טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ בחול, אגמי מלח וטבע פראי: ככה חוגגים 40


   19-10-2017, תומר וולף    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הרוכב יובל שרון החליט לחגוג יום הולדת במירוץ הבאחה 1000 שמתקיים בפעם ה-50. עם ה-YXZ 1000R שלו הוא ינסה לכבוש את המירוץ הכי פסיכי באמריקה

כמה זה 40 שנות חיים כפול 50 שנות מרוצים? זה 2,000 ק"מ של מרוץ ה- NON STOP . להלן BAJA 1,000 בגרסת שנת ה-50 שלו. יובל שרון, רוכב מוכשר ומוכר (לוותיקי הענף ) החליט לחגוג לעצמו את יום הולדת ה-40 בדרך מאוד מיוחדת - השתתפות במרוץ האמריקאי הארוך והמופרע ביותר בליגת ה – SCORE .

מילים רבות נשפכו על מרוץ ה- באחה 1,000, כבר 50 שנה הוא מתקיים ועדיין מושך אליו מתחרים רבים (סביב ה-400 קבוצות ) וצופים רבים מכל העולם (מאות אלפי צופים). ישנם כנראה כמה סיבות אשר משאירות את המרוץ הזה כלהיט החם של מרוצי השטח . ראשית, המקום בו מתקיים המרוץ , חצי האי קליפורניה שבמדינת מקסיקו, הוא חבל ארץ יפיפה ויחודי שכולל מגוון שטחי טבע. הרים וטרשים , חופים וחולות , קטעי מדבר ואגמי מלח , נחלים ומעברי מים , ופודרה. המון המון פודרה.

החלק השני והמשמעותי הוא נושא החוקים . במילה אחת – אין . בשתי מילים – אין חוקים. במדינה מתוקנת יש הפרדה מסודרת של גדר והגנות בין המסלול לקהל הצופים. במדינה פחות מתוקנת , הקהל עצמו הוא הגדר ושלטי הסימון של המסלול. החלק השלישי והיחודי למרוץ הוא – עצם פירסום המסלול חודש לפני תחילתו , מה שמאפשר למתחרים ללמוד ולהתאמן עליו שבועות לפני הזינוק, מה שגורם למתחרים להכיר את המסלול ופשוט לטוס אותו.

החלק הרביעי – אין הגבלות על הרכבים , כמה יותר חזק יותר טוב. ויש אין סוף קטגוריות בכדי שאף אחד לא יתבאס שהוא עם חיפושית 1,600 סמ"ק שנת 1967 צריך להתחרות מול טרופי טראק עם 1,000 כ"ס. תשקללו את כל הפרמטרים ותקבלו מרוץ שטח מטורף שמתנהל במהירות ממוצעת של מעל 100 קמ"ש ( כולל עצירות תידלוק החלפות גלגלים ועוד.. )

זכרונות מבאחה 1000

ומה הסיפור של יובל ?

האיש כבר בן ארבעים , התחרה בבאחה שלוש פעמים על טרקטורונים בקטגוריית ה- SPORTS MAN (קבוצות לא מקצועניות ) כולל פודיום מקום שלישי ב- 2008. ב- 2009 אני דפקתי אותו כשהתהפכתי עם הטרקטורון כ-40 ק"מ מקו הזינוק והשארתי אותו די לבד לסיים את המרוץ.

יובל שרון

השנה יובל אירגן לעצמו קבוצה (לאחר שלא הצליח לקבל עזרה מאף גורם בתחום) שכוללת חברים טובים שחלקם ליוו אותו כבר בעבר במרוצים רבים כמו צדי מלר מרסטה , הכלי שהוא בחר הוא YXZ 1000R אשר נרכש בארה"ב והועבר ישירות לסדנא מקומית שפירקה אותו לגורמים והפכה אותו לכלי תקני העומד בדרישות תקינת ה- SCORE. ( סיפור של מעל 50,000$).
צילום: תומר וולף

בנוסף במהלך המרוץ עצמו יש צורך לשכור שירותי תמיכה מחברות אשר פורסות לאורך המסלול צוותים שמספקים תדלוקים ותיקונים קלים בלבד. יובל מראש יפזר אצל הצוותים סטים של גלגלים להחלפה.


יובל מספר שהסיבה העקרית לבחירת הכלי היא אמינות. לכן מעבר לשינויים המחוייבים לתקינה הכלי נשאר עם כל מיכלוליו המקוריים. הציפיות של יובל מעצמו, שכמובן מתכוון לנהוג בכלי לבד ( מבחינת כללי המרוץ ניתן להחליף עד חמישה נהגים ) אפילו ללא נווט, זה לסיים את כל ה- 2,000 קילומטר ב-30 שעות בתקווה שהזמן הזה יהיה שווה אולי פודיום בקטגוריית ה- SPORTS MAN.

לא נשאר לנו אלא לאחל ליובל יום הולדת שמח.תגובות לכתבה
1.joy 19-10-17
יובל התותח, אין דרך יותר טובה מלחגוג שם - נתראה חביבי!
2.joy 19-10-17
יובל התותח, אין דרך יותר טובה מלחגוג שם - נתראה חביבי!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:17-24.