשינוי מבני מסוים, עד כה קטגוריית ה-T2 זכתה לפופולריות רבה עם לא פחות משמונה צוותים בסך הכללי של מירוצי העונה הקודמת, אך הפעם, החלוקה המחודשת גרמה ליפתח שובל וצחי הרצוג מצוות מוטורוני, להיפרד מבולם משופר ולהכנס לקטגוריה T2-S, ההדבל בין שתי הקטגוריות הוא ברמת השיפורים המותר על פי התקנות.
בסופו של יום, נרשמו בקטגוריה T2, שני צוותים, האחד – אלופי הקטגוריה, צוות טלפארמה, ניצן שקל על ההגה וגדי חן האמון על הניווט על גבי המיצובושי פאג'רו והצוות השני – חולון מוטורוס- רועי שפירא וגדי שטייף על גבי פאג'רו 2008. שקל וחן ממשיכים במסורת ואחרי נהיגה חלקה ללא כל תקלות זוכים במקום הראשון. בקטגוריית ה- T2S, יובל מלמד ומיקי יוחאי על גבי הסובארו פורסטר לא מתרגשים מהכלים הגדולים יותר המתחרים מולם וזוכים במקום הראשון בקטגוריה. צוות אוטווויק, איציק אסולין ואורי יעקובוביץ מסיימים במקום השני. עופר קוקס וחנן מור מגיעים בבוקר האירוע ונכנסים למערכה, אחרי מעט בעיות חשמל הצליחו להשיג את המקום השלישי. יפתח שובל וצחי הרצוג מנסים להתרגל לרכב ומסיימים במקום הרביעי וסוגרים את הרשימה – אורי גרוס ועומר היימן.

גרשון ורועי מרקוביץ רוכבים זה לצד זה, חולפים על פניו של כפיר וחוברים לאברהמי מהקטגוריה הבכירה יותר, בסיום מרקוביץ ראשון."

תוצאות
אופנועים מקצועי
1. ערן וולנברג - ד.ל.ב מוטוספורט, אופרוד, שחר אופנועים
2. חי סגל
3. דידי אברהמי

אופנועים כללי
1. רועי מרקוביץ
2. גיא נחשון
3. צביקה כהן

אופנועים עד 250
1. ארז ביבי
2. רונן סלמי ועמרי גור
3. אייל בן יוסף - ברל'ה

טרקטורונים מקצועי
1. ניר אברומוביץ - אלון
2. אלי אוחיון - עופר אבניר
3. יובל שרון - עופר אבניר, ד.נ.א מוטורוס

טרקטורונים כללי
1. גיא ורבר - ד.ג.ש טרקטורונים
2. דדי שפרונץ - ד.ג.ש. טרקטורונים
3. חיים אוחנה - סוכנות אוחנה

"יובל מלמד ומיקי יוחאי על גבי הסובארו פורסטר לא מתרגשים מהכלים הגדולים יותר המתחרים מולם וזוכים במקום הראשון בקטגוריה."

ג'יפים T2
1. ניצן שקל וגדי חן - טלפארמה
2. רועי שפירא וגדי שטייף - חולון מוטורס

ג'יפים T2-S
1. יובל מלמד ומיקי יוחאי - סובארו, איתוראן
2. איציק אסולין ואורי יעקובוביץ - אוטוויק
3. עופר קוקוס וחנן מור

T1 4x4
1. רז הימן והלל סגל - ליוגב
2. שי שמעוני ואביב ספקטור - גתוס, כל גדר

T1 2X4
1. ארז אברמוב וגדעון בן שמואל
2. דויד בלס, מנושיביץ ודיכטיר - עידן הגז
3. אמיר וניר שני - כפר מסריק
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.ברכות לניר אברמוביץ' 01-02-09
כל הכבוד!
ואיך זה שכרובי עוד לא למד להשתמש ב GPS?
2.קורא פוטלגז לשעבר 01-02-09
אחלה כתבה,פצצה של תמונות .
כל הכבוד לנזימה.
3.באר שבעי 01-02-09
אני מכיר את הנחל הזה שמצולם בתחילת המסלול
מקווה מאוד שיש לכם גרניק טוב, החומר הלבן הזה לא יצא לי חודשיים מהאופנוע
4.אחד רעב 01-02-09
איפה שרוצ'ילד נמצאים יש מנגל
5.אחד שהיה שם מגיב ל-1 01-02-09
ה-GPS של פישמן ושל רונן סלמי לא עבדו כבר באוהל הטענת הנקודות. בגלל זה הם רכבו עם אחרים. סלמי עם גור, פישמן עם כרובי.
6.יהונתן סרור 01-02-09
סיקור יוצא מן הכלל ערן כל הכבוד לך אחי!
כשראיתי את התמונות זה ממש הזכיר לי את הראלי שיש ב Mx Vs Atv זה ממש
מזכיר את זה שיש ג'יפים טרקטרונים ואופנועים!
תמונות ממש מהממות!
תמשיך ככה!
7.איזה תמונות י'נענע 01-02-09
חוויה לעיניים
התמונה של יובל שרון מניף את ידיו אחת החזקות
8.כרובי אתה גדול 01-02-09
הרבה כבוד מגיע לך על ההשתתפות המתמדת באירועי הספורט המוטורי השונים
כן ירבו!

