טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: מריחים את הסוף


   15-11-2017, טל דשא    
  שלח כתבה זו בדוא"ל

רגע לפני שהעונה נגמרת בפינאלה באבו דאבי, הגיעה האליפות לסאו פאולו. סבסטיאן פטל שלט במירוץ, ולואיס המילטון האלוף פשוט התרסק

עונת הפורמולה 1 מתקרבת בצעדי ענק למרוץ האחרון באבו דאבי אך לפני כן עצרה לסבב מספר 19, לביקור מותח בברזיל במסלול סאו פאולו. בואו ונתחיל ממקצה הדרוג בו לואיס המליטון מתרסק בצורה לא אופיינית ומשבית את המכונית לכל מקצי הדרוג ולכן מזנק מרחבת הטיפולים ובמיקום האחרון, למזלו זכה כבר בכתר האליפות במרוץ הקודם שנערך במקסיקו ולכן אין לזה באמת משמעות מבחינתו,ובכל זאת נתן תצוגת נהיגה מטורפת.

מעמדת הפול פוזישן מזנק ואלטרי בוטאס כאשר סבסטיאן פטל שני, שני הנהגים הללו עוד מתחרים על המקום השני באליפות ולכן הזינוק כאן חשוב מאי פעם. זינוק מעולה של סבסטיאן פטל שלוקח את ההובלה מבוטאס במהלך נקי אך מלחיץ ומאחוריהם מתמקמים קימי רייקונן ומקס ורשטאפן. בן קבוצתו של ורשטאפן, דניאל ריכרדו הסתבך בתאונה שמוציאה אותו מתחרות על הניצחון.


מכונית בטיחות יוצאת וחלק מהנהגים נכנסים להחלפת גלגלים, אחד מהם הוא לואיס המליטון אשר עושה בשכל ומכאן והלאה מתמקד בלהשיג כמה שיותר נקודות ובמערכת הקשר אפשר היה לשמוע שהוא גם נהנה. המילטון ממשיך ונותן בגז ולמרבה הפלא מסיים את המרוץ במיקום הרביעי, זו נהיגה של אלוף עולם. לאורך כל המרוץ סבסטיאן פטל שולט במרוץ כאשר מאחוריו בוטאס נאלץ להגביר את הקצב ולאורך רובו של המרוץ בעצם עבד על שמירת פער קבוע מקימי רייקונן שהיה נראה בשלבים מסויימים שיכל לתפוס את נהג המרצדס אך בסופו של דבר סיים מאחוריו במיקום השלישי.

המקום החמישי היה שייך לורשטאפן אשר ניצח במרוץ הקודם במקסיקו והפעם לא הצליח לשחזר את ההצלחה ובעיקר התלונן במהלך המרוץ על תחושה של בריחת הגלגלים האחוריים. הפתעה מעולה נרשמה מאחורי ורשטאפן עם דניאל ריכרדו שמצליח למרות הכל לסיים במיקום השישי.

המרוץ האחרון של העונה יערך באבו דאבי ב-26 לחודש זה וינעל את עונת 2017 . ישנה ציפייה לקרבות מרים על הניצחון במרוץ האחרון של העונה כאשר כל קבוצה רוצה לסיים את העונה על הפודיום וישנם חמישה נהגים אשר יכולים על הנייר לנצח, הראשון הוא כמובן לואיס המליטון כשסבסטיאן פטל ומקס ורשטאפן גם הם עם סיכוי אמיתי לקחת את הניצחון אך אסור לשכוח את ואלטרי בוטאס ודניאל ריכרדו.

לא הזכרתי כאן את קימי רייקונן מכיוון שהסיכוי שהוא ינצח הוא קלוש יחסית למרות הרצון של כל אוהדיו (ואני אחד מהם) לראות אותו לוקח ניצחון בשלהי הקריירה שלו.

תוצאות:
סבסטיאן פטל
ואלטרי בוטאס
קימי רייקונן
לואיס המילטון
מקס ורשטאפן

אליפות לאחר 19 סבבים:
לואיס המילטון- (מרצדס)-345נק'
סבסטיאן פטל- (פרארי) 302נק'
ואלטרי בוטאס- (מרצדס) 280נק'
דניאל ריכרדו- (רד-בול) 200נק'
קימי רייקונן- (פרארי) 193נק'
מקס ורשטאפן- (רד-בול) 158נק'
סרחיו פרז- (סהרה פורס אינדיה) 94נק'
אסטבן אוקון- (סהרה פורס אינדיה) 83נק'
קרלוס סיינז- (רנו) 54נק'
פליפה מאסה-(ויליאמס) 42נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:18-24.