טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי ספרינט בית קמה: העסק מתחיל להתרומם


   18-09-2017, תומר וולף    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מירוץ מספר 2 בראלי ספרינט 2017 התקיים בבית קמה במסלול של 3 ק"מ, על דרך עפר המתפתלת בין השדות.הנהגים מצוינים והעסק הוכרע על חודו של ברקס

צילום: תומר וולף


ענן האבק שנראה כבר מכביש 40 סימן את איזור המרוץ, ספק אם הנוסעים בכביש יכולו לדמיין שבמרחק של שני קילומטר מערבה מהכביש מתחוללת מלחמה של ממש , כולל קולות של ירי ופיצוצים, שאגות או יותר נכון צריחות של מנועים.

הפעם מדובר בסגמנט מרוץ ששם במרכז את יכולות הנהג. בשונה מראלי או מראלי רייד ששם יש אלמנט של ניווט או מסלול ארוך שמייצר פוטנציאל גבוה של תקלות. בראלי ספרינט המסלול קצר, בין שניים לשלושה קילומטר, מסומן, ישנה הקפת היכרות, יש הפסקה מספיק ארוכה בין מקצה למקצה לטובת תיקונים או חישובים אסטרטגים והמנצח יהיה מי שישיג את התוצאה הטובה ביותר מבין שלוש הקפות מדודות. בקיצור מי שילמד את המסלול ויבצע אותו באופן המושלם ביותר ינצח.

כמובן יש גם את העניין של הכלי שבו נוהגים... אבל במסלול מהסוג הזה כאשר בעצם כל הכלים המשתייכים לקטגוריה מסויימת מגיעים ללא יתרון משמעותי.
הקטגוריה הרותחת והגדולה ביותר המוגדרת כ OPEN אבל כידוע היא מכילה את הרייזרים טורבו והמבריק 3X. המלחמה בין הכלים ובין היבואנים ממשיכה !!!
ד.ל.ב מוטו ספורט העמידה פיטס עם מכונאים לכל רוכבי פולריס ( דבר מבורך ביותר ) צוותים של המבריק הגיעו עם צוותי תמיכה מסודרים והיה מתח באויר.

על פניו במסלול קצר וצפוף שבנוי באדמה רכה ומחליקה, סיבובי פרסה וכמה מעברי ואדי קטנים, כל נושא המתלים והבולמים כמעט לא באים לידי ביטוי , מנוע חזק בהחלט מאוד עוזר אבל מה שהכי חשוב זה נהג. לכן הכל פתוח , בקטגוריה הגיעו נהגים מצויינים והיה ברור שהעסק יוכרע על חודו של ברקס אחד מיותר.

המתחם התמקם בנקודה נפלאה , הכל היה מסודר כולל מיקום נוח לקהל שהגיע לצפות במרוץ , למרות המשתתפים הרבים והמורכבות של הניהול העסק זרם מצויין ואיפשר לקהל להינות מרצף של אקשן.מדידת זמנים מלאה באדיבות "תנועה" מדידת זמנים.

בקטגוריה N הבכירה מבין רכבי ראלי הקלאסים למרוץ מהסוג הזה הגיעו השמות המוכרים כאשר הקרב לאורך ההקפות היה בין אדר מלמד לחמאדה עודה, כצופה מהצד היה נפלא לראות את החבר'ה האלה נוהגים ומלהטטים ברכב בשליטה אבסולטית. למרות הנהיגה הוירטואזית של חמאדה , אדר ניצח וקבע את ההקפה המיהריה על – 3:09.521 ד' אחריו חמאדה בפיגור של 6.767 שניות ושלישי נדב ירון בפיגור של 8.159 שנית מאדר.

בקטגורית CUP רכבי ראלי בשיפורים מוגבלים , ניצח רמי גדיר עם זמן של 3:25.661 , שני סרגיי ליטבק בפיגור של 6.245 שניות , שלישי ניר טורץ בפיגור 6.767 שנית מרמי.
קטגוריה חביבה נוספת שמזכירה שיש עדיין אנשים שחווים את הספורט המוטורי דרך רכבי 2*4 בגרסאות של פעם , כמו סיטרואן ויזה או פיז'ו 205 .
קטגוריית 2*4 הגיעו שני נהגים כאשר מנצח עופר שוורץ עם הקפה מהירה של 3:38.863 ולאחריו ניצן לוי בפיגור של 3.072 שניות.
בקטגוריה OPEN המסקרנת ביותר הקרב היה אמיתי, המדידות של ההקפות הראשונות העלו השארות וספקולציות , בנוסף הלחיצו מאוד את הנהגים שהזמנים שהשיגו היו לא מספיק טובים לפודיום.

אוהבים מירוצי ראלי ספרינט לחצו כאן

כל קבוצה התכנסה לחשיבה וביצוע שינויים אחרונים. לכוון עוד קצת את הבולמים, אולי להחליף סט צמיגים ועוד שינויים והתאמות לסוג הקרקע ,היה ברור שהקרב עדיין לא מוכרע וגם שניצחון יהיה על חודה של שנייה והרבה פחות מזה. היה ניכר מכל הנהגים המאמץ להביא את עצמם לריכוז הגבוה ביותר למשך השלוש דקות.

סיכום התוצאות הוא חד ערכי ומוחלט אבל כאשר שלושת המקומות הראשונים מתכנסים לתוך שנייה אחת מפרק זמן של שלוש דקות , זה אומר שיש לנו כאן נבחרת של נהגים שמה שהכריע ביניהם זה באמת פעולה אחת יותר מדויקת מסך של מאות פעולות שנעשו במשך השלוש דקות.

בכלל המקבץ של עשרת המקומות הראשונים מאוד צפופה. אבל כאשר האבק שקע עמד לו בקצה הפודיום אלירן יפרח עם הזמן הטוב ביותר בקטגוריה וגם בכללי 3:08.764 דקות מבריק X3 שני תום בריל רייזר XP רק 0.449 שניות אחרי אלירן . שלישי נור מגידיש רק 0.924 רייזר XP . אני בטוח שמור ותום הריצו שוב ושוב את המסלול בראש בשביל להבין איפה הם איבדו חצי שניה...

נותרו שתי קטגוריות קטנות : 3T ( רכבי שטח קלים ללא טורבו ) ו- 2T.

ב- 3T רז גביאל ראשון עומר פרל שני האבא דני שיחרר לו את הכלי .. שלישי שלמה עיני ( ימאהה ) ובקטגוריה 2T דידי שפרונץ האחד והיחיד תרתי משמע.
המפיק נועם הימן רשם עוד אירוע מוצלח ויש הרגשה שהעסק מתחיל להתרומם, אז שיהיה בהצלחה לכולם.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:24-24.