9.המגיב המגניב 01-02-09
"הטרקטורנים" מן הסתם הכוונה להטרקטורונים. וזה רק דוגמא קטנה. בכל מקרה יופי של תמונות, יופי של סיקור - קצת הגהה, פחות מילים וזה יהיה מושלם.
10.שי 01-02-09
הטבלה לא משקרת polaris ו KTM נותנים בראש גם בראלי .כל הכבוד
11.איש השנה 01-02-09
ללא ספק - אלי אוחיון
פשוט בנאדם מדהים

צ'ופלה אתה חייב לזכור לו את זה, רגע המבחן יגיע מתישהו
12.דודי צמח 02-02-09
אלי אוחיון אתה באמת מלך עשית דבר גדול וזה רק מראה כמה אתה בנאדם באמת מדהים ... אני באמת חייב להגיד לכולם - פשוט חוויה לראות את כל מה שמתרחש בתחרות ולאחר מכאן איזה כיף לראות את כולם ממש חברים " ליגה אחרת " מהטרקטורונים פשוט כך .
יובל שרון אתה רוכב מדהים פעם ראשונה שלי לראות אותך מקרוב וזה פשוט לא אמיתי איך שאתה רוכב , דרך אגב כל הכבוד לקבוצה שלך ואני חייב לציין שהבחור שעמד על המנגל יודע למנגל ,,, איזה סטקים ליגה והאווז היה סוף .... בקיצור שלום לכולם .
13.הגר 02-02-09
מברוק על פתיחת העונה החדשה!! בהצלחה ומזל טוב לכל המתמודדים, לאלו שפרשו ולאלו שצלחו את קו הסיום.

אלי אוחיון - התרשמתי מהעזרה והנתינה במהלך המרוץ..


בהצלחה בהמשך!!!
14.בר חסן 02-02-09
איזה יופי
15.אסף ארצי 02-02-09
ליגה כמו שליגה צריכה להיות..ממש ליגה!
ליגה של אנשים, ליגה של רוכבים וליגה של אווירה..כל הכבוד לפודיומיסטים ולכל המשתתפים.
16.ים סוסנה 04-02-09
סיקור מעולה, תענוג לקרוא...
וזה כבר די בנאלי להחמיא לערן על תמונות מעולם אחר אבל האיכות פשוט מדהימה בכל אירוע, צלם אקסטרים מהטובים שראיתי.
כל הכבוד למשתתפים שהראו רוח ספורטיבית לתפארת.
שמח לראות את המפלצת של ברוך טולידאנו עושה חייל, מגיע לו ולצוות (הנוהג והטכני).
ללא ספק היוצר הכי מרתק בתחום בניית רכבי שטח בארץ ! הרבה בהצלחה !
17.ברוך טולידאנו 05-02-09
לכתב הנכבד - טעית בכך באמרת שבשני במירוצים האחרונים בעונה הקודמת שבהם השתתף הרכב, הוא לא הגיע לקו הגמר.
הרכב השתתף בסה"כ בארבעה מירוצים מאז סיום הבניה, כולל באחה חצרים.
הראשון היה במירוץ של נעם בבית קמה, ושם היתה אכן תקלת מנוע באשמתי, ולכן לא סיים.
המירוץ הבא היה של גדי צוקר ושם לא רק סיים אלא לקח מקום ראשון.
אח"כ השתתף בבאחה אשלים(הקפות) של נועם וגם שם סיים ולקח מקום ראשון בקטגוריה,
אם כי לא בכללי.
בבאחה חצרים כבר היה הרכב בשל ומבושל, והתוצאות לעיל.
חשוב לדייק בעובדות.
18.רון 08-02-09
למה אתם לא מעלים סרטונים אני נסעתי אם המיני בייק שלי וצילמו אותי אם אתם יכולים בבקשה תוסיפו סירטונים!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:42-24.